TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO RODIČE

6. prosince 2014 v 19:40 | Bylinka
Znáte to: Vánoce se kvapem blíží, nákupní horečka stoupá a téměř z každé výlohy na Vás poblikává vánoční stromeček či slogan o závratných vánočních slevách. A vy jste po túře v nákupním centru stále bezradnější, protože nic neodpovídá vašim představám o vhodném dárku.

Proto jsem se rozhodla sepsat těchto pár tipů, které vám mohou pomoci nějaký pěkný dárek vymyslet. Nebudu prozrazovat letošní dárky, které zatím skrytě vyčkávají na své nové majitele, ale můžete se inspirovat mými nápady z předchozích let.VTIPNÉ MALIČKOSTI
Možná váš tatínek stejně jako ten můj tvrdí, že má všechno a nic nepotřebuje. Vánoční dárek pro něj tedy může být oříšek. Zkuste ale vyrazit do obchodu s vtipnými dárky a určitě najdete něco, o čem budete přesvědčeni, že tátovi udělá radost a rozesměje ho.
Ode mě v uplynulých letech dostal taťka například zednickou lžíci na panáky s cyklozvonečkem, polštář ve tvaru pivního sudu, vtipné pyžámko nebo jiný kousek oblečení.


KALENDÁŘ Z VLASTNÍCH FOTEK
Pokud už si vážně nevíte rady, kalendářem nikdy nic nezkazíte. Ale ne jen tak ledajakým! Zkuste vyrobit kalendář z rodinných fotek, se spoustou internetových fotoobchodů je to více než jednoduché - zvolíte si motiv pozadí, nahrajete fotky, a pak už jen vyčkáváte na poštovní zásilku. Můžete tyto fotky stylizovat do určitého tématu, například fotky dětí, zvířat, zážitků. A záleží jen na vás, zda zvolíte týdenní či dvoutýdenní stolní kalendář či nástěnný měsíční kalendář. Vždy můžete připojit i vhodný citát nebo vtipný slogan. Za sebe můžu doporučit například stránku http://24print.eu/, se kterou mám už několikanásobnou zkušenost a dodací lhůta se pohybuje okolo 5 pracovních dní, cž ocení zejména ti, kteří vymýšlí dárky na poslední chvíli!
Já sama jsem se minulý rok pustila do kalendáře vytvořeného z vtipně naaranžovaných fotek našeho milovaného psího mazlíčka a musím říct, že měl tento dárek obrovský úspěch!


DALŠÍ FOTODÁRKY
A nejsou to pouze kalendáře, které mohou udělat rodičům radost. Existuje nepřeberné množství možností, jak využít krásné fotky a právě fotodárky bývají trefami do černého! Hrníček, tričko, pexeso, záložky do knih, klíčenky, puzzle, samolepky... zde všude mohou být fotky, které rodičům připomenou hezké chvíle nebo které je mohou pobavit! Pokud ovládáte základy grafiky, můžete vytvořit i vtipnou fotokoláž či komiks.

LÍSTKY NA KULTURNÍ AKCI
Sami nejlépe znáte své rodiče - co mají rádi, co je baví. A i když příliš neholdují divadlu a koncertům, můžete je tímto dárkem příjemně překvapit. Vděčné jsou například lístky na muzikál, což mohou rodiče propojit s výletem do Prahy, nebo třeba také návštěva koncertu oblíbených hudebníků, lístky do místního divadla, kina. Zamiřte do nejbližšího infocentra a zjistěte si, co zajímavého se v místě vašeho bydliště chystá!

DOPLŇKY
Maminky jsou parádnice a určitě nepohrdnou krásnými náušničkami, brožemi, řetízky, šátky... Zkuste být opět originální a vybrat něco netypického. Doporučuji navštívit stránku fler.cz, kde najdete překrásných výrobků nesčetné množství! Každá máma se ráda pochlubí nějakou parádou, kterou se jí trefili do vkusu její potomci! :)

DEKORACE DO DOMÁCNOSTI
Vánoční svátky se vždy nesou v duchu zdobení rodinného hnízda. A tak nesmí chybět nezbytné doplňky, které oživí váš byt či dům a vykouzlí tu správnou vánoční atmosféru. Může to být třeba jen vánoční ubrus, speciální nádobí s vánočními motivy nebo pár nových baněk na stromeček. Můžete si nechat vyrobit baňky se jmény nebo oblíbenými hláškami vaši rodiny :)


KNÍŽKA
Že vaši rodiče příliš nečtou? To se může změnit! Důležité je vybrat správný titul. Zkuste sáhnout po některém z bestsellerů, přidat k němu pár pochvalných recenzí na navnadění a nemůžete zklamat! Za sebe doporučuji pro zasmání například Stoletého staříka nebo dojemnější tituly Zlodějka knih či Hvězdy nám nepřály.

