Únor 2009

Philadelphia 1. část

26. února 2009 v 14:28 | Bylinka :) |  ● Za neznámými krásami
Tentokrát Vás v rámci Amerického seriálu zavedu do třetího amerického města, do Philadelphie, kde jsme strávili 4 dny.. Abych řekla pravdu, ze všech míst, která jsme navštívili, se mi právě tady líbilo nejméně. Proč? Nejspíš kvůli lidem, kteří se kolem nás ve Philadelphii vyskytovali. Tím nemám na mysli naši úžasnou americkou rodinu, která nás ubytovávala. Spíš pořadatele našich tamějších koncertů... A taky se objevily první známky ponorky, byli jsme přece jen spolu pohromadě už více než týden..
Po hektickém mrakodrapovém New Yorku a nádherně zeleném a čistém Washingtonu se není čemu divit, Philadelphie byla takový "slabý odvar". Ale i tak jsme si i tady prožili milé chvilky :)

A proto bych chtěla první část reportáže o Philadelphii věnovat hlavně fotkám lidí, které mám moc ráda a kteří mi zpříjemňovali pobyt v těchto místech, druhá část bude spíš dokumentativní :)
Ségra, Hanča a já před americkým kostelem, kde jsme ve Philadelphii vystupovali.. Jeho pohádkové vzezření Vám představím v druhém pokračování philadelphijské fotoreportáže..

Slečna barvičková

20. února 2009 v 22:12 | Bylinka :) |  ● Bylinčin svět
Vy, co mě malinko líp znáte, víte, že jsem takový barvičkový maniak. Jsem totiž odpůrcem černooděnců, kterých je kolem habaděj. A tak jsem se (nejen) na protest začala oblíkat co nejbarevněji a nejveseleji. A strašně se mi líbí ty ohlasy kolem.

"Jéé, Evi, já jsem tak ráda, že tě vidim... teď... a tady...!"
(nechápavý výraz)
"Tys mi tak šíleně zlepšila náladu, jak jseš tak hezky barevná!"

Je pravda, že jsou dny, kdy se spokojím s nebarevným stereotypem, ale někdy naopak plácám páté přes deváté dohromady, co nejvíc barev, a cítím se skvěle. Záleží na náladě. Nejvíc jsem si oblíbila červeno-zelenou kombinaci :) Když jdu po ulici, lidi koukají malinko nechápavě, překvapeně, ale spousta z nich se na mě usměje, a to je moc milé. Nejde o žádné ironické úšklebky, ale o opravdový potěšený úsměv :) A semtam přidají nějaké to hezké slůvko :)

Dost stereotypů! Pojďte do barviček! Mě samotné dokážou probarvit den i potěšit :)

Moje autoškolová stóry :)

13. února 2009 v 12:00 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Důvodem mojí několikadenní nečinnosti byly blížící se zkoušky z autoškoly, které připadly na dnešní den, pátek třináctého. Pokud Vás zajímá můj spletitý příběh vývoje z amatéra na řidiče, můžete číst dál, a třeba porovnat vaše zkušenosti s mými, nebo se inspirovat, pokud ho máte teprve před sebou :)

Abych vše hned na začátek uvedla na rovinu, nikdy jsem řidičák dělat nechtěla. Ale jak se tak všude okolo mihaly stoprocentně zaručené zprávy o tom, že se má od ledna autoškola výrazně zdražovat, musela jsem se přihlásit :(

Před prvníma jízdama jsem myslela, že se zhroutím, jaký jsem měla strach. Ale nakonec to dobře dopadlo, byla jsem dokonce pochválena, a tak tomu zůstalo i nadále - zlepšovala jsem se a řízení mi nad mé očekánání šlo hezky, a dokonce mě i začalo bavit! :)

The Commitments

7. února 2009 v 19:02 | Bylinka :)
V pondělí jsem zavítala do místního filmového klubu a rovnou jsem si zařídila kartičku na celý rok. A kterýže film mě sem letos poprvé nalákal? Dovolte, abych Vás s ním seznámila, The Commitments.


Ne samotný název, ale krátký popis filmu v novinách mě přiměl k jeho shlédnutí.
"Irský hudební film režiséra Alana Parkera o vzestupu a pádu jedné dublinské kapely za herecké účasti Glena Hansarda."


Tak jsme se tedy vydaly s Nelčou do filmáče na tenhle slibně se tvářící filmový kousek podívat. A už teď vám musí být jasné, že kdyby mě nenadchnul, nepsala bych Vám teď tady o něm.