Březen 2009

Naplno!

24. března 2009 v 18:37 | Bylinka :)
Asi bych už konečně měla zase napsat, když už mě o to dokonce pár z vás tak hezky prosí. Nejde o to, že bych neměla čas. Ani o to, že by se mi psát nechtělo. Jen je toho teď tolik a já nevím, čím začít, i když už jsem se párkrát o to pokoušela. A takhle jednoduše se mi konečně podařilo splácat dohromady úvod. Uau!

O čem psát dříve? O pátečním nejdokonalejším rock´n´rollovém plese? O vtipném incidentu s tamějším neodbytným mladíkem? :D O sobotním posezení v jazz clubu s kamarádkou a následné návštěvě závěrečné od pokročilých tanečníků nejen z našeho gymplu? O tom, jak jsem vedla odsud domů přiopilého kamaráda více než hodinu, i když trasa z bodu A do bodu B (domů) trvá za normálních okolností maximálně 15 minut? Nebo o včerejším divadelním přepracování Hamleta do modernější verze v podání herců našeho divadla? O následném posezení se spolužáky v nedaleké hospůdce, kde mi i přes moji plnoletost odmítli nalít? (pravda, neměla jsem u sebe občanku, dobře mi tak!) Nebo o dnešním posezení s mýma dvěma nejmilejšíma spolužačkama s vynikajícím banánovým koktejlem, po kterém nám všem bylo mírně šoufl? O volejbale, kde jsem si něco moc bolavého provedla s prstem? O přetěžkém zvažování, kterých pět blogů mám vybrat do dalšího kola blogové soutěže, se snad ani nemusím zmiňovat!

Jednoduše chci tuhle smršť otázek ukončit neskromným sdělením, že mám pocit, že žiju naplno. Krásný pocit! A kdyby vás kterákoli z výše zmíněných otázek zaujala, ráda se o ní rozepíšu.. Minimálně u jedné to mám v plánu! :)

Zcela jsem ale ještě svůj výčet nevyčerpala. Mohla bych pokračovat tím, co mě ještě čeká. Příští týden reggae night, kam snad některé z kamarádů přemluvím se mnou jít, další rock´n´rollový ples.. Ale především rychle se blížící třídenní výlet do Prahy, kam odjíždím už pozítří! Co tam? Jedeme na mezinárodní sborovou soutěž, kde budeme jako jediní hájit naši zemi. Konkurence je obrovská - USA, Británie, Rusko, Dánsko.. nikdo nevěří tomu, že bychom uspěli, ale třeba já osobně si to tam jedu hlavně užít. Škola mi totiž neskutečnou mírou ukrádá zásoby optimismu, a dva dny bez ní nejsou k zahození! I když předpokládám, že páteční soutěžení bude dosti náročné, vzhlížím s nadějí k sobotnímu celodennímu volnému programu, který ještě nemám promyšlený - máte nějaké tipy co podniknout v Praze, kam zajít a tak? :)

Dan Bárta & Illustratosphere

19. března 2009 v 14:35 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Kouzelně nekomerční písničky. Nádherně plynoucí tóny. Jeho neuvěřitelný hlasový rozsah a projev. Hudba nesmírně uklidňující. Nezapomenutelně improvizující zpěvák. Nečekaně spontánní projev, nakažlivý optimismus...

Glen Hansard - Everytime

16. března 2009 v 20:13 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Při svém náhodném putování po youtube se mi včera podařilo nalézt tuhle písničku. Glena Hansarda Vám snad nemusím představovat, a Everytime od Britney Spears taky ne. Ani bych nevěřila, co dokáže tahle kombinace dohromady dokázat.

Verze Everytime od Britney je všeobecně známá, hraná v rádiích.. O téhle Glenově verzi jsem neměla až do včerejška ani potuchy. Ale strašně moc mě zaujala a nadchla. Dokonce jsem někde zaslechla, že snad originál není od Britney, ale právě od Glena! :)
Britneyinu verzi jsem nikdy neměla nijak moc ráda, zdála se mi přehnaně uvzdychaná a popíčkově komerční.. Je zvláštní, co dokáže změna interpreta a obměna nástrojů s písničkou udělat. Mužský hlas, kytara, housle. Zamilovala jsem si ji :-*


Kdyby se někomu taky zalíbila, ráda Vám ji pošlu v mp3, stačí uvést email :)

