Mňága a Žďorp :)

13. března 2011 v 22:11 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Ve středu jsem měla to štěstí účastnit se báječného koncertu kapely Mňága a Žďorp v Olomouci a v následujících chvílích se vám budu snažit příblížit pomocí pár slov moje nadšení, které stále ještě přetrvává :-)

Myslím, že není třeba kapelu více představovat. Není snad člověka, který by neznal aspoň jednu jedinou jejich písničku. Jejich hudba je milá, nevtíravá, optimistická a originální. Kdekdo by si mohl po poslechu jakéhokoliv cédéčka myslet, že půjde o poklidný a melancholický koncert, ale to by byl krutě na omylu!!

Ač jsou pánové v nejlepších letech a mají toho už spoustu za sebou, stále jim zůstává obrovské množství energie, které by jim mohl kterýkoli mladík závidět! Právě tohle může být pro vás první šok při vlítnutí kapely na pódium s již tradiční uvítací Písničkou pro tebe :)Právě tahle jejich pověstná energie na rozdávání byla hlavním důvodem, proč jsem se na jejich koncrt vypravila již podruhé. Poprvé jsem měla tu čest potkat je na festivalu Colours of Ostrava před více než rokem a půl, kde mě naprosto nadchli, protože jsem netušila, kdo se vlastně schovává za tou hudbou, kterou si doma tak ráda pouštím.
Od té doby jsem s nadějí špionovala na jejich stránkách a často aktualizovala sekci Koncerty a doufala jsem, že zavítají někam poblíž, abych je mohla znovu vidět a optimisticky si zanotovat. Měla jsem ale smůlu. Kdykoliv se objevili blízko mého domova, něco mi to překazilo, ať už to byl svaťák nebo dlouho plánovaná oslava narozenin.
A až nyní se štěstěna naklonila na moji stranu a dopřála mi zažít tuhle optimistickou smršť podruhé! :-)

Co si budeme povídat, nejsem zapřísáhlý fanoušek kapely, který by znal všechny texty písniček zpaměti, naopak, ale ani to nebránilo tomu, abych si na jejich koncertu zazpívala z plných plic i skladby, které jsem slyšela možná poprvé - jejich melodie jsou silně nakažlivé a slova snadno pochytitelná, což je výborná kombinace :)

Publikum reagovalo úžasně, my jsme měly to štěstí stát rovnou v první řadě a užívat si koncert z první ruky! :)

Mňága zahrála své největší hity a pomalu se po dvou hodinách blížil konec, čas ubíhal v tak milém seskupení na pódiu neskutečně rychle!

Ale to ještě stihli na pódium vytáhnout jednu slečnu z publika, aby jim pokřtila DVDčko, které také vzápětí dostala jako dárek a my ostatní jsme mohli jen závidět :)

Zpěvák Petr Fiala předváděl na pódiu neskutečné taneční kreace :) Moc milým okamžikem byla i chvíle, kdy si zpěvák s bubeníkem prohodili na chvíli své role :-)

Když nadešel čas rozloučit se, vytleskali jsme ještě pár přídavků. Bylo nádherné, jak dav spontánně reagoval na jejich hudbu a celkově skromné vystupování!! :-)


Nezbývá než poděkovat Alence alias Dreamy (na fotce se mnou) a sestřičce za milou společnost na tak skvělém hudebním klání, protože to byly i ony dvě, které navnadily v mé blízkosti přátelskou atmosféru, která doprovázela celý koncert a umocnila ještě více tenhle zážitek :)


A na závěr doporučení - kdykoli se vám naskytne možnost navštívit koncert Mňágy - neváhejte, nebudete litovat!!!
 


Anketa

Jestli jsi tady byl/a, usměj se :-)

:-)

Komentáře

1 Achája Eressiel | Web | 14. března 2011 v 19:13 | Reagovat

Taky jsem Mňágu viděla kdysi na festivale. A příští týden hrají u nás, asi též neodolám:)

2 Mimbral | Web | 15. března 2011 v 12:04 | Reagovat

Už asi týden vkuse mi hrají v noťasu - jejich hudbu mám tolik ráda, ale když je hezky, je to o to lepší - a když je to naživo, je to nejlepší =) Slyšela jsem je na Trutnově, a z jejich koncertu sdílím podobné pocity jako Ty =)

3 Fée | Web | 15. března 2011 v 15:10 | Reagovat

Mňága je moc fajn :))

4 MIAU | Web | 15. března 2011 v 17:21 | Reagovat

Děkujůůůů, že jsi mě na ně vytáhla! V malém klubu a v první řadě to je něco vonačejšího, než v davu na fesťáku:)
Wáu, ten poslední odstaveček,hmmm...:D
A Alča je móóóc milé stvoření:-)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.