Září 2013

Výlet do Bradavic :)

27. září 2013 v 17:46 | Bylinka |  ● Za neznámými krásami
Při dovolené v Londýně, kam jsme se s přítelem před dvěma týdny vypravili, jsme si na poslední den naplánovali jako třešínku na dortu výlet do studií Warner Bros. na Harry Potter Tour. O co jde? V ateliérech kousek za Londýnem najdete téměř každé zákoutí z filmového světa Harryho Pottera a pro každého skalního fanouška je to opravdový zážitek! Ale začněme pěkně od začátku :)


Kudy do Bradavic? No jistě že z nástupiště 9 a 3/4 na nádraží King´s Cross! :)


DRUHÁ MATURITA

11. září 2013 v 14:08 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Mám takovou radost, jako bych právě odmaturovala! A není to ani daleko pravdě, jen s tím rozdílem, že jsem svoji zkoušku dospělosti splnila už před třemi lety. A nyní jakoby napodruhé :) Uplynulé tři měsíce jsem totiž dvakrát týdně věnovala dvě hodiny doučování maturanta, který bohužel neměl u prvního pokusu didaktického testu z angličtiny potřebnou dávku štěstí a neuspěl.

Abych řekla pravdu, ze začátku jsem nevěděla, zda do toho jít, protože jsem do té doby doučovala pouze žáky ze základních škol a nebyla jsem si jistá, zda jej zvládnu pořádně připravit na tak důležitou zkoušku. Ale mám ráda výzvy, tak jsem přece jen kývla a šla do toho. A rozhodně jsem toho nelitovala! Už po první společné hodině jsem věděla, že to bude prospěšné nám oběma. Sedli jsme si lidsky, a to je už samo o sobě polovina úspěchu :)

Moje obavy, že půjde o kluka, který na školu kašle a nemá zájem, se naštěstí nenaplnily. Naopak. Tak snaživého studenta jsem jako doučovatelka ještě snad ani nepotkala! O to více jsem mu držela pěsti, když po třech měsících poctivé přípravy usedl ke svému druhému pokusu. A týden čekání na výsledky jsem prožívala, jako by šlo o mě samotnou! Právě dnes jsem se dozvěděla onen radostný verdikt - maturita splněna! A dokonce na 66%, což je od prvního pokusu zlepšení o skoro 50%!

Nemusím vám snad popisovat svoji radost! Ten pocit zadostiučinění je k nezaplacení! Úžasná odměna za vynaložené úsilí a hlavně pocit, že to, co dělám, má smysl... :-)

Začínají mi prázdniny! :)

5. září 2013 v 14:35 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Pondělním podvečerem jsem završila letošní prázdninové brigádničení. Brigádě v pekařství jsem zamávala už v pátek a abych na ni jen tak nezapomněla, užila jsem si poslední směnu plnou zmatků a adrenalinu. To by jeden neřekl, jak velkým problémem může být stávkující kasa! Nahradil ji kus papíru, tužka a kalkulačka. A ač tato varianta pro mě byla nejprve pořádným hororem, neboť zákon schválnosti (v podobě nekonečné řady zákazníků) zafungoval, nakonec mi díky této změně směna utekla ani nevím jak! :)


Druhá brigáda mi zaplnila uplynulé tři měsíce, kdy jsem pravidelně dvakrát týdně doučovala klučinu, kterému se bohužel nezadařilo u maturity z angličtiny. Je fajn, když doučujete člověka, se kterým si sednete také lidsky, což v tomto případě jednoznačně platilo a tím pádem jsem doučování nevnímala jako práci. A nějaká ta korunka navíc do prázdninového rozpočtu přišla určitě vhod :-) Nyní už je druhý pokus maturity "za námi" a čekáme na výsledky, tak držte pěsti! :)

Tak mi tedy začaly třítýdenní prázdniny :) Dost času mi zabírá plánování dovolené v cizím velkoměstě, kam se už za týden s přítelem chystáme. Ani jeden jsme tam nikdy dříve nebyli, takže to bude boj mezi Londýnem a našími orientačními smysly a plánovacími schopnostmi. Doufám, že změna hotelu na poslední chvíli byla dobrá volba, stejně jako výběr míst, která bychom rádi navštívili. Snad vše zvládnem bez jakýchkoli komplikací a dovolená bude stát za to, když už mě stála tolik nervů a musela jsem nastolit celoprázdninový šetřící režim :) Na samotnou třešničku našeho pobytu v Londýně se těším jako malé dítě, ale pochlubím se s ní až po návratu :).