● Tvořivý koutek

Dárek k 25. výročí svatby :-)

16. července 2013 v 13:18 | Bylinka
Dnes je to přesně 25 let, co si moji rodičové řekli své ANO. A protože to je úctyhodné číslo, rozhodly jsme se se ségrou, že by to chtělo vymyslet nějaký originální dáreček, který jen tak neupadne v zapomnění. Tak jsme tedy rovnou zavrhly vybírání vhodného dárku v obchodě a vrhly se na jeho vyrábění samy :-).

A chopily jsme se tedy každá toho, co nás baví a snad nám to i jde. Já jsem na chvíli probudila k životu moje básnické slepé střevo a ségra se ujala svého výtvarného nádobíčka a všechny verše doplnila malůvkama a kolážema fotek :-)

A takhle to naše snažení dopadlo:


Tohle je "úvodní stránka" neboli obal krabice, kde jsou uloženy další listy :)

Drátkované velikonoční vajíčko :)

9. dubna 2012 v 22:39 | Bylinka
Když už jsou ty Velikonoce za námi, hodila by se malá fotodokumentace toho, jak jsem se letos zhostila vyrábění vajíček pro šmigrustníky :) Abych řekla pravdu, i tentokrát jsem vymyslela malou novinku u drátkování vajíček, a to takovou, že jsem použila drátky hned tří barev a nakombinovala je dohromady. A takhle to dopadlo:


Doufám, že jste si užili Velikonoce :)

Ukazuju světu svůj blog :)

22. února 2012 v 23:21 | Bylinka
Kdo by to byl řekl, že už jsou to skoro 4 roky, kdy jsem se stejné soutěže účastnila posledně? A to bych nebyla já, kdybych se i tentokrát nezapojila :) Komu unikají spojitosti, na Srdci blogu probíhá soutěž o lákavé výhry, takže pokud jste tak ještě neučinili, určitě se zapojte :)


Pokud by to nebylo z fotky dost čitelné, čelenka se pyšní nápisem "BYLINKA", náhrdelník "BLOG.CZ", sponka "BYLINKA.BLOG.CZ", prstýnek tužkovým logem blogu.cz a motýlci jsou logem Bylinčina blogového království :)

Do soutěže jsem zapojila svoji "vstupní stránku" alias "přestupní stanici" - bylinka.blog.cz, protože "hierbezuela" by se mi jednoduše nevlezla na čelenku ani na sponku :) Dokumentace mě coby chodící reklamy na můj blog proběhlo v jedné milé olomoucké pizzerii, kam jsme vyrazily na tradiční dámskou jízdu k narození nového semestru :) Holky se chopily svého dokumentárního údělu s pro mě překvapujícím nadšením, přetahovaly se o foťák a myslím, že už jen neustálým cvakáním blesku vzbudila tahle reklama dost pozornosti :)) A titulní fotka putovala také na můj facebookový profilový obrázek, takže pozorní facebookoví přátelé se sem skrz ni můžou taky probádat :)

A tady už jsou moje motýlky odměněné spolupachatelky :)

Nejvíc ze všeho mě na téhle dokumentaci ale potěšilo zjištění, že i po čtyřech letech jsme realizovaly moji účast v téhle soutěži opět ve stejném složení. Stará přátelství nerezaví, naopak :) Pokud byste se chtěli podívat, jak jsme si počínaly minule, můžete zabrousit sem :)Medvídek z plsti :)

7. února 2012 v 20:54 | Bylinka
Tak se zase po čase probudilo moje tvořivé já, a proto v krátké době představuju blogovému světu další spíchnuté dílko :)


Světlo světa tedy spatřil tenhle méďa z plsti. Ale není jen tak ledajaký, poprvé jsem nějakému svému plstěnému výtvoru vystlala tělo vatou, takže je to pořádný břucháč :)


A takhle mu to sluší na mojí barevné tašce :-)

Drátkovaný anděl

4. února 2012 v 20:23 | Bylinka
Narychlo spíchnutý dárek pro babičku :) Původně to měl být vánoční dárek, pak dárek k narozeninám, ale nakonec se z něj stal dárek k svátku :-) Anděl z drátku, seznamte se.


