Březen 2015

HOKEJOVÁ MÁNIE

8. března 2015 v 17:17 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Znáte to: mistrovství světa v ledním hokeji, na pár dní spojená republika v jeden velký fanouškovský tým, každý druhý si hraje na největšího hokejového odborníka a zkušeně hodnotí situaci :-) Hokejová mánie u televizních obrazovek, v hospůdkách nebo při troše štěstí přímo na stadionu. Jednou za rok zavítá do srdce správného hokejového fanouška jistá dávka napětí, očekávání a emocí!

Sama sebe považuju za velkého hokejového nadšence, pamatuju si, jak jsem ještě coby malé škvrně vstávala s tatínkem brzo ráno a koukali jsme na českou hokejovou symfonii v Naganu :) A od té doby mě tohle nadšení ani v nejmenším neopustilo. Pamatuju si třeba poslední zlaté české finále, kdy jsem namísto učení se na maturitu a na přijímačky na vysokou konající se následující den naplno fandila v jedné malé olomoucké hospůdce českým hokejistům :)


A letošní zimu jsem si přičichla k hokeji ještě z větší blízkosti: olomoucký hokejový tým se po mnoha letech probojoval do české extraligy a Olomouc začla naplno žít hokejovým šílenstvím. A i já jsem několikrát zavítala na hokejový stadion podpořit domácí hokejové hvězdy. A musím říct, že atmosféra na stadionu se nedá ani omylem srovnat s tou u televize! Naživo vše nabírá daleko větší obrátky a jste vtaženi do hry tak, že nevnímáte okolní svět.

DRACULA 2015 - premiéra

4. března 2015 v 20:32 | Bylinka |  ● Kulturní okénko
Aby nebylo kulturních zážitků za poslední dobu málo, tak jsme se dva týdny po Fantomovi Opery vydali do Prahy znovu, tentokrát do Hudebního divadla Karlín na Draculu :) A aby to mělo pořádný šmrnc, tak rovnou na premiéru! Muzikál slavil dvacetileté výročí svého vzniku novým nastudováním a uvedením :)