Červen 2011

4. narozeniny blogu :)

24. června 2011 v 19:40 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Volejte sláva a tři dny se radujte! Moje bylinkové chlubidlo už vás zásobuje svými optimistickými štěky a záchvaty radosti přesně čtyři roky! Kdo by to byl řekl, jak ten čas letí! Nač pronášet dlouhé oslavné proslovy - stručně bych shrnula své působení v Bylinkovém království tím, že absolutně nelituju dne, kdy jsem klikla na osudové "založit blog". Naopak. Jsem neskutečně ráda, že mě to napadlo a že jsem u tohoto milého koníčku vytrvala a pečlivě si zde uchovala spoustu nádherných vzpomínek a pocitů :) A taky vám můžu slíbit, že se mě ještě jen tak nezbavíte :-)

A protože jsem ráda štědrá a ráda dělám radost druhým, rozhodla jsem se, že narozeniny pojmu tím způsobem, že nebudu dárky dostávat, nýbrž rozdávat. A co jiného charakterizuje můj blog více, než již pověstná sluníčka v designu, která se pozvolna přetvářejí celé čtyři roky? Tak rovnou k věci. Na oslavu čtvrtého blogového výročí vypustím mezi čtyři z vás čtyři sluníčka z plsti!

Co stačí udělat pro to, aby jedno z nich mohlo být vaše? Jen se ozvat do komentářů s nějakými připomínkami, jaké zákoutí mého blogu má vaše největší sympatie, abyste mě mohli nasměrovat k tomu, čím vás v budoucnu můžu zahlcovat prostřednictvím dalších článků :)

A na závěr bych vás chtěla nalákat na shrnutí mých čtyř let na blogu, které se tady objeví v následujících dnech a které bude zahrnovat výčet článků, na kterých jsem si dala za celou tuhle dobu nejvíc záležet a třeba vám v minulosti unikly :)

Diagnóza: PŘEDÁVKOVÁNÍ OPTIMISMEM! :-)

13. června 2011 v 20:42 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Ač to mnozí z vás určitě netuší, zítřek je Dnem dárcovství krve :-) A tak jsme se dnes v časných ranních hodinách s mojí milou spolukolejničkou vydaly na transfuzní stanici olomoucké nemocnice, abychom i my již podruhé přispěly svou "kapkou do mlýna". Čekání bylo nekonečné a mně osobně se protáhlo více, než komukoli jinému, protože došlo k jakési záměně mých dat... A bohužel, jak se později ukázalo, naše návštěva zde byla marná, protože jsme obě v dnešní den nebyly shledány vhodnými dárkyněmi. Já z toho důvodu, že mi naměřili malou hodnotu červených krvinek a argumentovali tím, že jsem fyzicky moc vysílena a měla bych trochu zmírnit svoje sebedestruktivní sportovní sklony :-) Ale za dva měsíce snad už bude vše zase v pořádku a stanu se podruhé úspěšnou dárkyní :)


Nemůžu se vynaděkovat dosyta náhodě, která vede mé kroky k lidem, kteří donekonečna obohacují můj život a dělají ho tak skvělým, jakým je :-) I přes počáteční zklamání z toho, jak je naše zdraví nevypočitatelné a ne vždy člověk může udělat dobrý skutek, aniž by ublížil sám sobě, jsem prožila jeden z nejkrásnějších dní za poslední dobu :-) Právě přátelé dokáží naplno rozpumpovat můj optimismus do nekonečně pozitivních hodnot! Ještě teď těžím z každé dnešní vteřiny a myslím, že ještě dlouho budu :-) A třeba takový oběd namísto v útrobách vysokoškolské Menzy v trávě či popíjení vínka (samozřejmě na doplnění krvinek!) na stromě dokážou podtrhnout nekonečný vodopád spontánnosti :-)
Pokud se dá předávkovat optimismem, tak se tak v mém případě dnes stalo. Ale rozhodně mi nevolejte resustitační jednotku, nechci z tohohle nádherna vystřízlivět! :-)