Mějte soucit s pošramocenými a nenarovnanými křídly. Fotodokumentace byla taková rychloakce těsně před předáním dárku, takže jsem ho jenom vytáhla z tašky, párkrát vycvakla a pak už putoval k nové majitelce :-)

Drátkovaná armáda pinčlíků

26. prosince 2011 v 13:16 | Bylinka
To by nebyly Vánoce, abych nějaký ten dárek sama nespíchla! I tentokrát mě přepadl jeden z mých občasných záchvatů tvořivosti a nadchla jsem se opět pro drátek. Jen s tím rozdílem, že jsem si rovnou pořídila pro svůj nápad celé barevné spektrum drátků :) Stačilo pár vteřin v jednom brněnském krámku pro tvořivé nadšence a sotva moje oči spatřily v regálu dřevěné figurky, bylo vymalováno! O pár chvil později jsem si odtud odnášela šestnáct panďuláků s plánem vytvořit drátkované Člověče, nezlob se! :-) A kupodivu jsem tento titěrný výmysl dotáhla do vítězného konce! :)Rodičům se dárek líbil a měli z něho radost, takže svůj účel splnil a já myslím, že drátek teď nechci nějakou dobu zase vidět... Ale znám se, takže brzy budete určitě svědkem dalších mých drátkovýtvorů :-)

Prstýnek z plsti

12. listopadu 2011 v 17:17 | Bylinka
Páteční večer, příjemná únava po dvouhodinovce volejbalu a tvořivá nálada, která mě opět přepadla. Tak by se dal shrnout v kostce včerejší večer a vy se můžete nyní podívat, jak mé tvoření tentokrát dopadlo :)

Při mé návštěvě Brna (neslyšíte o ní naposled!) jsem se zásobila barevnými plstěmi a kromě nich jsem si pořídila i "polotovar" prstýnku. A pak už stačila jehla, nit, nůžky a tavicí pistol a dílko spatřilo světlo světa :)

A tady už výsledek mého snažení :)

Drátkované náušničky :)

21. října 2011 v 22:01 | Bylinka
Páteční večer. Zákeřný bacil v krku, horký čaj s medem na stole... Co s načatým večerem? Jasněže TVOŘIT!


Tentokrát u mě vyhrál drátek ve spojitosti s dřevěnými korálky. Netrvalo dlouho a světlo světa spatřily naušničky s přívěskem na krk :-)


A takhle už moje dnešní dílko vypadá pohromadě, když plní svůj účel :-)


A právě tahle zdobidla můžou jednomu (tedy spíš jedné) z vás říkat už brzy pane (paní!) :-) Stačí se v komentářích vyjádřit a poradit mi, co s mými vlasy, protože tohle dilema se kolem mě otáčí už hodně dlouho a tenhle týden se vyhrotilo do té míry, že jsem po dlouhodobé snaze nechat si narůst delší vlasy začala pohrávat s myšlenkou shodit je dolů :-) Tak tedy - stříhat nebo nestříhat? :-)


Hlasovat můžete do úterý, kdy z vašich řad vzejde náhodným vygenerováním jeden šťastlivec, kterému poštovní holub doručí náušničkovou zásilku! :)
(Bylo by fajn, kdybyste nezapomněli uvést email, aby následná komunikace s výhercem byla rychlejší :))

Kreativní ráj!

17. října 2011 v 11:11 | Bylinka
Zbystřete smysly vy všichni, kteří se pohybujete dnes a zítra v Olomouci! Neměla by vám uniknout jedinečná akce, kterou v těchto dvou dnech hostí S-cube! Jde o Fashion cube market, kde můžete natrefit na nejvyšší koncentraci kreativních mladých lidí široko daleko!! Určitě zde nebude nouze o spoustu vlastnoručně vyrobených ozdob a oblečení, které budou nejen originální, ale také za příznivou cenu!

