Říjen 2011

Mám slabost pro elegány ♥

30. října 2011 v 14:37 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Ano, MÁM SLABOST PRO ELEGÁNY! A přiznejme se, dámy - která z nás ne? Mně se podařilo zachytit skrz fotoaparát toho největšího elegána ze všech!! Ještě se nestalo, že by mu některá z nás nepodlehla - a co víc, při pohledu na něj roztají i muži! Tenhle chlapík prostě nemá konkurenci... :-)


Ač nesmírně obletovaný a do nebe opěvovaný, přeci jen je to malinko stydlín. Nevěřili byste, kolik mi dálo práce přemluvit ho, aby odhodil své zábrany a takhle neodolatelně mi zapózoval :-)

Študácká léta :-)

28. října 2011 v 22:47 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Ani jsem se nestačila v mém milovaném studijním městě pořádně nadechnout a už máme půlku semestru za sebou! Klidný rozjezd vystřídaly přepadovky i plánovaná ověřování získaných vědomostí a v neposlední řady taky hromada referátů. Jsem tak ráda, že jsem tentokrát zvolila taktiku "vybrat si všechna prezentování před třídou hned ze začátku", a tudíž už mám za sebou tři výstupy a čeká na mě už jen jedna seminárka a jeden korespondenční úkol :)

Mezi studijními úspěchy v prvních průběžných testech ale stejně nejvíce vyniká úspěšné zamluvení tématu bakalářky u sna první pohled sympaticky působící vedoucí práce! Šílenství, které se u nás v posledních dnech kolem rozdělování bakálářek rozpoutalo a postupně se stupňovalo, ze mě konečně opadlo. Nezávidím stále nerozhodnutým nebo odmítnutým spolužákům, jsou to pořádné nervy! Teď už se jen vrhnout do kupy knížek, které musím k sepsání práce přelouskat. A že jich je! Dala jsem si takové malé předsevzetí, že se zbavím svého prokrastinackého zlozvyku, tak uvidíme, jak dlouho mi to vydrží :-)


↑ motofontáž :) ↑

Debbi :-)

24. října 2011 v 16:11 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Žila byla jedna slečna, která v sobě ukrývala jakýsi magnet, který přitahoval štěstěnu. Pokud hádáte, že jsem to byla já, nemýlíte se. Jak jinak rozumně vysvětlit, že jsem za poslední měsíc vyhrála už podruhé lístky na koncert? A po starých známých Charlie Straight jsem tentokrát měla příležitost poprvé slyšet zpívat naživo Debbi!


Drátkované náušničky :)

21. října 2011 v 22:01 | Bylinka |  ● Tvořivý koutek
Páteční večer. Zákeřný bacil v krku, horký čaj s medem na stole... Co s načatým večerem? Jasněže TVOŘIT!


Tentokrát u mě vyhrál drátek ve spojitosti s dřevěnými korálky. Netrvalo dlouho a světlo světa spatřily naušničky s přívěskem na krk :-)


A takhle už moje dnešní dílko vypadá pohromadě, když plní svůj účel :-)


A právě tahle zdobidla můžou jednomu (tedy spíš jedné) z vás říkat už brzy pane (paní!) :-) Stačí se v komentářích vyjádřit a poradit mi, co s mými vlasy, protože tohle dilema se kolem mě otáčí už hodně dlouho a tenhle týden se vyhrotilo do té míry, že jsem po dlouhodobé snaze nechat si narůst delší vlasy začala pohrávat s myšlenkou shodit je dolů :-) Tak tedy - stříhat nebo nestříhat? :-)


Hlasovat můžete do úterý, kdy z vašich řad vzejde náhodným vygenerováním jeden šťastlivec, kterému poštovní holub doručí náušničkovou zásilku! :)
(Bylo by fajn, kdybyste nezapomněli uvést email, aby následná komunikace s výhercem byla rychlejší :))


Paňčelka :)

20. října 2011 v 19:08 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Našla jsem svoji brigádu snů! A to naprosto po všech stránkách... Je ze mě slečna doučovatelka angličtiny! A v Olomouci! :-)

Abych řekla pravdu, když jsem poprvé kráčela k domku mé budoucí žákyně na doučování, nevěděla jsem, jestli se mám těšit nebo bát. Netušila jsem, co probírají, jak je na tom s angličtinou, jak vůbec učit, prostě nic! Ale hodina utekla neskutečně rychle a já jsem se v roli doučovatelky cítila jako ryba ve vodě a strašně mě to bavilo :-) Už teď se těším, až se o víkendu vrhnu na přípravu různých procvičování na další hodinu!

