● Za neznámými krásami

BARCELONA

21. února 2015 v 17:07 | Bylinka
Zima ještě ani zdaleka nekončí, a tak jsem se rozhodla podruhé vrátit do vzpomínek na naši letošní letní dovolenou v teplých krajích :) Mnozí cestují na jih s vidinou vyhřívání se na pláži a nekonečného odpočinku, my jsme se ale vydali do Španělska hlavně za památkami a co nejvíce zážitky. A tak jsme po třech dnech v Madridu zavítali ještě na 2 dny do Barcelony.

K Barceloně chovám silné pouto, protože jsem sem zavítala již počtvrté. Dvakrát jsem měla to štěstí sem vycestovat s pěveckým sborem ještě na základní škole, jedna návštěva proběhla v rámci školního výletu na gymnáziu. A nyní tedy počtvrté a úplně jinak - na vlastní pěst :) Musím říct, že když se člověk celé prázdniny ohání na několika brigádách, aby si vydělal potřebnou sumu peněz a všechno zajišťuje a plánuje sám, užije si výlet daleko víc a pozná město mnohem více do hloubky, a teprve pak nasaje tu správnou atmosféru. Jestli jsem doteď měla Barcelonu víc než ráda, počtvrté si mě získala naplno :) A chtěla bych se o to s vámi podělit :)


MADRID

12. února 2015 v 12:30 | Bylinka

Necestujeme, abychom utekli od našeho života, cestujeme, aby nám neutekl život.

Tři prázdninové brigády, vstávání v půl čtvrté ráno, šetření každé vydělané korunky. K čemu to všechno? Aby se chudá studentka dostala do světa a mohla objevit dříve nepoznané krásy dalekých míst :) A tak se tak stalo, že po celoprázdninovém brigádničení jsem se přece i já zalítla za odměnuu podívat do teplých krajů. Nenechte se však zmýlit - nešlo o "pouhé" válení se na pláži u moře, ale o poznávání krásných měst a jejich zákoutí na vlastní pěst!


A když jsme pár měsíců předem uvažovali o tom, kam vycestovat, padla teda volba na Španělsko! Jednak jsme chtěli s přítelem oprášit španělštinu, kterou jsme oba na gymplu ovládali a já jsem měla i další důvod - jelikož jsem ze španělštiny dokonce i maturovala, chtěla jsem si "zažít" maturitní otázku "Madrid" i v praxi :)

VĚDECKÁ KONFERENCE

20. ledna 2014 v 15:28 | Bylinka
Nestává se každý den, aby se člověku naskytla příležitost, která se prostě neodmítá! A zrovna já jsem měla na začátku zimního semestru ono štěstí, když jsem se na univerzitě upsala sympaticky vzhlížejícímu projektu, který sice znamenal hodně času, úsilí a energie, nakonec však předčil všechna má očekávání! Ale začněme hezky od začátku :)


To jsem si tak jednou říkala, že by bylo fajn být trochu akčnější, aby za dva roky, až se budu ucházet o nějaké to zaměstnání, bylo co psát do životopisu. A v tu chvíli se naskytla příležitost jet se dvěma staršími studentkami na mezinárodní vědeckou konferenci do Německa. Šlo o to, aby někdo oběma studentkám přeložil jejich příspěvky do angličtiny a následně je za ně na konferenci i anglicky odprezentoval. Samozřejmě, že za to škola nabídla nějakou tu odměnu a ne jen tak ledajakou - sympatické stipendium a proplacené veškeré výdaje na cestu - jak letenky, ubytování, tak i stravu. A tak jsem tedy kývla :-)

V Bradavicích podruhé :)

5. října 2013 v 18:03 | Bylinka
Pokud jste si mysleli, že předchozí ochutnávka fotek z Bradavic bylo vše, mýlili jste se :) Jak jsem na konci minulého čánku uvedla, můj fotoaparát ve Studiích Warner Bros. spolkl téměř 600 fotek a byla by škoda nepodělit se o více z nich :) Proto následuje druhá část bradavické fotodokumentace, abych vás ještě více navnadila k návštěvě studií (mohli by mi platit za reklamu, ale já vážně nemůžu jinak!). A v brzké době se na blogu objeví i poslední, třetí část, ke které vás srdečně zvu :) Pojďme tedy nyní znovu nahlédnout do Warner Bros. studií na The Making of Harry Potter! :-)