Speciálně bych vás chtěla upozornit na stánek skrývající se pod jménem MIAU, zpoza kterého se na vás bude usmívat se svými překrásnými výrobky moje sestřička :-) Fashion cube market je otevřen návštěvníkům oba dny od 14 do 19:30 hodin :)

A na co se můžete z její dílny těšit? Navnadím vás krátkou fotodokumentací toho, na co (a samozřejmě mnohem více!) narazíte u jejího pultíku :-)
Tak tedy všichni utíkejte do S-cube do kreativního ráje!! :-)

Více výrobků mé sestřičky najdete na jejím blogu http://miau-para-ti.blogspot.com :)

Květinková čelenka

16. října 2011 v 9:07 | Bylinka
Po dlouhé době mě opět přepadla kreativita a usmyslela jsem si, že prostě musím něco spíchnout, sešít nebo jakkoli přetvořit. Jako první po ruce se nabídla plsť a gumičky do vlasů...


Stačilo popadnout nůžky, jehlu a bavlnku a po krátké chvíli se už usmívala na svět má čerstvě narozená květinková čelenka :)


Zabydlela se v mých vlasech, je nenáročná, nápomocná a slíbila mi, že jen tak neuvadne :-)


Záchvat tvořivosti :)

12. června 2011 v 20:36 | Bylinka
To se tak jednou přihodilo, že Bylinku opět přepadla tvořivá nálada. Odnesla to opět plsť, která se přeměnila do všech možných i nemožných patvarů, a tak Vás nyní vítám na malinko objevné výpravě a hádankové přehlídce, kde je vše možné :-)

Kandidát číslo 1: Uhádli byste, co je tenhle tvor zač? :-)

Zmrzlinový pohár

1. června 2011 v 11:25 | Bylinka
Po dlouhé době jsem mezi zkouškami pustila z uzdy moje tvořivé choutky a zapojila jsem se do soutěže Challenge Ice CUP 2011, která probíhá na blogu Prvního virtuálního mléčného baru :-)
Úkolem bylo jakoukoli technikou ztvárnit zmrzlinový pohár. A jak se to povedlo mně, se můžete přesvědčit na fotce níže :-)

Můj (dvoj)smyslný pohár je namíchán ze tří sluncí metaforicky zaobalených do kopečků zmrzliny tří barev; dále jsem přidala dva citrusové plátky po stranách poháru - úmyslně zaměněné za dva květy. Paraplíčko má symbolizovat jak tradiční pohárový deštníček, tak plážový slunečník; a nakonec - trojice srdíček - jedno z nich reprezentuje slunce na nebi, dvě spodní mohou připomínat oči :-) Příprava poháru trvala více než tři hodiny, tak snad bude chutnat :-)

Pokud Vám můj pohár zachutnal, můžete mě podpořit svým hlasem tady :-) Ale nikoho k ničemu nenutím, konkurence je obrovská, tak pokud vás zaujme pohár jiného autora a zaslouží si váš hlas více, proč ne :) Cena pro vítěze je víc než lákavá! :)

A jako motivace pro vaše případné hlasování vám může být v případě mé výhry odměna samotného mého veledíla pro jednoho z vás, pokud hodíte echo sem do komentářů :-)

Velikonoční vajíčko :)

24. dubna 2011 v 15:56 | Bylinka
Co by to bylo za Velikonoce, abych nevyrobila nějaké to vajíčko? :-) Letos jsem se vzdala tradičního drátkování vyfouklého vajíčka a vyměnila ho za papírové a taky jsem kromě drátku přidala nějaký ten korálek. A jak že to dopadlo? :)

Plním přání :)

