Prosinec 2011

PF 2012 :-)

30. prosince 2011 v 19:19 | Bylinka
Milí blogoví přátelé,
přeji Vám krásný rok 2012 plný splněných přání, úsměvů na tváři a celkové spokojenosti :-)


Drátkovaná armáda pinčlíků

26. prosince 2011 v 13:16 | Bylinka |  ● Tvořivý koutek
To by nebyly Vánoce, abych nějaký ten dárek sama nespíchla! I tentokrát mě přepadl jeden z mých občasných záchvatů tvořivosti a nadchla jsem se opět pro drátek. Jen s tím rozdílem, že jsem si rovnou pořídila pro svůj nápad celé barevné spektrum drátků :) Stačilo pár vteřin v jednom brněnském krámku pro tvořivé nadšence a sotva moje oči spatřily v regálu dřevěné figurky, bylo vymalováno! O pár chvil později jsem si odtud odnášela šestnáct panďuláků s plánem vytvořit drátkované Člověče, nezlob se! :-) A kupodivu jsem tento titěrný výmysl dotáhla do vítězného konce! :)Rodičům se dárek líbil a měli z něho radost, takže svůj účel splnil a já myslím, že drátek teď nechci nějakou dobu zase vidět... Ale znám se, takže brzy budete určitě svědkem dalších mých drátkovýtvorů :-)

Naše vánoční tradice

25. prosince 2011 v 12:25 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Ani letos jsme nevynechali naši každoroční štědrovečerní tradici. jestli se nemýlím, letos oslavila už čtvrtý rok od svého založení.

Každý rok naše kroky po slavnostní večeři, rozbalování dárečků a koukání na pohádku zamíří k řece. Sejde se pár známých, vyrobíme jednoduchá plavidla, do kterých umístíme svíčky a pak tahle veledíla pustíme po řece. Krásný zážitek - sledovat blikotající světýlka v lodičkách vzdalující se po proudu řeky...


PANU PREZIDENTOVI

20. prosince 2011 v 21:54 | Bylinka |  ● Téma týdne
Mé tváře smočily lítosti slzy,
když minutou ticha jsme památku uctili.
Upřímně přiznávám, že mě moc mrzí,
že největší národní klenot jsme ztratili.

Ač jsem polistopadové dítě,
vážím si svobody Tebou nám dané,
vždy budu ta, která ctí tě
skrz vzpomínky jinými zprostředkované.

Když se dnes setmělo, bez zraků lidí
pod sochu Masaryka jsem se odplížila,
abych Tvé oči, které už nesvítí
a své moře pocitů v plamenu utopila.


Nervová erupce štěstí

17. prosince 2011 v 16:38 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Nejšťastnější den mého dosavadního vysokoškolského studia. Nejtěžší zápočet, který svou obtížností překoná kdejakou zkoušku. Obávaná česká syntax!

Zápočet, jehož nesplnění znamená každý rok pro několik studentů konečnou v jejich studiu. Obávaný předmět, který na první pokus zvládne opravdu málokdo. A ani náš ročník neporušil zažitou tradici a většina z nás prvním pokusem prošla neúspěšně. Zariskovala jsem a druhý pokus si zapsala hned na následující týden. Spousta mých spolužáků se na poslední chvíli z prosincového termínu odhlásila, a tak jsme zbyly jen tři statečné, kdo jsme druhý pokus odkládat dále nechtěly.

Třídenní čekací doba na verdikt byla nervovým utrpením. O to horší, že zapracovalo mé podceňování se a nevíra v úspěch. O to větší šok mě čekal, když jsem si přečetla moje rozřešení. Trvalo mi skoro půl hodiny, než jsem zastavila proud slz úlevy. Nebyly to až tak slzy štěstí, jako totální erupce nervů, které dostaly opravdu zabrat! Už jsem byla smířená s účastí na třetím pokusu a malovala si katastrofické scénáře, však to sami znáte :-) Dlouhou chvíli mi trvalo, než jsem byla schopná vstanout, začít znovu existovat a oznámit tuhle radostnou zprávu světu :) Takové nervy už nechci zažít! Vy jste neslyšeli ten obrovský kámen, který mi spadl ze srdce?

Bylinka ježíškuje :-)

12. prosince 2011 v 10:53 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Vánoce se kvapem blíží, a proto se i já na pár chvil proměním v Ježíška :-) Hned několik z vás Bylinkoježíšek obdaruje!


K jednomu z vás připluje drátkovaný vánoční kapřík (pozor pozor - nejedlý!)

Jarmark kreativního umění

9. prosince 2011 v 22:14 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Ač peněženka v předvánočním čase vzlyká nad každou utracenou korunkou, touha udělat ostatním radost nějakou maličkostí vítězí :) A proto jsem nemohla chybět na tvořivém jarmarku, kde se za levný peníz daly sehnat krásné věci!

Já sama jsem naježíškovala svým přátelům pár maličkostí :) A abyste se mohli i vy kochat, se souhlasem prodávajících si celou tuhle akci zdokumentovala:


Fotografický poklad :)

2. prosince 2011 v 21:57 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Předevčírem mě na mailu čekalo překvapení :) Stařičká fotografie, která ve mně vyvolala obrovskou vlnu nostalgie. Co na ní bylo tak neobvyklého? Člověk by řekl, že téměř nic. Náš dům. Jen s tím rozdílem, že ne v takové podobě, jaký ho znám už jednadvacet let já. Z fotografie se na mě koukal náš dům za doby svého mládí, před rovnými sto lety!

Je zvláštní dostat se k takové fotografii. Celý život žijete s tím, že váš dům vypadá tak, jak vypadá. A nějak ani nepřemýšlíte nad tím, že na svém místě stojí už slušnou řádku let a nebo dokonce nad tím, že před vámi v něm strávili značnou část svých životů i jiní lidé.

Dlouhé chvíle jsem fascinovaně zírala na tuhle fotografii a vyhledávala hromadu odlišností, které vytvořil časový posun. Je zvláštní vidět neznámé tváře pro mě neznámých lidí vyklánějící se z oken, děti hrající si na chodníku před domem, jak jsme si hrávali i my, nebo taky nádherně vyzdobenou fasádu, která naprosto změnila svoji podobu. A nakonec, co mě nejvíce překvapilo - před sousedícím domem stojící koňské spřežení! V hloubi počítače jsem našla fotku ze stejného pohledu na náš dům, akorát ze současnosti a spoustu času jsem strávila porovnáváním obou fotografií. Našla jsem fotografický poklad :-)