Září 2011

BACK TO SCHOOL!

29. září 2011 v 21:49 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Krásné a slunečné olomoucké odpoledne v úterý 27. září patřilo hudební akci konané na počest zahájení nového akademického roku - a já jsem jako správná olomoucká studentka nemohla chybět! A jako obrovská milovnice hudebních festivalů a koncertů dvojnásob!! A co teprve, když toto milé hudební klání nabídlo uším pro potěchu hned čtyři mé oblíbené kapely a mohlo se chlubit dalším pozitivem, které uvítala zejména peněženka chudého studenta - tohle vše zadarmo! :-) Koncertní šňůra BACK TO SCHOOL se zastavila i v Olomouci jako ve druhém ze šesti šťastných studentských měst! A s ní vystoupily i dvě české a dvě slovenské kapely - UDG, Sto zvířat, Polemic a Horkýže slíže! A ač se mohu pochlubit, že jsem všechna tato hudební seskupení měla to štěstí vidět a slyšet naživo už dříve (a některé z nich i vícekrát!), tahle akce se prostě nemohla obejít bez mé přítomnosti!! :-)

Dovedete si představit moji radost a nadšení? Už se mi po pravidelném prázdninovém dopování skvělé hudby na festivalech zastesklo a Back to school mi bylo milým připomenutím léta :) A co na tom, že se mě pokoušela skolit rýma a následující den mi splatila mé výstřelky více než dosyta. Stálo to prostě za to a netřeba více slov!! :)

Bohatá foto a videodokumentace napoví víc... :-)


Hitparáda úsměvů :)

23. září 2011 v 0:30 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Odkud začít?

Mohla bych vyprávět o tom, jak mi minulý článek na blogu spojený s obrovskou dávkou náhody a štěstí "zachránil kůži" - právě díky jedné z reakcí v komentářích jsem přišla na to, že daná rodina, která mě oslovila, abych se stala jejich budoucí au-pair, je napsána na černé listině a nemá zrovna dobré reference vyřčené z úst jejich bývalých au-pair. DĚKUJI!

Dalším důvodem k úsměvu je můj velkolepý comeback do role olomoucké vysokoškolačky! Tolik jsem se těšila na spoustu úsměvů milých olomouckých přátel a dočkala jsem se =)

Úsměv byl automaticky naprogramován na mé tváři i po mém druhém úspěšném dárcovství krve. Krásný pocit užitečnosti sebe samotné! :)

A byli bychom tady ještě dlouho, kdybych měla vyjmenovávat doprodrobna všechny milé chvíle s lidmi, kteří ví, jak rozsvítit mé dny! Dovolte mi zmínit alespoň zapíjení státnic kamaráda, které stálo vážně za to či spontánní oslavu mých jednadvacátin s přáteli, ke které jsem se nechala den předem přemluvit a která se víc než vydařila :)

A třešnička na můj pomyslný narozeninový dort? Sama sobě jsem si naježíškovala k narozeninám dárek, na který padly všechny mé vlastnoručně (a někdy i vlastní krví!) vydělané korunky z brigády - seznamte se, jmenuje se Nikon Coolpix L120 a mám z něj neuvěřitelnou radost!! Člověk si hned více váží věcí, když si na ně sám vydělá! =)


Pokud vám s přicházejícím podzimem automaticky nenaskakuje na tvář úsměv, doporučuju zaběhnout do nejbližšího kinosálu na Muže v naději! :-)

Au-pair?

13. září 2011 v 14:20 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Už dlouho si pohrávám s myšlenkou, že bych na léto odcestovala do nějaké anglicky mluvící země a vyzkoušela si práci coby au-pair. Ale pokaždé to dosud dopadlo tak, že jsem se k tomu neodhodlala a vymlouvala jsem se a vyjmenovávala spoustu důvodů, co mi brání... Zkrátka problém nebyl ani tak v okolí, jako ve mně samotné.

Jenže na konci letošních prázdnin jsem se pro tenhle nápad nějak nadchla. Založila jsem si profil na au-pair stránkách, vyplnila své požadavky a prohlížela si profily rodin hledajících au-pair. Nabídek na příští léto se zde objevilo zatím poskrovnu.

Nečekala jsem, že by se mi nějaká rodina ozvala dřív, než v zimě. A hle - dneska ráno na mě čekala zpráva od jedné na první pohled milé rodinky z Irska, která by o mě měla zájem. Maminka je zdravotní sestřička, tatínek inženýr a mají dvě krásné holčičky, 6 a 8 let :) A jako bonus 2 nádherné pejsky!!

JENŽE. Tady pro mě nastává obrovské dilema. Měla bych téhle rodince co nejdříve odpovědět, jestli chci příští léto strávit u nich, nebo ne. A mé přání bylo dělat au-pair v Anglii. Studuju angličtinu a v Anglii jsem nikdy nebyla, Londýn jsem viděla maximálně z fotek. A taky jsem slyšela, že irská angličtina je naprosto jiná, než britská. A do třetice - přála jsem si starat se o holčičky, ale spíš o menší...

Kdo dlouho vybírá, ten přebere, že? A já jsem vážně pitomá, že si takhle hloupě vymýšlím. Všichni mi radí jednohlasně Irsko. Ano, láká mě ta krásná příroda... Jenže se tak nějak němůžu rozhodnout, co vlastně přesně chci. Nechci promarnit tuhle skvělou příležitost, na druhou stranu ale můžu vyčkávat dál na pro mě milejší nabídky. Přijdou ale?

A teď BABO RAĎ!

Retro výšlap :)

4. září 2011 v 22:02 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Poslední srpen, první volný den po skončení brigády a přání, na jehož splnění jsem si musela počkat celé léto!
Tímhle zážitkem jsem završila své nekonečné vykecávání díry do hlavy spoustě mých kamarádů, kteří museli vstřebávat nadměrné množství mých vyřčených tužeb vyjet do hor a vylézt si na nějaký ten vrcholek :)


Slovo dalo slovo a se dvěma kamarádkami jsme nasedly na vlak směr Beskydy!!