22. března 2011 v 20:45 | Bylinka
Tak mě zase zaplavily moje choutky dělat lidem radost a prostřednictvím mé radosti z tvoření se mi ji snad podaří vzbudit i u obdarovaných :-) Na mail mi došlo pár dalších návrhů, co bych měla vytvořit a níže jsou dva z nich, jejichž návrháři během pár dní obdrží svoje dílko ve 3D podobě :)

Tvořivý večer :)

16. března 2011 v 12:32 | Bylinka
Bylo nebylo, jeden páteční večer se sešly dvě barevné slečny, aby si ho zpříjemnily koukáním na filmy, pojídáním hroznového vína a jahod, popíjením lahodného bílého vína, ale hlavně... TVOŘENÍM! :-)
A tak vybalily zásoby plsti, bavlnek, popadly nůžky a jehly a daly se do práce :)

Plstěná kočička + soutěž ve vaší režii

8. března 2011 v 12:08 | Bylinka
Po delší odmlce se opět hlásím s příspěvkem do tvořivé rubriky :) Tentokrát jsem se rozhodla splnit přání jedné z kamarádek, která mě poprosila, abych ji vyrobila kočičku z plsti. Dokonce si i sama nakreslila lehký návrh, jak by kočička měla vypadat, který můžete vidět níže:
Jak se mi (ne)podařilo držet se předlohy můžete posoudit níže ve fotodokumentaci, která opět může posloužit i jako letmý návod pro případné tvořily. Jen bych se ráda předem omluvila za horší kvalitu fotek, na koleji se se mnou přestala kamarádit lampička a můj foťák nezvládá zázraky ani za skvělých světelných podmínek, tak je nutné zapojit svoji fantazii :-)

A tentokrát pro vás mám malinko odlišnou soutěž, než na jakou jste byli doteď zvyklí, tak pokud se dočtete ke konci článku, dozvíte se více :)

Sovička z plsti :-)

21. února 2011 v 17:17 | Bylinka
Po dvoutýdenní pauze se opět hlásí na Bylinkovém blogu TVOŘIVÉ PONDĚLÍ!

Zamilovala jsem si plst, a proto dneska opět zveřejňuji krátký návod, jak si vyrobit sovičku z plsti. Materiál je snadné sehnat, stačí zajít do papírnictví s rozšířeným sortimentem výtvarnického a tvořivého náčiní. Samotná plst se prodává většinou v "papírech" formátu A4 a jeden list stojí okolo 15-20 korun. Bavlnky seženete v každé galanterii a nějaký ten korálek a jehla jsou samozřejmostí.

A opět na konci článku bude následovat krátká soutěž o dvě tyhle sovičky!

:-)

Udrátkovaná květinka + soutěž o ni :)

7. února 2011 v 19:01 | Bylinka
Je už pomalu tradicí, že pondělí se stává na mém blogu dnem tvořivosti. Ani dnes tomu nebude jinak. Dostala jsem chuť pohrát si s drátkem a něco vytvořit. A první, co mě napadlo, byla květinka, protože venku je tak nádherně jarně! :-)

No a protože miluju zpětné reakce obdarovaných, i tentokrát udělám jednomu z vás radost udrátkovanou květinkou:) :-)

Kytičky z plsti :)

31. ledna 2011 v 15:15 | Bylinka
Poslední dobou mě nějak často přepadá tvořivá nálada a ani tentokrát vás neochudím o vyčerpávající fotoreportáž mého snažení se:-) A taky se mi nějak zalíbilo být štědrá, a proto máte opět šanci moje výtvory získat, stačí okomentovat článek a pokud se kamarádíte se štěstěnou, bude se na vás ve schránce za týden smát jedna z kytiček. Ale nepředbíhejme!!
:-)

Jak udrátkovat rybičku & SOUTĚŽ o ni !!

