Červen 2012

5 let blogu :-)

24. června 2012 v 15:59 | Bylinka
Kdo by tomu věřil, že se Bylinčino království vyklubalo na svět už před pěti lety! A kdo by tenkrát řekl, že mě tak dlouho bude bavit? :-)

Všechno nejlepší, milý blogu, zaznamenavateli mých zážitků, ke kterým se tak ráda vracím! :-)


Netvrdím, že ti budu dalších 5 let věrná, ale budu psát, dokud mě to bude bavit :-)

A jsou to především narozeniny vás všech, kteří misem přispíváte komentáři a nakopáváte mě chutí i nadále psát :-) Děkuju za to!

KRÁLOVSKÉ SESTRY

21. června 2012 v 20:01 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Dnes je významný den. Proč? Princ William slaví své narozeniny. Ale není jediný. Dnes si totiž připisuje další rok na svůj účet i moje milovaná sestřička, což je pro mě daleko důležitější tvor, než nějaké třicetileté princátko :) To by ale nebylo nic neobvyklého, řeknete si - den jako každý jiný :) Jenže, to bych si dneska nemohla dát jedna a jedna dohromady a zjistit, že aby těch náhod nebylo málo, mladší z princů - Harry - slaví narozeniny naopak ve stejný den, jako já! :) Není to hezká náhoda? :-) Jen naše maminka není princezna Diana, ale jistá paní učitelka Jana... :))

Jsme královské sestřičky :-)


Veru, všechno nejlepší!!! :-*

A K Č N Í !

5. června 2012 v 18:57 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Miluju pocit, když se cítím prospěšná a v jednom kole! A to je taky důvod, proč poslední dobou nevtloukám do blogového světa tak často své postřehy, jako tomu bylo dříve. Rozhodně ale na své místo v blogové říši nerezignuju, a tak vám mám za pomoci následujících řádků v plánu pořádně zahltit přijímače novinkami! :)

Tak se pohodlně usaďte, pusťte si úžasnou novinku od mých milovaných Keane a hrdě do toho!


Nedávno jsem pořádně zariskovala a upsala se coby překladatelka pro skupinku amerických studentů, kteří zavítali na pár týdnů k nám na univerzitu. Měla jsem jim překládat exkurzi do dětského domova a dělat jim průvodkyni s anglickým výkladem při výletu do Vídně (kde jsem mimochodem sama nikdy dříve nebyla!). Nechala jsem se vyhecovat lidmi, kteří mi tvrdili, že jde jedinečnou příležitost. A teď jsem jim za to neskonale vděčná! Ač si moje nervy užily své, vše nakonec dobře dopadlo, skvěle jsem si procvičila angličtinu, poznala několik milých lidí, zamilovala si překrásnou Vídeň a ještě se mi za tohle vše brzy přikutálí na účet nějaké ty korunky :-)


Taky jsem se upsala coby dobrovolník na Mistrovství světa hadnicapovaných atletů, které se bude konat o prázdninách v Olomouci. Nevím sice ještě, co přesně mě čeká, ale určitě si opět procvičím své anglické a španělské mluvní dovednosti a za to vše mi bude odměnou ubytování a strava v mé milované Olomouci během konání mistrovství zdarma! :-) Ale to ještě zdaleka nekončíme! Pokud vše klapne, budu dobrovolničit také při Olomouckém půlmaratonu, za což bych si měla vysloužit tričko a kšiltovku Adidas - to se hodí, ne? :)A to ještě nemluvím o dvou milých akcích s postiženými dětmi, které mě také čekají! Školní výlet a tábor :) Mezi tímhle vším ještě stíhám plnit zkoušky, dodělávat seminárky, odskočit si na jednorázové brigády do Kauflandu a DMka, doučovat angličtinu (a jakou radost člověku udělá, když si jeho svěřenkyně vybojuje jedničku na vysvědčení!), stýkat se s lidmi, kteří mi pravidelně rozsvěcí dny svou přítomností a taky si dát trochu do těla v bazéně :)

Mám se krááásně...