Mimbral (slečna z klokaní kapsy) a Drobínek (Lenička Chmelička) ♥

Záchvat tvořivosti :)

12. června 2011 v 20:36 | Bylinka |  ● Tvořivý koutek
To se tak jednou přihodilo, že Bylinku opět přepadla tvořivá nálada. Odnesla to opět plsť, která se přeměnila do všech možných i nemožných patvarů, a tak Vás nyní vítám na malinko objevné výpravě a hádankové přehlídce, kde je vše možné :-)

Kandidát číslo 1: Uhádli byste, co je tenhle tvor zač? :-)

Když potká sob soba, mají radost oba...

9. června 2011 v 22:02 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
... když se sejdou tři sobi, tak se radost násobí :-)
Bylinka, Dreamy a Alouette :-)

Naprosto výstižný citát pro shrnutí jednoho milého setkání :) Moje milovaná Olomouc, nádherně prosluněný den, čajovna, rozlehlé sady... Ale v první řadě moc milá společnost. Naši olomouckou dvojku s Alenkou totiž přijela z dálky navštívit čerstvá maturantka Amálka :) ...půlden plný milého povídání, smání se, procházení se... Vzájemný doping optimismem a černá díra, která nás pronásledovala a nestydatě ukrádala vteřiny, minuty i hodiny, které jsme trávily pospolu... Právě takové chvíle jsou k nezaplacení a snad nikdy nepochopím, kam se vytrácí čas! Holky, děkuju!!! :)

Dále bych také poděkovala Vám všem, kteří jste si anšli chvilku času a hlasovali pro mě ve zmrzlinové soutěži! Udělali jste mi ooobrovskou radost!! A aby té nebylo radosti málo, nyní přichází chvíle, kdy udělám radost já jednomu z vás. S vaší obrovskou podporou se mi totiž podařilo dosáhnout na celkové suverénní 1. místo :-) A jak jsem slíbila, tak i plním - na jednoho z vás, kteří se do hlasování zapojili a zanechali po sobě stopu v komentářích, se bude v nejbližší době usmívat ve schránce obálka s mým dílkem, které jsem do soutěže vyrobila. Do soutěže jsem zařadila 16 komentářů napsaných v době trvání soutěže :) A vítězem se stává...

... komentář č. 6 psaný Žirafkou :) Gratuluji!! A co že jste mi to vypomohli společně vyhrát? Magický hrnek s potiskem mého výrobku:
Ještě jednou moc děkuju :-)

Zmrzlinový pohár

1. června 2011 v 11:25 | Bylinka |  ● Tvořivý koutek
Po dlouhé době jsem mezi zkouškami pustila z uzdy moje tvořivé choutky a zapojila jsem se do soutěže Challenge Ice CUP 2011, která probíhá na blogu Prvního virtuálního mléčného baru :-)
Úkolem bylo jakoukoli technikou ztvárnit zmrzlinový pohár. A jak se to povedlo mně, se můžete přesvědčit na fotce níže :-)

Můj (dvoj)smyslný pohár je namíchán ze tří sluncí metaforicky zaobalených do kopečků zmrzliny tří barev; dále jsem přidala dva citrusové plátky po stranách poháru - úmyslně zaměněné za dva květy. Paraplíčko má symbolizovat jak tradiční pohárový deštníček, tak plážový slunečník; a nakonec - trojice srdíček - jedno z nich reprezentuje slunce na nebi, dvě spodní mohou připomínat oči :-) Příprava poháru trvala více než tři hodiny, tak snad bude chutnat :-)

Pokud Vám můj pohár zachutnal, můžete mě podpořit svým hlasem tady :-) Ale nikoho k ničemu nenutím, konkurence je obrovská, tak pokud vás zaujme pohár jiného autora a zaslouží si váš hlas více, proč ne :) Cena pro vítěze je víc než lákavá! :)

A jako motivace pro vaše případné hlasování vám může být v případě mé výhry odměna samotného mého veledíla pro jednoho z vás, pokud hodíte echo sem do komentářů :-)