Květen 2009

Volejbalové dopoledne :)

13. května 2009 v 19:31 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Není nad to ulít ze jednou za čas ze školy. Není nad to ulít se ze školy, když se fotí! A není nad to ulít se ze školy takhle příjemně!!

Na vysvětlenou, dnešní dopoledne jsem se účastnila volejbalového trunaje tří škol - dvou konkurenčních opavských gymplů a hotelovky. Nebyl to typický volejbalový turnaj. V čem byl jiný? Měli na něj zákaz účasti volejbalistky, které hrají závodně. Konečně se tedy dostalo i na nás "amatéry" :)) Z našeho gymplu se účastnily hned dva týmy a já jsem měla to štěstí zařadit se mezi "A team" :) Samé výborné volejbalistky... a já:)


A tady už jsme kompletní sedmice! :)
Jak turnaj dopadl? VYHRÁLY JSME!
Bylo strašně fajn zahrát si v tak skvělém týmu! To byl konečně volejbal!! Nejdřív mi trvalo, než jsem se rozkoukala, ale pak už jsem si úžasně užívala ten pocit vítězství, neztratily jsme jediný set! A párkrát jsem na sebe byla i pyšná za odehraný balon :) Ale nejlepší na tom všem byl optimismus, který nás provázel.. Kdybych měla porovnat dnešní soutěž s těmi, kterých jsem se účastnila kdysi dávno na základce, dnešek by vyšel vítězně. A to díky té náladě v týmu, žádné hnaní se hlava nehlava za co nejlepším výsledkem, ale obrovská podpora a spojenectví :-) Radost ze hry!

Olomouc si mě naprosto získala!

4. května 2009 v 21:26 | Bylinka :) |  ● Bylinčin svět
Necelé dva dny strávené v tomhle sympatickém městě mě jen utvrdily v tom, že TAM chci studovat!!

Přijela jsem do Olomouce, abych se účastnila jazzového koncertu Big bandu, ve kterém hraje sestřin přítel.. Sympatický večer! Krátce před půlnocí jsme se se ségrou chystaly provést svoje nacvičené divadélko, aby mě protlačila tajně na kolej. Jakožto NEstudentka NEvysokoškolačka jsem tam neměla co dělat. A tak jsme se domluvily, že kdyby někdo kontroloval příchozí, ona ukáže kolejku, a já budu odemykat vchod "svýma" klíčema. Problém byl v tom, že když došlo na věc, strkala jsem špatné klíče do špatných zámků a asi jsem moc věrohodně nepůsobila.. moji nešikovnost zachránilo štěstí - nikdo nehlídal! :)

Další den jsem v Olomouci na chvíli osiřela, když ráno ségra se svým milým odjeli domů.. Mě čekal sraz s kamarádkou, kterou jsem strašně dlouho neviděla! Měla jsem spoustu času, tak jsem se jen tak potloukala uličkama a litovala toho, že jsem u sebe neměla foťák! Nakonec jsem ale zamířila na náměstí, usadila se nahoru na kašnu a sledovala ruch kolem.. Tolik zajímavých lidí, nestačila jsem koukat! Za chvilku už dorazila i Terka, a tak jsme spolu z kašny poslouchaly koncerty na pódiu přímo naproti nám... Sluníčko pálilo, až mě rozpálilo hezky dočervena :) (a to je co říct, já se moc často nepřipaluju!) Moc milé dva dny, vážně!

Jedno vím jistě.. tohle je město pro mě a udělám všecko proto, abych za dva roky studovala právě tady :))

:)