Srpen 2013

DARUJ KREV a získáš víc než "jen" příjemný pocit :)

27. srpna 2013 v 18:09 | Bylinka |  ● Bylinčin svět
Už před svými osmnáctými narozeninami jsem měla velký sen, a to takový, že bych po dosažení plnoletosti ráda darovala krev. Mám totiž mimo jiné i to štěstí, že patřím mezi lidi, kterým nevadí injekce a neomdlévají při pohledu na krev, tudíž pro mě odběr nepředstavoval žádného strašáka (narozdíl od zubaře). Od plánu k jeho realizaci stačil už jen malý krůček, a tak jsem před třemi lety konečně poprvé usedla do dárcovského křesla na transfuzní stanici a po chvíli odcházela s dobrým pocitem ven :)

Od té doby už uplynula nějaká doba a na darování krve jsem nezanevřela, naopak - stala jsem se pravidelnou dárkyní a dneska už mám "na kontě" pět odběrů. A ani nyní mě neopouští onen příjemný pocit po darování krve.


Najde se však spousta lidí, kterým samotný dobrý pocit nestačí. Ale i tak je to správně. Podle mého názoru není důležité to, co vede člověka k darování krve, ale ta skutečnost, že krev opravdu daruje. Jsou lidé, kteří v dárcovství vidí úlevy na daních, jiní čerpají další výhody z toho plynoucí, které například nabízejí pojišťovny. A pak se najdou tací, kteří krev či plazmu "darují" pro peníze (tahle možnost se mi moc nelíbí, ale je to každého rozhodnutí). Transfuzní stanice často lákají nové dárce na různé odměny za první odběr. Zrovna nedávno při mém zatím posledním odběru se na mě z nástěnky smálo sympatické tričko s vtipným potiskem určené pro prvodárce :)

I já jsem využila výhod pro dárce krve, které nabízí moje pojišťovna. Dozvěděla jsem se ale o nich úplnou náhodou, rozhodně jsem nešla darovat krev cíleně, abych tyto výhody získala. Díky mým pěti odběrům mi pojišťovna proplatila poukázky na libovolný sport (v mém případě jednoznačně permanentky na plavání) v celkové hodnotě 2000 Kč :) A aby toho nebylo málo, mám nárok také na pojištění do zahraničí zdarma na dobu maximálně jednoho měsíce, čehož už za dva týdny využiju při svém dovolenkování v Londýně :-)

Není krásné udělat 450 mililitry krve radost někomu jinému a zároveň ji také zpět získat? :-) A to nemluvím o tom, že díky darování krve člověk při předodběrovém vyšetření zjistí, zda je či není vše v jeho krvi v pořádku, takže tím vlastně ještě může pomoci sám svému zdraví :)

BLOG V DATECH :)

15. srpna 2013 v 19:13 | Bylinka |  ● Bylinčin svět
Jen tak pro pořádek a hlavně pro mě samotnou :-)

Blog www.hierbezuela.blog.cz byl založen 24. června 2007 přesně tři minuty po dvaadvacáté hodině :-)

První článek "Slavnostní řeč k založení blogu :)" zde byl zveřejněn o 4 dny později.

7. března 2009 byl blog vybrán do soutěže o nej blog na Srdci blogu a nakonec v hlasování obsadil v konkurenci dalších čtyř skvělých blogů nádherné 1. místo :-)
17. září 2009 byl blog přijat do Autorského klubu blogu.cz :-)


6. února 2011 mě mezi sebe přijal Klub Snílků :)

13. dubna 2011 byl můj článek Nástěnka ve vlastní režii zveřejněn na blogu Autorského klubu :)


20. května 2011 jsem se ocitla v roli zpovídané v Rozhovoru s členy AK o AK :)


5. června 2011 se mi podařilo díky velké podpoře hlasujících vyhrát 1. místo v soutěži Chalĺenge Ice CUP 2011 na blogu Prvního virtuálního mléčného baru a vyhrála jsem parádní hrníčky měnící barvu podle teploty nápoje uvnitř :)


V prosinci 2011 jsem obsadila 4. místo v předvánoční soutěži Srdce blogu díky podpoře Vás hlasujících, více zde :)


5. února 2012 se mnou udělala rozhovor blogerka CaT, najdete ho tady :-)


Od poloviny srpna 2012 byl blog na 11 měsíců pozastaven, tudíž i vyloučen z Autorského klubu, kam se po svém oživnutí opět vrátil v červenci 2013 :-)


Co o Bylince a Bylinčinu království napsali jiní: :-)

Brabikate: Bylinka je neobyčejně pozitivní osobnost a já se k ní ráda chodím jejím pozitivním přístupem nakazit.

Simonečka: Naprosto úžasná holka s naprosto úžasnym blogem. To ona mě inspirovala k napsání svého. Je naprosto originální, nic zkopírované to už se málokdy vidí. Její názory, styl, je to prostě originál. Ne blog nějaké zkopírované bárbínko pixelky jakými se internet jenom hýží. Prostě holka máš můj obdiv, na tebe nikdo nemá. Taková milá etno holka. Její blog stojí za přečtení.. URČITĚ!!

Dia: Veselý blog rozdávající optimismus svými pěknými články :-)

Marlboro: Přívětivá. Na jejím blogísku to voní kytičkama a pozitivní náladou. Mám Tě ráda, protože víš co chceš a jsi svá. Za každé situace. Hraješ fér a to už se teď vidí málo. Proto si Tě vážíme. Za to, že jsi opravdová.