24. ledna 2011 v 9:17 | Bylinka
Zkouškové se už chýlí ke konci a hlava mi nebere tak, jak by měla, a proto jsem si dopřála menší oddych a relax. Mnozí z vás, kteří můj blog navštěvujete pravidelně, víte, že mým obrovským koníčkem je drátkování:)

Rozhodla jsem se pro vás tedy připravit podrobný obrázkový návod, jak si udrátkovat rybičku:) Je to milý dárek pro kohokoli a rozhodně potěší, to už mám mnohonásobně vyzkoušeno:) A hlavně - je to snadné!

A jako malé překvapení jsem si pro jednoho z vás připravila odměnu v podobě udrátkované rybičky - "fotomodelky" :-) Stačí se prokousat ke konci článku a dozvíte se, jak málo stačí k tomu, abyste ji mohli vyhrát! :-)
:-)

Hand-made = heart-made ♥

16. ledna 2011 v 14:07 | Bylinka
Vždycky jsem byla zastánkyní toho názoru, že vlastnoručně vyrobené dárky potěší nejvíc:) Sama se snažím tuhle pravdu plnit, a tak se mi letos nakonec moc hodilo, že jsem byla před Vánocemi totálně švorc. A tohle všechno z toho vzniklo:) Aneb dárek pro rodiče, "kolekce" vlastnoručně udrátkovaných vánočních baněk :-)

:-)

Čím víc lásky rozdáš, tím víc ti zůstane :)

3. srpna 2009 v 18:17 | Bylinka :)
Tak už i mě pohltil fenomén Kofoláckých loutek :) Podle mého názoru je to další úžasná reklama od Kofoly, která nese nádherné poslání :) Rozhodla jsem se tedy taky pustit se do vlastnoručního vyrábění panďuláčků, které ale nebudu nechávat volně po koutech města.

Dostanou je ode mě přátelé, které ve městě potkám a kteří se se mnou zastaví na kus řeči, ne jen proplují s letmým pozdravem.. Je to docela fuška, řeknu vám, tahleta kofolácká slečna mi zabrala dvě hodiny prázdninového života :) Ale to její poslání mě naplňuje štěstím a zadostiučiněním, není nic hezčího, než upřímný úsměv a radost mých blízkých.. Doufám, že jich zvládnu sešpendlit co nejvíc :)

Drátkování :)

25. května 2008 v 12:21 | Bylinka :)
Určitě jste si díky několika posledních článků už všimli, že mám ráda drátkování, a tak bych se chtěla o téhle činnosti dneska trošku více rozepsat :)
↑ Tuto květinku jsem vyrobila k včerejšímu svátku mamce ↑

Dárek mamce k narozeninám :)

15. dubna 2008 v 17:31 | Bylinka :)
Mamka má dneska narozeniny, a tak jsem si už dlouho dopředu lámala svou hlavinku, co koupit. A nakonec? Nic jsem nekoupila, ale sama se pustila do vyrábění... a takhle to dopadlo :)
Asi to nejde moc vidět, je to špatně (spíš příliš) osvětlné.. Drátkování. Úplně ten nejjednodušší motiv.. Umím jich víc, ale tenhle se mi líbí nejvíc, asi tou svou obyčejností :) Drátkování mě strašně baví, škoda jen, že na něj mám málo času... Skvěle to uklidňuje... :) Nejsu světový dráteník a nikdy ani nebudu, však se koukejte na ty nedostatky :) Ale když to někdo umí, vypadá to fakt hezky... :)
Mamce udělal dárek snad i větší radost, než kdybych něco koupila... A mě osobně takové dárečky taky strašně potěší... :)

