Červen 2008

První "ulovená" myš :P

28. června 2008 v 9:24 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Ráno mě probudila mamka už v sedm hodin, prý, abych se šla na něco podívat :)
Vylezla jsem ze svého kutlochu na chodbu, kde si hrdě poléhávala naše kočičí královna Sofie, a všem vystavovala na obdiv svůj velký první úlovek - myšku! :)
Jenomže s tím rozdílem od ostatních jejich zvířecích kolegyní, že ona svoji kořist nezahubila. Donesla si ji před náš práh sice v zubech, ale né jako potravu, nýbrž jako hračku :)
To je poprvé v historii, kdy jakákoli naše kočka ulovila myš, vážně :) Městské kočky jsou totiž většinou na to líné. Jeden příklad za vše: Naše předchozí kočka, Micka, v životě neulovila myš. Chytala pouze motýly :P A když jí taťka jednou jednu myš ulovil a donesl ji až před ni, rychlostí blesku vystřelila pryč... :) Kočka, která se bojí myší... :D
Kdybyste viděli, jaké tanečky spolu kočka i myš prováděly... :P
A když ji po nějaké chvíli taťka i s myší vypoklonkoval na zahradu, neostýchala se vrátit druhou stranou přes terasu a znovu nám své dílko ukázat :)
Nevím přesně, jak to s myší dopadlo, ale myslím, že jí naše mírumilovná kočička nakonec stejně nezkřivila ani fousek :)
Bylinka

Materiální svět

22. června 2008 v 20:34 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Tak nějak si poslední dobou začínám uvědomovat opravdovou hodnotu peněz, a taky krutou pravdu, které jsem nechtěla až do teď věřit. Dnešní svět prostě JE o penězích :(
Jsem poslední dobou velmi náročná dcera, která - ač neúmyslně a nerada, tak přeci - způsobuje svým rodičům nemalé finanční výdaje. Jenže narozdíl od většiny ostatních vrstevníků mi to není ani trochu jedno. Chci s tím něco dělat, připadám si strašně hloupě, když za mě všechno naši zacvakají.

Ale teď konkrétně. Dneska jsem se vrátila ze soustředění se sborem, a nadešel čas zaplatit částku 15 000 Korun českých za chystaný zájezd do Ameriky. Cítila jsem se opravdu strašně, když jsem seděla vedle taťky, když zrovna přes internet prováděl převod peněz. Slíbila jsem, že až dostanu výplatu z brigády, všechno do posledního haléře mu vrátím. Bude to trvat velmi dlouho, než si na tohle vydělám..
Jenže to není bohužel všecko. Čeká mě řidičák, což je taky hodně nákladná záležitost, a od září má být ještě dražší. Ach jo. Ten ale asi o nějakou dobu odložím, protože při těchhle vysokých výdajích si to nemůžeme dovolit.

A taky, v neposlední řadě, koncert Coldplay, kam se chystáme v září společně s Pajuš. Bude to určitě úžasný zážitek na celý život, Coldplay - jedna z mých nejoblíbenějších skupin vůbec - poprvé u nás.. Ale za šíleně obrovskou sumu.. Každopádně ale - moc se těším! A možná... možná tam potkáme i Ashuleii, která bude sedět kousek od nás ;) Tohle bude světové! Jen těch peněz..
Tohle všechno zatím padlo z účtu rodičů, a není mi to ani trochu příjemné. Některým třeba nevadí, když rodiče za ně platí všechny výdaje, a naopak to vřele vítají. Jenže mně je to strašně líto. Doufám, že mi o prázdninách vyjde nějaká brigáda, abych mohla aspoň část těchto obrovských výdajů splatit. Nechci být takhle finančně závislá, nechci být ždímačkou na peníze. Už aby bylo září a s ním i mé osmnáctiny - a konečně více možnosti brigád o víkendech.. :) Zní to, jako bych se netěšila na prázdniny, že už přivolávám září - nene, těším se :) Ale v polovině září prostě odpadne to pod-osmnáctileté omezení..