Slečna Second: Vůni bylinek hledejte u Bylinky, co byla v minulým životě bylinkou. Eleganci, krásu, moudrost a všechno co k voňavým bylinkám patří hledejte u ní.*

smajwinka: Své milé články píše s neuveřitelným optimismem. Z článků vyzařuje skoro vždy dobrá nálada. Její styl psaní je moc krásný.


Další zajímavosti:

Nejvíce Vašich komentářů si dosud zasloužil článek Výlet do Bradavic, a to krásných 74 komentářů :)

Díky blogu jsem získala několik nových přátel i v reálném světě - konkrétně jsem se dopočítala k číslu 6 :)


Děkuji Vám za přízeň, ještě se mě nějakou dobu nezbavíte :)
Uspokojení adrenalinových buněk

11. srpna 2013 v 19:46 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Mám za sebou jeden z nejkrásnějších víkendů, jaký jsem kdy zažila :-) Po dlouhých třech týdnech jsem se vypravila do mé milované Olomouce, abych si tu užila pár volných dní mezi brigádničením :-)

Stihla jsem v knihovně vyměnit přečtené knížky za další, které bych ráda ještě přelouskala, než zavelí povinná četba, projít se krásným historickým centrem... Pouze plavání jsem musela kvůli doznívající nemoci přeložit na příště. Zato jsem si ale užila parádní jízdu na štangli kola přes půl města, při které jsem svým pištěním asi docela děsila náhodné kolemjdoucí :) S láskou uvařený kotel zeleninové polívky se setkal s obrovským ohlasem jedlíka, kterého jsem tímto kuchtěním moc ráda odměnila za krásné dárečkové překvápko :)

Sobota patřila pouti v nedaleké vesničce, která naprosto předčila má očekávání! A tak se mé buňky konečně dočkaly pořádné dávky adrenalinu a roztočili jsme to na spoustě kolotočů. Neskromně můžu dodat, že jako jediný přítomný ženský článek jsem trumfla mužskou část posádky a jako jediná jsem si užila atrakce bez jakékoli (byť chvilkové) újmy a střídání všemožných barev v obličeji :)

Pár úžasných dnů pak završila večerní grilovačka, skákání na trampolíně, ale bohužel také nepříjemný návrat nemoci. Ten mi však zpříjemnil můj milý, který se tak hezky staral o mé zdraví a plnil mi každé (i nevyřčené) přání, až mě dojal a v jeho objetí bacily braly rychle nohy na ramena :)SVATEBNÍ

9. srpna 2013 v 11:41 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Na létě se mi mimo jiné líbí také to, že se to všude okolo jen hemží svatbami :-) Není snad sobota, kdy by člověk nezaslechl aspoň z dáli svatební troubení kolony aut nebo nezahlédl před kostelem svatebčany s nevěstou :) A já jsem měla uplynulou sobotu to štěstí, že jsem mohla v kostele přihlížet tomu, jak si jeden mladý a moc sympatický pár řekl po jedenácti letech lásky své ANO :-)


Na svatební obřad této zamilované dvojice jsem se těšila dlouho dopředu, už jen proto, že mám nevěstu i ženicha moc ráda :-) Můžu bez váhání říct, že to je nejkrásnější a nejmilejší pár, jaký vůbec znám :) A přitom to nejsou moji blízcí přátelé, nýbrž jen známí, které potkávám jen vzácně, ale zato vždy s úsměvem na tváři a moc ráda :)

Už se těším, až se roztrhne pytel se svatbami mezi mými nejbližšími přáteli, abych si mohla jejich svatbu užít se vším všudy, a tedy nejen obřad, ale i pořádné svatební veselí po něm :) Jen zatím nic nenasvědčuje tomu že by do toho chtěl v mém okolí někdo v nejbližší době praštit, což je ohromná škoda :)


Řekněte, kdo z vás se v takové chvíli aspoň na chvilku nezasní a nevžije do role nevěsty nebo ženicha? :-) A rozhodně není na škodu se jednou za čas pořádně načančat, hezky obléknout a namalovat a aspoň chvíli (než se vaše dílo nezačne v tropických teplotách po pár minutách roztékat) vyyhnat sebevědomí do trochu vyšších hodnot :-)

DÁRKOBRANÍ

7. srpna 2013 v 20:20 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností

Ráda dárečky vymýšlím a dávám a samozřejmě je i ráda dostávám. A nečekané obdarovávání potěší ještě možná malinko víc! :-) Abych vše uvedla na pravou míru, včera jsem dostala první narozeninový dáreček, a to dokonce s pětitýdenním předstihem! Proč? Protože moje spřízněná kamarádská duše mi za pár dní frkne daleko na sever, aby tam všem vytřela zrak svými chemickými znalostmi a užila si několik měsíců erasmáckého studia. A při všech těch stresech a zařizování před odjezdem mě nezapomněla navštívit a předat mi milé narozeninové překvápko :) Má mě za ta léta, co se známe, přečtenou skrz naskrz, takže se mi naprosto trefila do vkusu! Na stole mi nyní září obrovská slunečnice a vedle ní krásné sovičkové přání, v uších se mi houpou veliké korálkové náušnice a krk mi zdobí barevný šátek. A až mi to bacily dovolí, vyvětrám i novou síťovanou tašku a nakoupím si do ní spoustu ovocných vitamínů! :-)A aby nebylo slečně obdarovatelce v Norsku smutno, dostala i ona ode mně malý dáreček :) Stačilo k tomu pár barevných papírů, několik společných fotek, nůžky a lepidlo a probudila jsem na pár okamžiků své básnické střevo. Po chvilce tvoření spatřilo světlo světa barevné leporelo poskládané z našich fotek a protkané krátkýma básničkama. Snad se dáreček taky líbil :-)


Snad nám to odloučení rychle uteče! :-)