Srpen 2011

Exploze optimismu :)

23. srpna 2011 v 23:10 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Důležité varování: Článek obsahuje zdraví nebezpečné množství optimismu :-)

Vždycky jsem obdivně vzhlížela k lidem, kteří byli oblíbení, měli spoustu přátel a navštěvovali jednu akci za druhou, téměř se nevyskytovali doma a nevěděli, kam a s kým dříve vyrazit. Během nějaké doby jsem se přetransformovala do mnou vysněného člověka a uvědomila jsem si to až tehdy, když se objevila stejně zasněná duše, jakou jsem byla já na začátku tohoto odstavce, a z očí do očí mi řekla, že mi tohle všechno závidí. Až tehdy mi otevřela oči a prozřela jsem, že můj sen se proměnil v realitu :-)


A když jsem teď tam, kde jsem vždycky chtěla být, uvědomila jsem si, že všechno má své pro a proti. Není snad den, kdy bych někam nevyrazila s někým z přátel - ať už na brusle, na koncert, na volejbal, do kavárny, kamkoli. Ač nerada, musím říci, že jsem z těch všech setkání a akcí propojených s každodenním brigádničením pořádně unavená a hromada mých plánů zůstává odložena na neurčito. Jaké by bylo řešení? Určitě ne škrtání přátel a rušení milých chvilek s nimi ve prospěch smazání spánkového deficitu pohybujícího se v závratných cifrách. Mým neřešitelným problémem jest naprostá nesoudnost vyšších sfér, které udělily dnu pouze čtyřiadvacet hodin!!

Chtěla bych si sobecky a taky trochu vychloubačně mezi řádky tohoto článku zachovat vzpomínku na volejbalový turnaj, kterého jsme se s kamarády účastnili tuhle sobotu. Pod palbou slunečních paprsků se nám podařilo ve velké konkurenci vybojovat nádherné druhé místo, ke kterému nám pomohla jednak obrovská dávka štěstí a jednak taky neskutečná vzájemná podpora a hecování se. Ten pocit, když porazíte tým, který se skládá z několika bývalých závodních volejbalistů, když sami jste amatéři, je vážně k nezaplacení :-)


A v neposlední řadě musím zmínit také včerejší odpust, kterého jsme se s naší nejfajnější bandou účastnili. Pouť se vším všudy. 5 holek, 5 kluků, 5 autíček na autodromu, která zažila to, co nikdy a taky 1 otrávený hlídač atrakce, kterému se nelíbila naše jízda v protisměru a úmyslné karamboly. Pekelně zamotaný let na řetízkáči. Trocha adrenalinu na mnoha lidmi obávaném kolotoči X Factor, kterou jsem si já narozdíl od svých spolujezdců náramně užila - ruce nepatří křečovitě omotané kolem držadlo, ale vysoko do vzduchu nad hlavu, to si pamatujte! :-) Pak taky kamarádem vystřelená růže pro moji maličkost a závěrečná jízda na centrifuze, kdy žaludek dostal při jízdě nazpět pořádné kapky, ale nakonec i tuhle zkoušku plné funkčnosti ustál :-) Když k tomu všemu připočtu ještě nejkrásnější ohňostroj, jaký jsem kdy viděla (co naplat, že ostatní nebyli stejného názoru), tak okupuje včerejší večer jednu z předních příček hitparády letošních prázdninových dní. A fakt, že byl pořádně obalený v blátě, je v tuhle chvíli naprosto nepodstatný! Tři hodiny spánku před vstáváním na brigádu musely stačit ;-)

Třešničkou na dortu se stala nabídka kamaráda, že mi mnou poctivě vydělané korunky na brigádě promění za fotopřístroj při své říjnové cestě do Japonska - a to za mnohem lepší zrcadlovku, než na kterou by mi můj finanční obnos vystačil v naší malé, předražené zemičce. Mé nezapomenutelné zážitky potřebují lepšího zprostředkovatele jejich nesmrtelnosti ;-)

Žiju pro své přátele a nemůžu se nabažit chvil strávených s nimi, ale tenhle kolovrátek slov už jste z mé klávesnice slyšeli nesčetně krát, tak se raději pro tentokrát loučím a doufám, že jste moji optimistickou smršť ustáli ve zdraví ... :-)

Salámová brigáda!