Můj korálkový svět

15. března 2009 v 14:04 | Bylinka :) |  ● Bylinčin svět
Každý máme nějakou tu svoji úchylku, závislost, které neodoláme ani náhodou, pevná nepevná vůle. A já se Vám chci nyní svěřit s tou mou. Myslím, že se najde několik z Vás, kteří na tom budou minimálně hodně podobně :-)

Mojí obrovskou závislostí jsou dřevěné korálky všech velikostí i barev :) Mám jich doma strašnou spoustu, ale to nezabrání tomu, abych dokázala odolat dalším a dalším.. :)
Tohle je jen část mé korálkové sbírky :) Bez nich ani ránu! Korálky mě dokážou vždycky rozzářit a rozsvítit a musím přiznat, že mě jako dárečková maličkost potěší ze všeho nejvíce! :-) No, a taky jsou nepostradatelnou součástí mého bylinkového já :)

Vaše

Láska moje brumlíkovská ♥

12. března 2009 v 14:33 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Trdýlko moje chlupaté. Musím Vám o něm napsat jednu nedávnou veselou příhodu :)
Naše čtyřnohé zlatíčko (Brumla ♥) si totiž při návštěvě veterináře odneslo antibiotika a bylo prohlášeno za maroda. Co se vlastně stalo? :)

Manhattan & Socha Svobody

10. března 2009 v 15:09 | Bylinka :) |  ● Za neznámými krásami
Tentokrát Vás provedu po Manhattanu, a poté se poplavíme kolem Sochy Svobody. Myslím, že jde o všem známé scenérie, takže zbytečně dlouhých komentářů není třeba...
První pohled na Manhattan - v trochu horší kvalitě, foceno z autobusu :)

Salámový horor a čerstvě upečený řidičák, dáte si? :)

7. března 2009 v 18:09 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Tak jsem se opět ocitla v roli řezníka - amatéra. Po několikaměsíční odmlce jsem se navrátila k brigádničení za masožroutským pultíkem v potravinách. A to bych nebyla já, abych zase něco nezvorala :-) Hned v první půlhodince se mi podařilo jednomu zákazníkovi přikrojit k salámu i kousek svého prstu, jaujau! Naštěstí za mě zaskočila na chvilku šéfová, a tak jsem si mohla obstarat první pomoc v podobě obrovského množství náplastí, které stejnak po půl minutě ztratily své poslání, protože se zbarvily doruda. Jsem to ale trdlo, asi jsem od prázdnin pozapomněla, jak že to bolí, když si člověk ukrojí kus prstu. Tenkrát to bylo na denním pořádku mého působení v ráji salámojedů :)
Ale ať tuhle situaci zveličuji, jak chci, prst mi neamputovali, a dokonce je i téměř stoprocentně funkční, a tudíž mám tu možnost Vám sem teď do klávesnice datlovat salámové nesmysly :)

Jinak i zbytek víkendu se u mě ponese ve znamení brigádničení, zítra mě opět čeká repete u salámů, a pak noční inventura v Tescu. Poctivě vydělané korunky si ušetřím na daleké červnové cestování - nejprve se sborem do Dánska, a poté se třídou do mé milované Barcelony, kde snad vyzkouším své španělskomluvní dovednosti :)
Kromě toho všeho si ještě v pondělí půjdu vyzvednout čerstvě upečený řidičák, a pokud tatínek dodrží své sliby, vyjedeme si posléze na krátkou projížďku, při které mu dokážu, že jsem se stala majitelkou tohohle dokladu opravdu jedním velkým omylem :P

Philadelphia 2. část

6. března 2009 v 13:59 | Bylinka :) |  ● Za neznámými krásami
Vítejte produhé ve Philadelphii :)
V tomhle pohádkovém kostele jsme měli koncert...

Tomáš Kočko a Orchestr & Žiarislav a Bytosti

1. března 2009 v 17:34 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Včera jsem se účastnila koncertu, který ve mně zanechal obrovskou stopu. A tak je jasné, že ji chci prostřednictvím písmenek přenést i sem na blog, abych si ji při pozdějším pročítání starých článků znovu hezky oživila..

Jednalo se o dvojkoncert dvou skupin pohybujících se v žánru ethno, world a folk music v rámci projektu Přes to město (Cez to mesto), což je vlastně takové malé tříkoncertové turné po Česku a Slovensku (Opava, Zlín, Trenčín).

A o jaké dvě kapely že se tady jedná? Jednak moje srdeční záležitost (Tomáš Kočko & Orchestr, ČR), a pak taky o nováčky v mém hudebním "repertoáru" (Žiarislav a Bytosti, SR).