Červenec 2013

Rohlíková královna

30. července 2013 v 14:41 | Bylinka |  ● Bylinčin svět
Poté, co jsem vyzkoušela brigádu u archeologů, v bistru, v potravinách, v jídelně či u voleb, jsem si konečně našla brigádu, která mě strašně baví :) Ne že by mě předchozí brigádničení vyloženě nebavilo, ale záleželo vždy na pracovním kolektivu, který většinou nebyl zrovna ideální a dokázal hodně ovlivnit atmosféru na pracovišti.

A tak tedy letos současně s doučováním angličtiny, na které jsem ani přes prázdniny nezanevřela (několikrát týdně doučuju maturanta, který nezvládl didaktický test státní maturity), také prodávám pečivo všech chutí. A musím říct, že po pěti letech v potravinách (zejména u salámového pultu) je to více než příjemná změna. Nejen, že si v jednom kuse nekrájím prsty na ostrém stroji, ale také se mnohem míň naběhám a nadřu, mám štěstí na milé kolegyně a můžu si užívat vůni čerstvě upečených dobrot. I když je na pracovišti často pořádná výheň z dopékací trouby a každý všední den mi zvoní budík v půl čtvrté ráno, pozitiva jednoznačně převažují! Byly mi přiděleny pouze ranní služby, tudíž vylétnu ven z práce v pravé poledne a nezabiju na brigádě celý den, a hlavně - mám volné víkendy, takže můžu vesele jezdit do Olomouce za mým milým :) A navíc jsem mezi lidmi a mám pracoviště skoro za rohem!


Splnil se mi také jistý "dětský sen". Jako malá jsem totiž zbožňovala hraní si na paní prodavačku s plastovou pokladnou a falešnými penězi. Nikdy doteď mi na brigádě nebyla svěřena kasa, až nyní! Tak si užívám vyťukávání kódů a počítání drobných mincí nazpět zákazníkům :) O to víc, že mě pohání vidina proměny vydělaných peněz za krásnou dovolenou! :)

COLOURS OF OSTRAVA

24. července 2013 v 15:58 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Poslední čyři dny minulého týdne patřily nejbarevnějšímu hudebnímu festivalu u nás a já jsem se už popáté stala součástí barevného publika :-) A ačkoli byla zpočátku moje letošní účast nejistá (jelikož jsem zvažovala, zda by nebylo rozumnější hromádku peněz za vstupenku ušetřit na zářijový výlet do Londýna), nakonec jsem ani v nejmenším nelitovala, že jsem se rozhodla vyrazit do Ostravy! :-)

A Ostrava se letos vybarvila úžasně! Nestíhala jsem vstřebávat dojmy z koncertů a užívala si všech barev hudby plnými doušky.


Dárek k 25. výročí svatby :-)

16. července 2013 v 13:18 | Bylinka |  ● Tvořivý koutek
Dnes je to přesně 25 let, co si moji rodičové řekli své ANO. A protože to je úctyhodné číslo, rozhodly jsme se se ségrou, že by to chtělo vymyslet nějaký originální dáreček, který jen tak neupadne v zapomnění. Tak jsme tedy rovnou zavrhly vybírání vhodného dárku v obchodě a vrhly se na jeho vyrábění samy :-).

A chopily jsme se tedy každá toho, co nás baví a snad nám to i jde. Já jsem na chvíli probudila k životu moje básnické slepé střevo a ségra se ujala svého výtvarného nádobíčka a všechny verše doplnila malůvkama a kolážema fotek :-)

A takhle to naše snažení dopadlo:


Tohle je "úvodní stránka" neboli obal krabice, kde jsou uloženy další listy :)

Pokoj v barvách blogu :-)

15. července 2013 v 15:24 | Bylinka |  ● Bylinčin svět
Spojení fialové se žlutou jsem si zamilovala už před několika lety a na mém blogu to bylo znát :-) Stalo se tradicí, že pokaždé, když jsem blogu měnila kabátek, vždycky jsem zachovala tyhle dvě barvy. A když jsem se před rokem rozhodovala, do jakých barev vymalovat svůj pokoj, ani chvilku jsem neváhala!

Musím však říct, že jsem se setkala s nepochopením. Naši nejspíš do poslední chvíle doufali, že si tuhle "šílenou" kombinaci rozmyslím. V prodejně s barvami, kam jsme s taťkou vyrazili, se mě prodavač znovu zeptal na kombinaci barev, které bych ráda. Nejspíš si myslel, že se přeslechl :-) A dokonce sám malíř se nad tímhle mým přáním dost podivoval. Já jsem se ale nenechala přemluvit k ničemu jinému, a tak jsem svůj pokoj přeci jen oblékla do žlutofialova :-)!


A tady malá dokumentace, jak tato proměna probíhala:

Bc. Bylinka

11. července 2013 v 16:53 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Nemožné se stalo skutečností a téměř po roční absenci se mi zastesklo po blogovém světě a rozhodla jsem se v něm oživnout :-) Ani bych si netroufla odhadovat, že jsem se vypařila z virtuálna na tak dlouhou dobu! Uplynulý rok byl snad nejhektičtější a nejnáročnější ze všech, které jsem zažila. Čekalo mě psaní bakalářky a na samotném konci státnice. Už je to sice nějaký pátek, co jsem si od zkušební komise odnesla nad má očekávání sympatické trojnásobné Bčko (čeština, angličtina a bakalářka), ale tato skutečnost mi začíná docházet až nyní, když si mě otitulovali už i oficilně na promocích :)


Když teď ze mě vše opadlo a mám najdenou více času, vrhla jsem se na pročítání spousty blogů a nějak se mi zastesklo po tom mém... :)