Výlet do Bradavic :)

27. září 2013 v 17:46 | Bylinka
Při dovolené v Londýně, kam jsme se s přítelem před dvěma týdny vypravili, jsme si na poslední den naplánovali jako třešínku na dortu výlet do studií Warner Bros. na Harry Potter Tour. O co jde? V ateliérech kousek za Londýnem najdete téměř každé zákoutí z filmového světa Harryho Pottera a pro každého skalního fanouška je to opravdový zážitek! Ale začněme pěkně od začátku :)


Kudy do Bradavic? No jistě že z nástupiště 9 a 3/4 na nádraží King´s Cross! :)

Montserrat - okouzlující klášter v horách a La Moreneta

5. března 2011 v 20:31 | Bylinka
Dovolte, abych vás seznámila s jedním z nejkrásnějších míst, které jsem kdy navštívila. A měla jsem to štěstí, že dokonce dvakrát v rozmezí čtyř let! :-)

MONTSERRAT!
Byla bych špatný cestopisec, kdybych nezmínila pár faktů o tomhle kouzelném místě. Montserrat je horský masiv nacházející se nedaleko Barcelony. Najdete zde benediktinský klášter, který je známý široko daleko. Jde o poutní místo, kde je uložena slavná Černá madona (neboli La Moreneta, patronka Katalánska) pojící se s dávnou pověstí. Pokusím se vám ji ve zkratce převyprávět.

Pokud mě paměť nemate, pověst mluví o devátém století, kdy se v těchto místech odehrálo opakované zjevení silné záře z nebe. Proto se zde vydala výprava, která našla jeskyni a v ní sochu madony. Chtěli ji přemístit daleko do Manresy, ale socha těžkla, až to bylo nemožné. A tak zůstala na svém místě a v její těsné blízkosti byl v 11. století vystavěn již výše zmíněný klášter, kde dodnes působí věhlasný chlapecký pěvecký sbor, který je rovněž cílem spousty návštěvníků.

Neustále sem míří zástupy poutníků, aby Černou madonu na vlastní oči spatřili, dotkli se jí a ona jim možná taky splnila nějaké to přání :-)

A nyní už vás nechám kochat se krásnými výhledy, které se mi podařily zachytit skrz hledáček fotoaparátu :) Snad potom lépe pochopíte mé neutichající nadšení a obdiv k tomuto místu:)

Barcelona

25. února 2011 v 11:11 | Bylinka
Ač už je to nějaký ten rok, co jsem katalánskou metropoli navštívila naposledy, rozhodla jsem se vám ji nyní přiblížit pomocí fotografií a pár slov, protože můj obdiv vůči tomuto městu stále neutichá a mým obrovským snem je vrátit se na tato místa i počtvrté!
A protože Barcelona sama o sobě je plná krásných míst, rozhodla jsem se povídání o ní rozdělit do několika částí. Ta první, úvodní, bude popisovat mé dojmy z první návštěvy i dvou následujících šťastných setkání s ní a bude protkána fotografiemi z nádherných Gaudího zahrad známých jako Parc Güell.

Dánsko 2009 - zastávka v Hamburgu cestou do Dánska

31. října 2009 v 22:13 | Bylinka :)
Dánsko Vám dlužím už pěkně dlouho, vždyť už je to čtyři měsíce, co jsem se vrátila! Ale i když se zpožděním, tak přeci jen svůj slib plním, a to je to hlavní, ne? :)

Abych se přiznala, mezi moje nejoblíbenější blogové slídící akce považuju právě hltání článků o cizích zemích, tak doufám, že se i mezi vámi najde někdo, koho povídání o Dánsku zaujme :-)

