Muzikál Děti ráje :-)

22. ledna 2011 v 18:38 | Bylinka |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Čus bus autobus! Rozhodla jsem se vám naordinovat recept na získání hektolitrů optimismu, je to ověřená metoda a z 99% účinná! Pro začátek si můžete ke čtení pustit tuhletu hudební kulisu, která vás naladí do té správné nálady článku:


Na začátku listopadu jsem podnikla se ségrou výlet do Prahy s jedním hlavním cílem - navštívit muzikál Děti ráje! Těšila jsem se na něj už skoro rok! Navnadily mě jednak příznivé ohlasy, kterými se internet jen hemží, ale také fakt, že v muzikálu hraje jednu z hlavních rolí kamarádka, se kterou jsem na základce zpívala ve sboru! Byla jsem na ni zvědavá:-) A tak jsem to lišácky vyřešila. Koupila jsem ségře k narozeninám lístek (a když už, rovnou ta nejlepší místa!) a před necelými třemi měsíci jsme konečně vyrazily! :):-)
Určitě jste o tomhle muzikálu už hodně slyšeli. Je prezentován jako "první český hitmuzikál" sestavený z nejznámějších písní Michala Davida. Premiéru měl už v listopadu 2009 a od té doby je téměř každé představení vyprodáno! Dodala bych, že se spolu se vznikem muzikálu objevila i tzv. "dětirájovská závislost či epidemie", protože jsem všude okolo slyšela, že ten, kdo muzikál zhlédl, většinou u jedné jediné návštěvy Goja music hall nezůstal. A dokonce se prý našla spousta nadšenců, kteří navštívená představení mohou počítat v desítkách! To mi přišlo šílené, ale rozhodla jsem se tohle tvrzení vyzkoušet v praxi:)

:-)

 A tak se tedy stalo. Překonaly jsme vzdálenost skrz celou republiku a v podvečer 5. listopadu usedly do sedaček s obrovským očekáváním. A jen když zhasli a začala hrát úvodní píseň, vyhrhly mi z očí slzy štěstí. Už v tu chvíli jsem věděla, že to bude opravdový zážitek! :-)
:-)

A když se pak na pódiu začali mihotat zpěváci a tanečníci, nevěděla jsem, kam koukat dřív, taková to byla podívaná! Všude bylo tak úžasně barevno! Užívala jsem si každičkou chvíli!!

:-)

Malinko odbočím, abych vás stručně seznámila s dějem muzikálu.

První polovina muzikálu se odehrává v 80. letech, kdy parta spolužáků tráví čas na diskotékách, kde kralují DJové Tom a Stanley (Braňo Polák a Martin Zounar). Michal (František Pytloun), citlivý kluk, který rád píše básničky a písničky, díky čemuž je často terčem posměchu a outsider, se zamiluje do nejoblíbenější a nejhezčí spolužačky Evy (Petra Doleželová). Ta se ale líbí i jednomu z DJů, a tak proběhne na jedné z diskoték slovní přestřelka a rvačka, kde se Michal Evy zastane a i ta se následně do něj zamiluje. Lásku jim však překazí jak Michalovo stěhování se s tátou (Jaroslav Klein) za prací do ciziny (údajně na dva roky), tak Evina kamarádka Kájina (Hana Kubínová), která nepředá důležitý vzkaz, aby se zamilovaná dvojice stihla rozloučit.

Druhá polovina je přenesena již do současnosti. O dvacet let starší Michal (Peter Veslár) se vrací z daleké země se svým synem Mickeym (Michael Foret). Ten se setkává s mladou holkou s prořízlou pusou Bárou (Genny Ciatti) a zakoukají se do sebe. Později vyjde najevo, že Bára je dcerou Michalovy dávné první lásky, nyní již dospělé Evy (Michaela Nosková-Horsáková) a znovu se setkávají...

Další zápletky už prozrazovat nebudu, kdyby jste se přece jen rozhodli muzikál navštívit, ať nejste ochuzeni o moment překvapení. Příběh totiž zdaleka není tak jednoduchý, jak jsem vám ho tady ve zkratce popsala.

Celý příběh je doprovázen již zmíněnými hity Michala Davida, jako například Decibely lásky, Non stop, To zas byl den, Colu, pijeme colu, Poupata, Třetí galaxie, Chtěl bych žít, Šoumen, My máme príma rodiče, Céčka, sbírá céčka... Úžasné taneční choreografie vám nedovolí ani na chvíli odtrhnout oči od pódia!