Musela jsem se podělit o své současné pocity..


Pýcha a předsudek

15. června 2008 v 17:11 | Bylinka :)
Před pár okamžiky jsem dočetla knihu Pýcha a předsudek, světový bestseller, v originále Pride and Prejudice od Jane Austen. Přivedla mě k ní úplná náhoda, když jsem si minulý týden zkracovala čekací dobu na autobus návštěvou knihkupectví. A právě tam jsem v regálu se slevněnými tituly našla tuhle knížku, a nemohla jsem si ji nekoupit za tak výhodnou cenu :) Film jsem viděla už loni v létě, ale knížku jsem tedy přečetla až teď.
Film se mi tenkrát hodně líbil, a tak jsem byla zvědavá i na knihu, protože většinou se v mnohém dílo na plátně liší od originálu. A musím říct, že si mě tahle knížka úplně podmanila a přelouskala jsem ji během dvou dnů.

Pátek třináctého? Miluju knihovny.

13. června 2008 v 17:51 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Nesmyslný nadpis? Ne. Jen mám na jazyku hned dvě myšlenky ;)

Jste pověrčiví? Věříte, že se v pátek třináctého může udát jen vše nejhorší? Já ne. Je to den jako každý jiný. Ani dnes nebyl vyjímečný na katastrofy. Vraceli jsme se z cykloturisťáku lesem po spletitých cestičkách plných bahna, šutrů - a nikomu z nás se naštěstí nic nestalo :) A dokonce i počasí se nerozplakalo, ikdyž dlouho tomu vše nasvědčovalo :)

Po návratu domů mě popadla chuť zajít si do knihovny. Je to místo, kde vždycky strávím spoustu a spoustu času. Dneska tomu nebylo jinak. Odnesla jsem si slušnou hromádku knih, a doufám, že je stihnu všechny přečíst do konce půjčovní lhůty, nerada bych je vracela nepřečtené :) Jedna z nich - od Honzy Volfa - mi udělala opravdu obrovskou radost! Bude těžké ji po měsíci vrátit zpátky do knihovního regálu. Musím si ji pořídit! :) V knihovně je mi vždycky fajn. Ale nejlíp, když jsem tam sama. To mám více času projít si v klidu všechna oddělení a vybrat si ty největší klenoty. Prostě - kouzelné místo :) A vidíte, šla jsem přes hromady křižovatek, a nic se mi nestalo. Neříkal náhodou někdo něco o pátku třináctého? :)

Letos už se tohoto dne nedočkáme, ale příští rok nás potká hned několikrát, dokonce rovnou třikrát - v únoru, březnu a v listopadu.
Doufám, že i vy jste tenhle den prožili v pohodě, bez újmy na zdraví či se smůlou na patách :)

David Sides, velmi nadaný klavírista ;)

10. června 2008 v 15:06 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Při svém putování světem internetové hudby jsem už dříve narazila na úžasného klavíristu, ale až teď o něm píšu. Proč až teď? Tak náhodně, jak jsem na něj narazila, jsem ho i ztratila, a až teď, po dlouhé době, opět znovu objevila :) A chci se o něj podělit, třeba Vás taky zaujme.

Na youtube.com je spousta verzí světoznámých hitů, ať už přezpívaných pojmenovaných frází "Me singing...", nebo taky instrumentálně zahraných - na kytaru, na klavír... Ti, kteří zpívají, jsou většinou dobří, ale s hráči je to horší. Někdy mám pocit, že jejich křečovitým hraním je ta písnička naopak úplně zkažená..