Jako první Vás provedu Hamburgem, kde jsme se zastavili na jeden den po cestě na severozápad :)

Manhattan & Socha Svobody

10. března 2009 v 15:09 | Bylinka :)
Tentokrát Vás provedu po Manhattanu, a poté se poplavíme kolem Sochy Svobody. Myslím, že jde o všem známé scenérie, takže zbytečně dlouhých komentářů není třeba...
První pohled na Manhattan - v trochu horší kvalitě, foceno z autobusu :)

Philadelphia 2. část

6. března 2009 v 13:59 | Bylinka :)
Vítejte produhé ve Philadelphii :)
V tomhle pohádkovém kostele jsme měli koncert...

Philadelphia 1. část

26. února 2009 v 14:28 | Bylinka :)
Tentokrát Vás v rámci Amerického seriálu zavedu do třetího amerického města, do Philadelphie, kde jsme strávili 4 dny.. Abych řekla pravdu, ze všech míst, která jsme navštívili, se mi právě tady líbilo nejméně. Proč? Nejspíš kvůli lidem, kteří se kolem nás ve Philadelphii vyskytovali. Tím nemám na mysli naši úžasnou americkou rodinu, která nás ubytovávala. Spíš pořadatele našich tamějších koncertů... A taky se objevily první známky ponorky, byli jsme přece jen spolu pohromadě už více než týden..
Po hektickém mrakodrapovém New Yorku a nádherně zeleném a čistém Washingtonu se není čemu divit, Philadelphie byla takový "slabý odvar". Ale i tak jsme si i tady prožili milé chvilky :)

A proto bych chtěla první část reportáže o Philadelphii věnovat hlavně fotkám lidí, které mám moc ráda a kteří mi zpříjemňovali pobyt v těchto místech, druhá část bude spíš dokumentativní :)
Ségra, Hanča a já před americkým kostelem, kde jsme ve Philadelphii vystupovali.. Jeho pohádkové vzezření Vám představím v druhém pokračování philadelphijské fotoreportáže..

Broadway v noci

21. ledna 2009 v 18:55 | Bylinka :)

Myslím si, že noční Broadway nepotřebuje žádné další komentáře...  :) 
Dovedete si představit ten pocit, když se člověk ocitne v tomhle světelném mraveništi? Fotky jsou ničím oproti skutečnosti! Tak nějak cítím, že tohle musím ještě někdy znovu zažít... Že se jednou do New Yorku vrátím.

Lidé na Broadwayi

10. prosince 2008 v 16:39 | Bylinka :)
A je tu druhé pokračování broadwayské části Amerického seriálu zaměřené na lidi zachycené fotoaparátem na této světoznámé ulici :)

Broadway ve dne

7. prosince 2008 v 20:30 | Bylinka :)
Helou :-)
zdraví Vás po dlouhé době americká cestovatelka, a tentokráte Vás zve na obrázkovou prohlídku po nejznámější ulici světa :)

Washington 3. část

12. listopadu 2008 v 17:55 | Bylinka :)
Po kratší americké odmlce se vracím s posledním dílem zaměřeným na Washington :)

We Washingtonu narozdíl od ostatních amerických vělkoměst nenajdete mrakodrapy. Proč? Je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Capitolu. Už tím je Washington neodolatelný. Vůbec se v něm necítíte jako ve velkoměstě. Všude je samá zeleň, nízké sympatické domečky, čisté metro...
Washingtonský monument. Kdo by neznal tuhle washingtonskou dominantu? Je to 169 metrů vysoký obelisk, viditelný z daleka :)

Americké volby

6. listopadu 2008 v 19:03 | Bylinka :)
Další díl Amerického seriálu se nebude týkat ničeho jiného, než amerických voleb. Což je téma velmi aktuální.

Američané jsou hrdý národ, který si na volbách prezidenta hodně zakládá a celý boj o Bílý dům nesmírně prožívají, čehož jsme si mohli všimnout během tří týdnů strávených v Americe na každém rohu! V televizi na všech programech probíhaly všemožné předvolební diskuze, až hrůza.