POUKÁZKY
Poukázky nikdy nezklamou a nemůžete jimi nic zkazit. Dopřejete rodičům nadstandard, na který jim samotným nezbývá dostatek času či peněz. Pokud máte pocit, že vaši rodiče nestíhají v každodenním spěchu věnovat nějaký ten čas sami sobě, můžete jim dopřát poukázku na masáž, kosmetické služby nebo relaxaci v sauně, solné jeskyni a welness centru. Pokud chcete rodiče přimět ke sportu, stačí pořídit permanentku na nějakou cvičební aktivitu a třeba je právě tento krok přinutí semtam se odlepit od televize a udělat něco pro své tělo. V neposlední řadě jim můžete věnovat také poukázku na zážitek (let balonem, seskok, jízda závodním autem...) či ozdravný víkend. Slevové portály jsou přeplněny výhodnými nabídkami, tak stačí jen pořádně hledat.

VLASTNÍ VÝTVORY
Říká se, ža vlastnoručně vyrobený dárek potěší nejvíc. A je to pravda! Vždy můžete rodiče překvapit dárkem z vaší dílny! Záleží na vás a vašich schopnostech a nemusíte být Leonardo, abyste jim namalovali vtipné tričko, hrníček nebo spíchli dohromady nějakou drobnost. Vděčné jsou například obyčejné fotorámečky, které svými nápady proměníte v neobyčejné. Stačí k tomu barvy, tavná pistol a další dekorativní doplňky.
Zkuste najít něco, co vám jde a v čem jste šikovní - ať už je to pletení, stříhání a skládání nebo cokoli jiného. U mě vítězí drátkování a pokud zrealizujete své originální nápady, určitě tím obdarovaného potěšíte. Internetové vody jsou plné kreativních návodů a nápadů, takže opět jen stačí správně hledat :)
Já jsem vytvořila drátkované Člověče, nezlob se a ozdoby na stromeček :)

 


Anketa

Jestli jsi tady byl/a, usměj se :-)

:-)

Komentáře

1 Lukáš | Web | 12. prosince 2014 v 20:31 | Reagovat

já vánoce v podstatě neslavím... takže...

2 Lyra | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 9:01 | Reagovat

Moc hezké tipy na dárky, nejvíce mě zaujala možnost výroby vlastního kalendáře, možná ho ještě na letošní Vánoce využiji, takže děkuji za doporučení. :-)

3 Nikolas | Web | 14. prosince 2014 v 20:55 | Reagovat

Ahoj Bylinko, nějak jsem v tom všem zmatku za poslední rok vůbec nezaregistrovala, že zase píšeš. Ale jsem ráda, že jsem teď na tebe narazila. :)

Jinak dárek tátovi, to je oříšek i u nás, ale většinou to vyřeším nějakou super pěnou do koupele nebo handmade dárkem.
U mámy je to jednoduché, ta moc ráda čte...

4 shariony | E-mail | Web | 15. prosince 2014 v 21:25 | Reagovat

Skvěle sepsané tipy. O kalendáři z fotek jsem dost přemýšlela, ale nakonec jsem neměla čas ho vytvořit. Pak bych chtěla dávat dárečky z vizovického těsta, ale taky nestíhám, tak snad příště :-) Poukázky jsou super, protože padá argument "nic nechci, stejně se na to pak jen práší" :-)

5 Lennroe | 19. prosince 2014 v 5:33 | Reagovat

Mě letos zachránilo, že jsem na neprobádáném území a dárky tedy beru v duchu "je to bavorské a není to úplná konina"
Nemám ráda takové ty neosobní maličkosti, co potěší každého, takže to občas vážně tvrdý oříšek je, zvlášť když je to dražší dárek a já jsme přesvědčená, že dobrý nápad, tak ty peníze někde posbírám a dárek koupím, protože prostě k penězům nemám tak zásadní vztah. Ovšem ony pak zas kolikrát neudělají takovou radost, protože obdarovaný myslí jen na to, že tolik zas nevydělávám a co všechno jsme si musela odpustit, abych dárek mohla koupit, takže to letoz vezmu střední cestou a doufám, že všichni budou spokojení.
Jinak koukám, že to s blogovou aktivitou taky nepřeháníš :D

6 Ema | E-mail | Web | 26. června 2015 v 23:02 | Reagovat

Parádní tipy. :-) Uvidíme po čem letos sáhnu. :-) Za chvíli už to zase začne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.