Ale pak jsem tedy narazila na Davida Sidese, který mi hned zvedl náladu :) Hraje nádherně, vůbec ne strojeně, má prostě obrovský přitrozený hudební talent :) A myslím, že je z těch, kteří zahrají úplně cokoli, a jen podle vlastního sluchu, žádné noty... :) Víc o něm můžete zjistit na jeho myspace. A navíc je to ještě k tomu obrovský sympaťák :) ↓

Dost řečí, pusťte si tahle videa, a sami uvidíte. Má jich na youtube spousty a spousty, ale vybrala jsem sem jen těch 5 nejznámějších a podle mě nejpovedenějších. Je zajímavé, jak se může tuctový rádiový pop proměnit klavírem na nádhernou melodickou píseň :) Ač rádio moc neposlouchám, tyhle písně jsou tak ohrané, všude okolo je slyším, že je znám skoro nazpaměť.. Pusťte si jakoukoli, kterou z nich znáte, a sami zvažte, která verze se vám líbí víc... :) Mně určitě ta klavírní!

Akon - Don´t matter ↓

Chris Brown - With you ↓

  
Rihanna - Umbrella↓


A na závěr má nejoblíbenější - Coldplay - The Scientist :)


Tak co na něj říkáte? Mně přijde naprosto perfektní, ráda bych si tyhle klavírní verze stáhla do mp3ky, tak pokud na ně někdy někde narazíte, budu ráda, když mi dáte vědět :)

Ušárna U Dvou senilních hát & Pršavá story :)

7. června 2008 v 18:16 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Nedivte se názvu článku ;) Pokud chcete zjistit, co znamená, čtěte dále :) 2 (krátké) příběhy posledních dní.
Ušárna U Dvou senilních hát.
Bylo nebylo.

Pomalu jsem se po téměř třítýdenním postupném ohluchování začala loučit se svým sluchem... Lépe a přesněji řečeno - od poslední hodiny plavání, které je každý čtvrtek začátkem našeho školního dne, jsem začala mít problémy s ušima. Určitě znáte takový ten pocit, když vám po koupání zůstane voda v uších. Během pár potřepání hlavou většinou tenhle handicap zmizí - u mě se tak ale bohužel nestalo - ať jsem třepala hlavou, jak jsem chtěla, nic se nedělo :) Tenhle problém přetrvával celé tři týdny, a koncem tohohle školního týdne už se to opravdu nedalo vydržet. Vše vyvrcholilo tím, když jsem si povídala přes terasu se sousedkou, byly jsme od sebe metr a já ji prostě neslyšela! :P Nevěděla jsem, zda je to tou vodou, nebo jestli se mi tam náhodou nevkradl nějaký parazit - od kamarádky babičce prý takhle v uchu našli mouchu :D
Rozhodla jsem se tedy jednat, a v pátek jsem se vypravila hned po kompozici z matiky na ušní! Měla jsem tam být až v deset, ale shodou okolností se mi podařilo být tam o půl hodinu dříve. Ikdyž do telefonu sestra říkala, že mají plno a že můžu přijít až v 10, čekárna zela prázdnotou! Divný dům, divná čekárna - a ještě podivnější ordinace! Takovou spletitou cestu předsíněma jsem ještě nikdy neviděla, a ten nepořádek tam! Ale pak se ještě vyrojily ty dvě sudičky, sestra a doktorka! Obě dvě už byly v letech. Nejprve se mě asi desetkrát zeptaly na jméno, a když zjistily, že svoji výpověď nezměním, byly ochotny mi uvěřit. Řekla jsem jim, co že se mi stalo, a pak mezi sebou začaly švitořit latinskými výrazy pro moji chorobu.

Se sborem v Dánsku - část druhá :)

5. června 2008 v 18:56 | Bylinka :) |  ● Za neznámými krásami
Jak jsem slíbila, tak taky plním.. :) První část fotoreportáže z Dánska najdete tady :)
Dnes Vám přiblížím naši návštěvu v zoo-botanickém parku Jesperhus :) Abych řekla pravdu, tenhle den se mi z celého zájezdu líbil úplně nejvíce - více než samotný Legoland či rozlučková party... Takhle majestátně nás park uvítal ↓
Jedinou povinností tohoto dne bylo odzpívat uvnitř areálu asi půlhodinový koncert, a dále jsme se mohli procházet obrovským květinovým zábavným parkem, jak jen bylo libo :) ↓