Tohle odpočítávadlo je důkazem všeho - dny, hodiny, minuty i sekundy, které zbývají do zvolení nového amerického prezidenta. Takže zhruba před 51 dny jsme ještě byli v Americe, uau :)

Washington 2. část

2. listopadu 2008 v 18:58 | Bylinka :)
Konečně jsem si udělala chvilku času na zveřejnění druhé části Amerického seriálu zaměřeného tentokrát opět na Washington :)
Kdo by neznal washingtonský Capitol? Octli jsme se v jeho těsné blízkosti a fotili ho ze všech možných stran.. :)

Washington 1. část

24. října 2008 v 14:51 | Bylinka :)
Po dlouhé době se znovu ozývám se svým "Americkým seriálem". Tentokrát, jak už jsem slíbila, se bude týkat Washingtonu. A protože se mi v tomhle městě líbilo z celého zájezdu nejvíc, rozhodla jsem se rozdělit fotky s povídáním do několika částí, do dvou, nebo do třech.. :)

To by nebyla správná návštěva Washingtonu, kdybychom nezavítali do Bílého domu. Musím říct, že na tuhle chvíli jsem byla hodně zvědavá a těšila se, ale nakonec jsem byla zklamaná. U vchodu nás div že nevysvlékli do naha, nemohli jsme mít nic s sebou, jen cestovní pas. Prošli jsme miliony kontrol, než nás vpustili dovnitř. A - nic moc. Všude jen zarámované fotky býchalých prezidentů, kýčovitě vyzdobené pokojíčky sladěné vždy do jedné barvy.. Po patnácti minutách jsme neměli co dělat :) Ale z venku vypadá hezky, že? :)

Naše americká rodinka

4. října 2008 v 15:28 | Bylinka :)

Jak jsem slíbila, tak i plním ikdyž s obrovským zpožděním :) V dalším díle povídání o mé návštěvě Ameriky se rozpovídám o rodince, která si nás vzala do péče ve Philadelphii :)

Letadlem do Ameriky

21. září 2008 v 17:39 | Bylinka :)
Tak jsem šťastně zpátky doma z Ameriky. A jak jsem slíbila, tak také začínám plnit. A proto se chci s Vámi podělit o první sérii fotek. Čím jiným začít, než samotným začátkem? Tak tedy první díl bude právě o cestě do Ameriky.

Zdravim z Ameriky

13. září 2008 v 15:11 | Bylinka :)
Urcite byste si zaslouzili, abych se vam ozvala z Ameriky. A to taky ted delam. Ale musim se priznat, ze jsem docela potvurka, mohla jsem to uz udelat mnohem drive. Na vsech hotelich jsme meli pripojeni k internetu. Ale sami posudte, jeden pocitac na cely hotel.. a patnactiminutova denni lhuta pro jednoho, to je docela malo na vyrizeni jen mailu..

Budu strucna, podrobnosti si necham az pro ceskou klavesnici, kde muzu hackovat a carkovat. Fotek bude hromada, takze bude co komentovat, hodnotit a priblizovat.

Co jsme teda uz stihli? Krome hromady koncertu spoustu veci. Letadlo bylo fantasticke, ale osm hodin je prece jen hodne. V New Yorku se clovek citi jako maly mravenecek mezi desitkami mrakodrapu na manhattonu. Cental park alias dokonaly obdelnik uprostred mesta, ktery ma zastupovat zelen, ktera jinak vsude okolo chybi, byl prece jen nadherny. Nocni Broadway s tisici sviticimi reklamami me nadchla, stejne jako Brooklynsky most. Ctyricetistupnove metro nedoporucuji.

Washington me zaujal mnohem vic, tam bych chtela bydlet. Nadherne klidne mesto, vsude okolo stromy a parky. Navstivili jsme Bily dum - a teda, nic moc. Sekuritaci nas pri vstupu malem svlekli donaha, jestli nejsme teroristi, a uvnitr byly jen same fotky a obrazy byvalych prezidentu a kycovite vybavene mistnosti jako na zamcich. Pentagon jsme videli hodne zblizka, nadhera. Washington si me ziskal!

