DRACULA 2015 - premiéra

4. března 2015 v 20:32 | Bylinka |  ● Kulturní okénko
Aby nebylo kulturních zážitků za poslední dobu málo, tak jsme se dva týdny po Fantomovi Opery vydali do Prahy znovu, tentokrát do Hudebního divadla Karlín na Draculu :) A aby to mělo pořádný šmrnc, tak rovnou na premiéru! Muzikál slavil dvacetileté výročí svého vzniku novým nastudováním a uvedením :)Už dopředu jsme si zjistili, jaké na nás čeká obsazení, což znamenalo nejprve velké zklamání z toho, že v titulní roli neuvidíme legendárního Draculu Daniela Hůlku, nýbrž Mariána Vojtka. Situace se ale nakonec zamotala ještě více. Na pódium vběhl v roli Draculy energický mladý muž, který nenesl jméno ani jednoho z výše zmíněných. Lukáš Kumpricht! A ačkoli jsme jeho jméno do té doby neslyšeli, bylo to příjemné překvapení :) Naše počátečné zklamání Lukáš brzy změnil v nadšení z neokoukané muzikálové tváře a nádherného hlasu! :) Perfektní Dracula!!

V roli Adriany na pódiu zářila Kamila Nývltová, která podle mě byla hvězdou celého představení a perfektně se do role hodila! (podle mého názoru jako jediná z nynějších zpěváků a herců překonala původní hvězdné obsazení této role před 20 lety).

A druhým překvapením večera pro nás byl Ivo Hrbáč v roli kněze. Když rozezvučil svůj pronikavý hlas, měla jsem pokaždé husí kůži. Jeho "Buď navždy proklet, Draculo!" mi zní ještě teď v uších :)


Celkově musím říci, že první dějství se povedlo náramně (asi také proto, že je také moje nejoblíbenější co do písniček i děje!). Když do druhého dějství naskočila Leona Machálková coby Laraine, byli jsme malinko zklamáni. Možná právě neměla svůj den, ale nevyzpívala výšky a více ječela, než zpívala. To by byla ale moje jediná výtka k muzikálu, jinak se povedl opravdu náramně, což diváci na koni ocenili se standing ovation :)

Hudba Karla Svobody je neskutečná. Tolik krásných melodií pohromadě snad v žádném jiném českém muzikálu nenajdete. A i když už od tohoto kulturního zážitku uplynulo 5 dní, písně mi stále zní v uších a nemůžu je odtud vyhnat (a ani nechci:)) Možná mám Draculu tolik ráda i proto, že všechny melodie i texty si pamatuju z dětství z kazety, která u nás doma často hrávala. Nikdo však původnímu obsazení v čele s Danielem Hůlkou, Jiřím Kornem a Lucií Bílou neodpáře jeho jedinečnost :)
 


Anketa

Jestli jsi tady byl/a, usměj se :-)

:-)

Komentáře

1 Antea | Web | 4. března 2015 v 21:21 | Reagovat

Za prvé se musím přiznat k upřímné závisti. :-) Na Fantoma Opery i Drákulu jsem chtěla moc jít (zejména na Fantoma). Ale ani v jednom případě to bohužel nevyšlo, takže nemůžu posoudit, jak se povedly. Nedovedu si ale představit, že by "nový" Drákula překonal toho v původním obsazení, protože s tebou naprosto souhlasím v tom, že ten byl jedinečný... :-)

2 Sabča | Web | 5. března 2015 v 19:14 | Reagovat

to musel být perfektní zážitek já jsem na žádném muzikálu nikdy nebyla:-(
koukni prosím na můj blog

3 Ježurka | Web | 6. března 2015 v 13:18 | Reagovat

Hodně jsem o tomto představení slyšela i četla, muselo to být nádherné! V Olomouci na UPOL studovala angličtinu i moje vnučka, teď pokračuje v doktorandském studiu, je možné, že jste se potkaly. :-)

4 :-) | 17. května 2015 v 17:03 | Reagovat

Ahojky, moc nádherný článek:-)....můžu se zeptat kde jsi zjistila kdo a kdy bude hrát?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.