O dva dny později mě pak čekalo doučování druhého žáčka. Ten mě ale vážně vyděsil! Nečekala jsem, že může být osmák v angličtině tak dobrý! Proto jsem hned na místě ve své hlavě zavrhla název "doučování", protože v tomhle případě je to naprosto nemístné označení. Tohohle kloučka budu muset potáhnout vysoko nad jeho spolužáky zadáváním úkolů navíc, protože se odvážím tvrdit, že tak, jak on mluví teď, nemluvila polovina mých spolužáků na gymplu! Je to výzva :-)

Každopádně, tohleto brigádničení bych snad ani nenazvala brigádničem, protože se slovem "brigáda" mám spojené vydělávání málo peněz za moc námahy, což se v tomhle případě říct nedá. Doučování angličtiny mi vynese krásné finanční přilepšení pro můj studentský život a mám takové tušení, že mě příprava na hodiny bude hodně bavit a rozhodně mi nebude na škodu zopakovat si základní anglické záludnosti se vším všudy. A to ani nemluvím o úžasné učitelské praxi, které se mi ve škole zatím vůbec nedostává... Snad není předčasné po dvou hodinách doučování tvrdit, že jsem nejspíš spolu s pedagogickým oborem napoprvé správně vybrala to, co mě bude v budoucnu bavit jakožto povolání!

Sí jů lejtr, eligejtr!


Ráj pro oči, peklo pro peněženku :)

18. října 2011 v 19:25 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Netřeba více slov, pojďte se společně pokochat nad nekonečnou kreativitou a barevností, která se usídlila na Fashion cube marketu v Olomouci :)Kreativní ráj!

17. října 2011 v 11:11 | Bylinka |  ● Tvořivý koutek
Zbystřete smysly vy všichni, kteří se pohybujete dnes a zítra v Olomouci! Neměla by vám uniknout jedinečná akce, kterou v těchto dvou dnech hostí S-cube! Jde o Fashion cube market, kde můžete natrefit na nejvyšší koncentraci kreativních mladých lidí široko daleko!! Určitě zde nebude nouze o spoustu vlastnoručně vyrobených ozdob a oblečení, které budou nejen originální, ale také za příznivou cenu!

Speciálně bych vás chtěla upozornit na stánek skrývající se pod jménem MIAU, zpoza kterého se na vás bude usmívat se svými překrásnými výrobky moje sestřička :-) Fashion cube market je otevřen návštěvníkům oba dny od 14 do 19:30 hodin :)

A na co se můžete z její dílny těšit? Navnadím vás krátkou fotodokumentací toho, na co (a samozřejmě mnohem více!) narazíte u jejího pultíku :-)
Tak tedy všichni utíkejte do S-cube do kreativního ráje!! :-)

Více výrobků mé sestřičky najdete na jejím blogu http://miau-para-ti.blogspot.com :)

Květinková čelenka

16. října 2011 v 9:07 | Bylinka |  ● Tvořivý koutek
Po dlouhé době mě opět přepadla kreativita a usmyslela jsem si, že prostě musím něco spíchnout, sešít nebo jakkoli přetvořit. Jako první po ruce se nabídla plsť a gumičky do vlasů...


Stačilo popadnout nůžky, jehlu a bavlnku a po krátké chvíli se už usmívala na svět má čerstvě narozená květinková čelenka :)


Zabydlela se v mých vlasech, je nenáročná, nápomocná a slíbila mi, že jen tak neuvadne :-)Mňága a Žďorp

14. října 2011 v 14:12 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Ne nadarmo se říká "Do třetice všeho dobrého". Mňága a Žďorp tohle tvrzení experimentálně potvrdila. Mé třetí koncertní setkání s touhle milou kapelou bylo neuvěřitelně naplňující pozitivní energií a opět překonalo obě předchozí!