A jinak?
Dneska po škole jsem se vypravila s naším vlkodlakem (:-D) kolem řeky projít se, na hodinku. A všeci "Jéé, to je krásné štěňááátko...!!" A já na ně: "Ale to není štěňátko, to už větší nebude..." Nikdo nedokáže pochopit, že jezevčík křížený s labradorem je prostě jezevčík se srstí labradora... :) A nejkrásnější pejsek na světě, náš :)
A taky jsem došla k jednomu velkému rozhodnutí. Přesně za týden je DEN ZEMĚ. Nemůžu se koukat na tu změť odpadků kolem řeky, takže zvedám zadek, beru pytel a jdu uklízet... i kdyby to mělo být jen 50 metrů, stojí mi to za to... Mám to u řeky moc ráda a na tohle se koukat nechci. Takže snad jen - Opaváci, kdyby někdo nabídl pomocné srdce, budu ráda :) Tady nejde o ruce, dyť to není žádná práce na předření... :) Snad vyjde počasí! :)

"Předvádím světu svůj blog" ;-)

17. března 2008 v 20:02 | Bylinka :)
Tož aj já se zapojuju do téhle fajné soutěže... :) Bo jsu tvořivý a akční člověk, zkouším své štěstí... :)
↑ Soutěžní fotka ↑
Tenhle nápad se mi vkradl do hlavy ve společnosti fajných človíčků na soustředku se sborem uprostřed noci :-) Od té doby jsem na něm průběžně během volných chvilek tři týdny pracovala :) Jde o jednoduchou techniku SAVO plus barvičky na textil :)
Proč rovnou čtyři trička?
Jednoduchá odpověď a záměr. Kdybych byla sama, nebylo by to prostě ono :-D A tak jsem si přizvala na zdokumentování tohohle dílka hned čtyři další kamarádky. Opravdu čtyři - WéWéWé Market, blogovou Nelču, sluníčkovou Marťu a vzadu je ještě fotografka Veru :) Sluníčko Honzy Volfa proto, že stejně jako samotný název charakterizuje můj blog :)
↑ Takhle vypadala trička čerstvě po dokončení :) ↑

A budoucnost a trvalost téhle reklamy?
Doufám, že co nejdelší! Prostě, když budem spolu pohromadě, reklama bude celistvá =) Po ukončení focení si každá fotomodelka (:-D) odnesla své tričko jako suvenýr :) myslím, že tahle reklama vydrží víc, než nápis na chodníku, papírová loďka, nápis na kameni... ;) Může totiž mezi náma trvat navždycky ;) Můj blog mě prostě ještě víc spojuje s kamarády :-)
↑ Takhle vypadají trička ze zadní strany, to bohužel na fotce vidět nejní Prostě moje přezdívka - BYLINKA :) ↑

Samotné focení se uskutečnilo dneska, no a musím říct, že k němu málem nedošlo :) Překážek byla spousta. Celé dopoledne se nepřívětivě venku mračilo, a těsně před polednem začalo pršet, a to nemálo :( Ale ani to nás nezastavilo, akorát jsme musely upustit od našeho prvního záměru lehnout si do trávy, a tak stojíme u keříku ;)
:-)
www.
hierbezuela.
blog.cz

Holky, musím Vám neskutečně poděkovat! Za to, že jste "take fajné"!
Pro Vás, kdo nevíte: Market s Marťou měly před písemkou z němčiny volnou hodinu, a místo učení daly přednost focení... Nelča byla nemocná, ale i přesto se speciálně kvůli téhle události dostavila do školy... A Verči děkuju samozřejmě taky, místo kopírování sešitů o volné hodině čapla foťák a šlo se na věc! V takové kose, co byla venku, se musely kvůli mým nápadům holky svlíct do triček a klepaly se zimou..

Já jsem se při tomhle tvoření vyřádila :) Bavilo mě to, jako odpočinková činnost, 100%! Plánuju vyrovbit si nějaké to další tričko ;) A navíc jsem si uvědomila hooodně fajnou věc :) Že mám skvělé přátele, kteří mě nenechají ve štychu :-) Nic jsem neztratila, snad jen zíkala :) Právě uvědomění si téhle skutečnosti :)

Tak jen - držte nám pěsti, ať je tahle reklama nesmrtelná! :)

 
 

Reklama