Zato pomalé melancholické písně vám nezabrání skrýt slzičky dojetí, jako například mně:) Zůstaň a neodcházej, Každý mi tě lásko závidí, Vůně ženy, Léto, Diskžokej nepřijel, Největší z nálezů a ztrát, Jak snadno uvěří se lhářům, Půjdu s tím... Speciálně píseň Nikdo nepřišel v podání Františka Pytlouna mě dojala nejvíc :) Rozhodně stojí za poslechnutí:-)


A to nejlepší nakonec - když už si myslíte, že představení končí, vrátí se na pódium všichni zpěváci a tanečníci znovu a nastává jedna obrovská rekapitulace - úryvky písní z celého muzikálu! Uprostřed toho nejlepšího vtrhnou i mezi diváky do publika a zvedají je ze židlí a celé famózní dílo končí tím, že všichni diváci do jednoho tančí a skandují vestoje!!! Důkaz:


Muzikál měl obrovské grády a 3 a půl hodiny utekly na můj vkus moc rychle... Mně osobně se písničky v podání muzikálových zpěváků líbily daleko víc, než v originále!!! Měli jsme skvělou alternaci, ani jeden z učinkujících nezazpíval jediný falešný tón:))

Každopádně, odcházela jsem v naprosté euforii a ještě dva dny jsem tenhle silný zážitek rozdýchávala:) Teď s odstupem času můžu říct, že to byl jeden z nejlepších zážitků v životě:) Mým obrovským přáním je muzikál vidět znovu! Překážkou je mi vzdálenost Prahy a s ní spojené finance. Ale věřím, že se do Ráje zase vrátím a tuhletu bezstarostnou euforii si zopakuju:):-)

TAKŽE JEDNOZNAČNĚ DOPORUČUJU !!!

(a ne, vážně mě nikdo neuplácel k napsání tolika superlativ:-))
:)
 


Anketa

Jestli jsi tady byl/a, usměj se :-)

:-)

Komentáře

1 MIAU | Web | 22. ledna 2011 v 18:43 | Reagovat

mmm ... líp bych to neřekla:) a klíďo píďo Ti tady před všema ještě jednou poděkuju, protože děkování za něco takového není níkdy dost:) DĚKUJU PŘEVELICE, opice Evice:)

2 Čip | Web | 22. ledna 2011 v 19:12 | Reagovat

Ještě jsem na tom nebyla, ale vypadá to zajímavě.
Můj bratranec na tom byl a říkal, že to bylo senzační :-).

3 titinetrouble | Web | 22. ledna 2011 v 19:57 | Reagovat

Jéjda, nevím, jestli bych něco tak emotivního ustála...já, takovej citlivej človíček :). Hezky napsaný, neboj, určo se na to jukneš ještě jednou ;-)  to vyjde! Nám to vyjde! :-D  ;-)

4 Reny "Z Ráje" | Web | 23. ledna 2011 v 11:29 | Reagovat

Napsalas to strašně krásně, bezvadně jsi to vystihla :)

5 natty99 | Web | 23. ledna 2011 v 11:49 | Reagovat

Ahojky Evko, máš můj souhlas a i když jsem o trochu starší než ty
muzikál jsem hodnitila naprosto stejně - nádherný, úžasný a těším se na další  
Pěknou neděličku :-D ;-)

6 Ivča | E-mail | 5. února 2011 v 16:39 | Reagovat

Jsem o hooodně starší, Michala Davida a jeho písničky mám moc ráda a děkuji za inspiraci. Na muzikál asi nepůjdu, ovšem na odkazy písniček jsem si krásně zatancovala. Ať zůstaneš sluníčkem nám všem, pa pa Ivča

7 Terezka | 1. června 2011 v 17:56 | Reagovat

Na Dětech Rájí jsem byla a moc se mi líbil v listopadu půjdu znova.Je to ten nejlepší muzikál!!!!!!!!!!!! :-)

8 honza | 5. listopadu 2011 v 11:58 | Reagovat

byl jsem na tom poprve a chci se tam podivat znova opravdu nadhera

9 Mendy | Web | 10. března 2015 v 18:50 | Reagovat

Krásně napsáno:) Před pár roky jsem si taky trochu zacestovala do Prahy na tento muzikál a byl opravdu úžasný.
Hodně se mi líbil i muzikál Flashdance, na kterém jsem byla v Brně.  Všechny herce z obou muzikálů obdivuji, protože to byl krásný zážitek. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.