Květen 2011

Vaše pravidelná dávka emocí :-)

25. května 2011 v 23:01 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Slzičky dojetí při posledním sbohem a objímání drahé spolukolejničky. Balení svých pěti švestek, obrovská hromada nesourodých věcí, která nevěští nic dobrého. Odstraňování obrázků ze zdí a proměňování dříve útulného kutlochu v neosobní kostku. Pokoj čekající na opuštění, jeho tříměsíční samota zdůrazněná kompromitujícími zrnky prachu. A na druhou stranu šťastná i nešťastná holka zároveň sedící uprostřed tohohle všeho, vzpomínající na nádherný rok, který prožila ve svém vysněném studentském městě. Podezřívání vteřin, že dopovaly zatím neznámou látku, aby ubíhaly rychleji, než je hezké. Telenovela jak vyšitá, nemyslíte?

Olomouc mi patrně přirostla k srdci více, než jsem byla ochotná jí dovolit, a to v něm měla už dlouho dopředu zamluvené to nejluxusnější apartmá! Ať už jsem si dávno pradávno vysnila svoji olomouckou pohádku skrz ty nejrůžovější brýle, jak nejlépe jsem uměla, realita tisíckrát předčila veškeré mé představy! Ne každý vám může upřímně říci, že kromě oboru, který ho neskutečně baví, našel ve svém studijním městě spoustu spřízněných duší... Já ano. Děkuji scénáristovi mých životních nitek za to, kam mě nasměroval. Zasloužil by Oscara minimálně za všechny herce vedlejších rolí, hudbu, efekty, kameru i střih. A herečka hlavní role je nejšťastnější i bez Oscara :-)

Poslední noc na kolejích, stovky nádherných chvílí uchovaných ve V.I.P. sekci mé paměti, velký kus mého srdce, který jsem tajně vdechla olomouckým zákoutím a který zde bude tiše vyčkávat na závěrečný happy-end neboli můj velkolepý zářijový návrat do říše snů.

Útěchou nechť mi je malá knížečka, kde stále zůstává pár volných chlívečků čekajících na kredity a která znamená ještě několikerý návrat do milovaného města do doby, než se naplno otevřou brány prázdnin :-)Hokej!

9. května 2011 v 16:08 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností

Vážení sportovní nadšenci, vítejte u detailního shnutí první třetiny napínavého hokejového utkání plného zvratů a neočekávaných dramat! Ano ano, sledujete mistrovský zápas sezóny, finálový duel Bylinka versus zkouškové období!


RODIČE VÍ O MÉM BLOGU!

4. května 2011 v 10:49 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Nastala chvíle, které jsem se tak dlouho obávala.

Moji milí rodičové se při putování internetovým světem doplavili až do Bylinčina království.