16. srpna 2011 v 21:35 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Léto už si bez brigádničení snad nedokážu představit. Ačkoli pro mě byly předchozí tři roky brigádničení téměř jako přes kopírák, letošní sezóna je pro mě oživená o spoustu novinek. Moje staronová brigáda v obchodě s potravinami je natolik rozdílná, jak jen může být. Nové kolegyně, vybavení, ... Ti, kteří měli tu čest přečíst si už dříve o mé slibné kariéře salámokráječky aneb řezníka-sebevraha-amatéra, si určitě vybaví spoustu perliček, které mě během brigádničení potkaly.

A ani letos o ně nebudete ochuzeni! Co na tom, že se ocitám teprve v polovině letošního měsíčního intenzívního brigádničení!!

Během uplynulých čtvrnácti dní jsem si sama vytvořila hitparádu oslovení mé maličkosti zákazníky dychtícími po nějaké té šunce, sýru, mase a tak dále a tak dále. Na pomyslném posledním místě žebříčku se nachází oslovení "Paní prodavačko!" - při jeho vyslovení můžu vyskočit z kůže! "Slečno prodavačko" je mi přeci jen milejší. Dnes mě potěšil jeden pán, jehož přáním bylo odebrání vratných lahví od piva a který se mě dožadoval oslovením "princezničko od salámů" :-) Ale pomyslný trůn drží milá pohádková babička, která mi neřekne jinak, než "ovečko" :-)

Trocha další statistiky:
Počet odpracovaných dnů: 14
Počet zbývajících pracovních dnů: 12
Počet pokrájených prstů: 3 :-(
Počet dárků od zákazníků: 1 :-)

Bylo milé přijímat první reakce starých známých tváří zákazníků, kteří se upřímně radovali z mého návratu za salámový pult :) A jak hrdě se potom naparuju, když jim vysvětluju, že jsem jen brigádnice a že jinak studuju na vysoké :-)

Uvidíme, co mě ještě potká ve druhé půlce mého letošního brigádničení :) Snad co nejméně pokrájených prstů, spousta milých zákazníků a co nejrychleji plynoucí čas :-) Už teď mám pečlivě promyšlené, kam vydělané korunky investuju ;-)

Maminčini andílci ♥

15. srpna 2011 v 16:38 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Milí ušní labužníci, dovolte, abych Vám představila můj milý hudební objev na české scéně, skupinu MOTHER´S ANGELS! :)


I ženy mají své dny :-)

8. srpna 2011 v 21:32 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Miluju spontánnost, nenucenost a upřímnost prchavých chvilek, které trávíte s někým, před kým není třeba použít ani špetku jakékoli přetvářky. Okamžiky, kdy jste z více než sta procent sami sebou, záříte dobrou náladou, explodujete štěstím a neřešíte nic jiného okolo, než to, že JSTE. Ač mám spoustu hodně dobrých přátel, jen hrstka z nich se může pyšnit titulem TI NEJLEPŠÍ. A k nim bez debat patří i Katka, moje pihovaté sluníčko, se kterou jsme si uspořádaly v neděli dámskou jízdu se vším všudy. Vínko, frisco, meloun, zmrzlina... a taky trocha nějakého toho parádění se za účelem fotodokumentace našich nejkrásnějších let mládí... Nevšední nápad vylézt na střechu a fotit právě tam.. A pak spousta nenucených úsměvů v hledáčku fotoaparátu a nádherné pocity uchované v nich :-)


Tóny mezi kapkami deště :)

6. srpna 2011 v 21:52 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
I druhý festival letošního léta, kterého jsem se mohla účastnit, se neobešel bez dešťových kapek. Ba co naopak, po celé tři dny jsem pomalu nesundala gumáky. Nicméně ani to se nestalo překážkou k tomu, abych mohla jednoznačně letošní ročník Štěrkovna Open Music prohlásit zatím za ten vůbec nejvydařenější ze všech tří ročníků, které jsem absolvovala :)