Březen 2012

Jarní optimismus:)

28. března 2012 v 14:42 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
To jaro za okny je neskutečně nabíjející enegií a optimismem! S prvními paprsky jsem se proměnila v hyperaktivní stvoření, které funguje na neviditelný pohon. Znovu jsem se vrhla na plavání, zkusila si pilates a byla jsem si letos poprvé zaběhat do sadů, abych následně zjistila, že mé plíce jsou po zimě nezvěstné. Nálezce bude patřičně odměněn.

Po dlouhé době jsem taky zavítala na volejbal s kamarády a ač jsem si myslela, že moje delší volejbalová absence se podepíše na výkonu, bylo tomu přesně naopak. Tuhle moji hyperaktivitu a veleobětavost v poli odnesla noha spálená o podlahu, chrániče nechrániče, jau! Sportem ku trvalé invalidittě! :)

A aby toho jarního optimismu nebylo málo, zdá se, že z nevyléčitelné optimistky se stává chronicky nediagnostikovatelný optimistický tvor, protože optimismus v mých žilách v posledních dnech překročil své jednadvacetileté zažité maximum...
Jsem verš, co k sobě našel rým:)

ROCK´N´ROLL!

17. března 2012 v 19:46 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Nejlepší ples roku je po včerejším večeru již minulostí. A že stál letos opět za to, o tom žádná! :)

Představte si davy mladých lidí nastrojených do úžasných retro oblečků plných barev, puntíků, kšand, brýlí, mašlí a kloboučků, kteří se v jednu chvíli sejdou na jednom místě. Když k tomu připočtete ještě skvělou hudbu v podobě rock´n´rollového orchestru Marcela Woodmana, místního bigbandu a reprodukovaných oldies hitů, tak se ocitnete v plesovém nebi! Zapomněla jsem ale ještě zmínit poslední, leč nejdůležitější ingredienci tohoto večera, bez které by to prostě nebylo ono, a tou jsou kamarádi, kteří nemohli chybět :-)

Ve výsledku tohle vše dohromady vykouzlilo milý večer, o čemž více napoví bolavé tělo nebo náležitá fotodokumentace :)


Na pódiu s UDG!

15. března 2012 v 17:17 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Už je tomu více než rok, co jsem navštívila olomoucký koncert UDG v rámci jejich turné. Jak bych mohla chybět, když už dlouho patřili k mým oblíbencům a nikdy do této chvíle jsem neměla možnost je vidět naživo? Takže kdo mě zná, ví, že jiná než první řada nepřipadala v úvahu! :-) Ale o samotném koncertu jsem básnila už před rokem v tomhle článku :)

Proč se ale k tomuhle koncertu ještě vracím? :) Před pár dny se ke mně dostala krásná vzpomínka na to, jak nás UDG na konci koncertu vytáhli na pódium, polívali vodou a nechali bubnovat a tančit mezi nima :)


A aby toho nebylo málo, tohle naše působení na pódiu se dočkalo i své videodokumentace. Takže kdo by chtěl vidět půlminutu ve videu, kde se Zuzkou trsáme na pódiu mezi UDGáckýma sympaťákama, mrkněte na video od času 22:25 do 23:06 :)


HEČ!

eM Há Dé

11. března 2012 v 19:45 | Bylinka |  ● Bylinčina chvilka poezie
Zastávka se třese děsem,
lidských těl tu lavina.
Všichni zavětřili, že sem
míří prázdná šalina.

Člověk mění se ve zvíře,
každý druhý nadává,
cpe se jako do trychtýře.
Ranní špička nastává.

Přece jen však něco spájí
anonymní davy -
jednohlasně loutkám vlají
kývající hlavy.

V Tescu začínají slevy.
Natěšené lidské tlupy
jako projímadlo střevy
pospíchají na nákupy.

Nepustí si sednout kmety
houfy mladých "gentelemanů".
A to, že před mnoha lety
bylí stejní, opomenu.

Druhou džungli tohletoho
jen tak někdo nenajde.
Vítej na palubě v zoo.
S láskou, vaše eM Há Dé.