Ted jsme ve Philadelphii u rodin, ta nase si nas vzala sest - ctyri holky a dva kluky. Maji dve kocky, typicke americke Garfieldy, ktere maji obe cukrovku. A strasne nas vykrmuji, brr.
Libi se mi tu, zbyva nam tyden, presne za tyden touhle dobou vaseho casu uz asi budem doma, nebo blizko domova. Abyste rozumeli, u nas ve Statech je ted kratce po devate hodine ranni, mam za sebou skvelou sprchu a cekam, nez se zbytek domu vzbudi a zamirime spolecne na americkou snidani.

Na americké ambasádě

2. července 2008 v 19:02 | Bylinka :)
Ikdyž už oficiálně začaly prázdniny, my jsme se ještě se sborem vydali hned ze začátku do Prahy na americkou ambasádu, abychom si vyřídili víza do Ameriky. Pokud vás zajímá tahle spletitá a komplikovaná akce, můžete číst dál :) třeba se vám to bude někdy v budoucnu hodit :)

To byste nevěřili, kolik je s tím vyřizování! Nejdříve jsme si museli na internetu vyplnit žádost o vízum - dlouhý dotazník, celý v angličtině. Základní údaje, ale pak taky přesná místa, kde budeme v Americe pobývat, a jako třešínka na dortu pár otázek, včetně jedné, která nás vážně rozesmála - jestli se hlásíme k nějaké teroristické organizaci a jedeme do Ameriky podněcovat protestní akce, nepokoje, a podobně... Nějak pochybuju, že by jakýkoli terorista zatrhl "Yes" - to by totiž automaticky znamenalo odmítnutí víza :) Celý tenhle dotazník se musel potom vytisknout a vzít s sebou. Zajít si k foťákovi, kde vás naštelují tak, aby vám šly vidět uši, a CVAK. A výsledek? Odporná rozostřená fotka formátu 5x5 :P Zajít do ČSOB, zaplatit poplatek čítající přes 2000 Kč za vyřizení víza, kurýrní poplatek 150 Kč - aby vám poté doručili pas zpátky poštou i s vízem...
Na ambasádě jsme prošli kontrolou, jestli nemáme u sebe zbraně, takovou to "bránou", která začne pípat.. Naštěstí nezapípala :P Odevzdali jsme se na vrátnici veškerou elektroniku, povinně vypnutou, a zaklesli do čekací místnosti. Tam si nás postupně volali k okýnkům, sejmuli nám otisky prstů, zkontrolovali dotazníky. A pak nás čekal pohovor. Naštěstí - česky. Ale s Američany, kteří měli legrační přízvuk. Na mě připadl jeden sympatický pán. Jen se zeptal, za jak dlouho maturuju, co dělají rodiče, a jestli jede do Ameriky i moje ségra. Pohodička. Ostatních se ptali třeba i na to, jakou poslouchají hudbu a tak.. uvolněný půlminutový rozhovor, vše. Nakonec se na mě onen Američan zářivě americky usmál a dodal:

"Pršeju vám pršíjemný pobyt v Americe."

Žádné fotky z ambasády pochopitelně nemám, ale nafotila jsem pár odjinud, tak pokud máte chuť, koukněte se :)

Se sborem v Dánsku - část druhá :)

5. června 2008 v 18:56 | Bylinka :)
Jak jsem slíbila, tak taky plním.. :) První část fotoreportáže z Dánska najdete tady :)
Dnes Vám přiblížím naši návštěvu v zoo-botanickém parku Jesperhus :) Abych řekla pravdu, tenhle den se mi z celého zájezdu líbil úplně nejvíce - více než samotný Legoland či rozlučková party... Takhle majestátně nás park uvítal ↓
Jedinou povinností tohoto dne bylo odzpívat uvnitř areálu asi půlhodinový koncert, a dále jsme se mohli procházet obrovským květinovým zábavným parkem, jak jen bylo libo :) ↓
 
 

Reklama