Sobotní večer s datem osmého října 2011 jsem se prostě nemohla vyskytovat nikde jinde, než v nedalekém Krnově ve zdejším Kofola music clubu! Půlroční absence Mňágy pro mé uši udělala své a abstinenční příznaky rozhodly. Diagnóza? Nadopovat Mňágu do žil do zásoby :)

První řada pod pódiem včetně mě přijímala nekonečné kvantum energie vyzařující z pódia. Sympatické hudební seskupení střídalo jeden hit za druhým a neskutečně nenásilně burcovalo publikum k varu :) Chlapci mají i ve svých nejlepších letech stále obrovské zásoby elánu a to, co předvádí na pódiu, by jim mohl kdejaký mladík závidět! :)


Plastiková karikatura

11. října 2011 v 22:09 | Bylinka |  ● Bylinčina chvilka poezie

V dnešním světě karikatur
nepoznáte člověka!
Mezi davem divných nátur
za jiné se obléká.

Znásilněné peněženky
nad účty jen zapláčí,
na liposukci permanentka
oslaví se v mekáči!

Co s mrkací panenkou,
jež pod make-upem skrývá líce,
po botoxu památkou jsou
v tvářích jizvy od jehlice.

Místo nehtů na rukou má
jen plastové pařáty.
Co je komu do partnera?!
Hlavně že je bohatý!

Reklamace podzimu!

10. října 2011 v 11:13 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Tak jak překvapivě konečně dorazilo v září léto, tak rychle ho v říjnu vystřídala zima! Nejpřesnějším teploměřičem v tomhle ohledu mi mohou být mé (mnou tolik oblíbené) barevné štrample (pro neseveromoravské luštitele mých písmenek - punčocháče), které zoufale volají po ještě barevnějších pletených návlecích :-) A co teprve ty fyzikální děje, když otevřete upovídanou papulu a místo slov se vznese do vzduchu obláček páry!! Ano, jako správný úchyl do počasí nemám právo vznášet jakékoli reklamace, neboť miluju jak slunečno, tak mrazivo - a plýskanice jakbysmet, ale takové odchylky můj vnitřní teploměr odmítá akceptovat, a to obzvláště tehdy, když je naprogramován na babí léto! (Připište si malé bezvýznamné plus, pokud jste nezapomněli při přelouskávání tohoto veledlouhého souvětí pravidelně dýchat!)

Ačkoli poslední dobou blog zahlcuji stále jen mými koncertními zážitky (jak jsem taky měla tentokrát opět v plánu po dalším sobotním skandování v první řadě pod pódiem!), rozhodla jsem se smilovat se nad vámi a podělit se opět o pár nevšedností z mé lidské působnosti mimo koncertní sály :)

Abychom neskákali od tématu k tématu, sveďme moji páteční návštěvu oblíbené čajovny na počasí přebývající za okny! Nene, lhát se nemá, pravým důvodem byla vidina milé společnosti slečny Tulipánkové! :)


Opět se probudilo mé spiklenecké já a rozhodlo se příjemně šokovat nejbližší okolí. Tentokrát to tedy odnesla jedna z mých spolukolejniček a i když svůj narozeninový den oslavila už v pátek, my jsme pro ni s druhou spolubydlící připravily malé balónkové překvápko na její pondělní příjezd na koleje. Má cenu vás sáhodlouze přesvědčovat o tom, že měla obrovskou radost? :-)


... a to ještě neví, že budeme společně večer na pokoji na její počest usrkávat slaďoučký burčák! :)

Charlie Straight - Koule.cz Tour 2011

2. října 2011 v 22:40 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Jestli jsem snad někdy pochybovala o tom, že jsem dítě štěstěny, po včerejšku mě tyhle myšlenky hodně rychle opustily. Ale to bych předbíhala, tak hezky od začátku! To si takhle jednou člověk vysedává u Facebooku a v novinkách mu vyjede soutěž o lístky na koncert kapely Charlie Straight. Nejde o nic těžšího, než poslat odpovědi na 3 otázky a být mezi šťastnou desítkou, jejíž odpovědi budou vyhodnoceny jako nejoriginálnější. A pak už jen očekávat e-mail s oznámením, že jste vyhráli lístky na koncert, který se koná v daný večer! Ano, hádáte správně, štěstí se usmálo na moji maličkost! :-)

Co na tom, že jsem Charlie Straight viděla už čtyřikrát, naposledy letos v červenci! Jejich hudba se mi totiž jen tak neoposlouchá :-) A tak se stalo, že sobotní večer se proměnil v neplánovanou jízdu do nedaleké Ostravy a sympaticky vyhlížejícího Garage clubu :) A samozřejmě Vás nemohu ošidit o bohatou fotoreportáž a videoreportáž protkanou mými postřehy a dojmy :)