Únor 2015

FANTOM OPERY

26. února 2015 v 18:18 | Bylinka |  ● Kulturní okénko
Zajít na tento muzikál jsem plánovala už dlouho. Jednak mám ráda filmovou verzi muzikálu a hudbu Andrew Lloyda Webbera, jednak jsem byla zvědavá, jak se s tímto světovým veledílem vyrovnali čeští tvůrci. A tak jsem se v podvečer na svatého Valentýna usadila do sedadla v Goja music hall plná očekávání, co mě čeká. A muzikál překonal všechny mé představy!


ZÁMEČKY LÁSKY

23. února 2015 v 17:32 | Bylinka |  ● Bylinčin svět
Určitě jste na ně už někdy taky narazili: zámečky lásky. Nejčastěji je najdete přimknuté na zábradlích mostů v blízkosti památek a všemožných romantických míst. Nejde si jich nevšimnout, protože když už nějaké takové místo skutečně objevíte, zámečků jsou tu stovky, ne-li tisíce. Zamilované páry si takto symblicky uzamykají svoji lásku na klíč :)


Při návštěvě Prahy, která nám vyšla krásně přímo na Valentýna, jsme jeden takový zámeček uzamkli i my, a to přímo na Karlově mostě :) Musím říct, že je to víc než pěkné místo pro tuto tradici a sympatické je i to, že tu zatím ještě není "přezámečkováno", a tak tyto ozdůbky vypadají pěkně :)


Podle mě jsou zámečky lásky takové pěkné a milé gesto. Není to však tak spontánní gesto, jak by se mohlo na první pohled zdát, protože se musíte před výletem za zámečky řádně vybavit (nesetkala jsem se ještě s tím, že by se někde na místě vyskytoval překupník se zámečky) :) No a taky musíte mít při ruce nějaký ten lihový fix, kterým si svůj zámeček podepíšete podle vašeho gusta :) Pak už jen stačí najít správné místo, kam přimknout zámeček. Klíčky si buď ponecháte na památku, schováte je na nějaké tajné místo, nebo vhodíte do řeky pod vámi.


A takhle to může vypadat, když se zámečků sejde "o trochu" více na jednom zábradlí. Podle mého názoru už to tak pěkně nevypadá a připadáte si pomalu jako v železářství :)

Setkala jsem se proto i s názory, že zámečky na mostech jsou jakýmsi morem ničícím památky, o čemž si můžete přečíst třeba v tomto článku.

Zajímal by mě váš názor - je to pěkné gesto zamilovaných, nebo naopak mor ničící města, jak tvrdí pisatel tohoto článku? :) Přimknuli jste si někam i vy svůj zámeček? Narazili jste na podobné místo i mimo Prahu během vašich cest? :)

Jsem zvědavá na vaše názory :)

BARCELONA

21. února 2015 v 17:07 | Bylinka |  ● Za neznámými krásami
Zima ještě ani zdaleka nekončí, a tak jsem se rozhodla podruhé vrátit do vzpomínek na naši letošní letní dovolenou v teplých krajích :) Mnozí cestují na jih s vidinou vyhřívání se na pláži a nekonečného odpočinku, my jsme se ale vydali do Španělska hlavně za památkami a co nejvíce zážitky. A tak jsme po třech dnech v Madridu zavítali ještě na 2 dny do Barcelony.

K Barceloně chovám silné pouto, protože jsem sem zavítala již počtvrté. Dvakrát jsem měla to štěstí sem vycestovat s pěveckým sborem ještě na základní škole, jedna návštěva proběhla v rámci školního výletu na gymnáziu. A nyní tedy počtvrté a úplně jinak - na vlastní pěst :) Musím říct, že když se člověk celé prázdniny ohání na několika brigádách, aby si vydělal potřebnou sumu peněz a všechno zajišťuje a plánuje sám, užije si výlet daleko víc a pozná město mnohem více do hloubky, a teprve pak nasaje tu správnou atmosféru. Jestli jsem doteď měla Barcelonu víc než ráda, počtvrté si mě získala naplno :) A chtěla bych se o to s vámi podělit :)KOČKAFÉ

19. února 2015 v 12:48 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Možná jste o něm už slyšeli, možná ne. A nemá cenu ani zdlouhavě vysvětlovat, o co jde. Název je více než výstižný! KOČKAFÉ - neboli Kočičí kavárna!

Pokud se nacházíte v Praze nebo sem plánujete jet, jste milovníci koček a dobrého kafe či něčeho sladkého na zub, neměla by Vám uniknout tato sympatická kavárnička ukrývající se v uličkách Žižkova :)

Sama za sebe můžu říct, že jsem obrovský milovník koček, takže když jsem poprvé slyšela o pražské kočičí kavárně, měla jsem jasno, že ji při příští návštěvě Prahy musím navštívit. A taky že ano, při návštěvě Prahy minulý týden jsme sem moc rádi zavítali a popíjeli jsme kafíčko v tomto kočičím království! :)MADRID

12. února 2015 v 12:30 | Bylinka |  ● Za neznámými krásami

Necestujeme, abychom utekli od našeho života, cestujeme, aby nám neutekl život.

Tři prázdninové brigády, vstávání v půl čtvrté ráno, šetření každé vydělané korunky. K čemu to všechno? Aby se chudá studentka dostala do světa a mohla objevit dříve nepoznané krásy dalekých míst :) A tak se tak stalo, že po celoprázdninovém brigádničení jsem se přece i já zalítla za odměnuu podívat do teplých krajů. Nenechte se však zmýlit - nešlo o "pouhé" válení se na pláži u moře, ale o poznávání krásných měst a jejich zákoutí na vlastní pěst!


A když jsme pár měsíců předem uvažovali o tom, kam vycestovat, padla teda volba na Španělsko! Jednak jsme chtěli s přítelem oprášit španělštinu, kterou jsme oba na gymplu ovládali a já jsem měla i další důvod - jelikož jsem ze španělštiny dokonce i maturovala, chtěla jsem si "zažít" maturitní otázku "Madrid" i v praxi :)