Březen 2008

Do školy pomocí otisků prstů ;)

27. března 2008 v 18:27 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Dneska byl takový zvláštní den ve škole... Nevím, jestli to je tím, že zítra je den učitelů, nebo čím že to, ale všeci se dneska pěkně rozpovídali... ;) Vesměs šlo o kázání...

Začlo to ve fyzice, před kterou byli všeci nervózní, protože třídní vyhrožovala zkoušením... Místo toho začala povídat. Předem ale pohrozila, že nám má velkou chuť dát přepadovku. Začla povídat a my jsme ani nedutali, však víte, kdyby náhodou... :)

Dozvěděli jsme se, že v nejbližší době všichni podstoupíme snímání otisků prstů, a pak se pomocí otištění palce dostanem do školy, nijak jinak ;) To je modernizace, co? Jsem na to zvědavá... :) Ale určitě to bude přínosné ;) A ubyde podivných individuí, kteří semtam zavítali nezvaně do našeho ústavu...

Podobný systém už má i druhý opavský gympl, akorát s tím rozdílem, že oni mají karty místo otisků prstů... A ještě nám vysvětlila, jaké jsou to pro nás výhody, že kartu určitě někdo ztratí, a pak je pro nálezce škola otevřená... a otisky prstů nezapomenem doma na stole :) horší to bude, když někdo bude mít ruku v sádře nebo v dláze... jo a ještě - při každém sejmutí otisků nás to ještě nějak natočí nebo vyblejskne nebo co :)

No, jsem teda fakt zvědavá, kdy to začne ;)
Spousta děcek je naštvaná, protože to znamená, že nebudou moct bulat hodiny sezením v šatně, protože takhle bude kontrolován každý jejich pohyb do školy a ze školy ;-) A bylo by hodně podezřelé neodejít a chybět, že ;) nedaleká knihovna to jistí :-) Ale já jsem pilná studentka a né žádná bulačka, tak snad se mě to netýká ;)

Pak následoval ještě dotaz, kolik z nás je leváků, že je to do jakéhosi průzkumu a třídní se dost divila, že jen tři, že čekala, že tak půlka třídy... ;)

V dějepise tohle kázání pokračovalo a šlo opět o náš průměr, prý chodí na gympl čím dál tím línější studenti, rok od roku je to horší. Prý ne hloupější, jen líní :) (naprosto souhlasím! :-D) A že ať nechodíme na práva, že právníků jsou spousty, ať studujem fyziku, chemii, biologii...
Bla bla blah. Radši končím :)

Jerushalaim shel zahav

25. března 2008 v 21:19 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Nejkrásnější hebrejská písnička, co znám, a to jich znám okolo dvaceti... ;) Sami Židé ji vnímají skoro jako svoji hymnu, samotná písnička pro ně strašně moc znamená... Už překlad názvu mluví za vše - "Zlatý Jeruzalém" nebo "Jeruzalém ze zlata".

Tuhle písničku jsem zpívala kdysi dávno ve sboru a také před dvěma týdny na zahájení vernisáže o Židech "Zmizelí sousedé". Strašně se mi zalíbila nádherná melodie, a o to víc jsem se všech ostatních vyptávala na slova, co znamenají v překladu. Každý mi řekl jen to, že to je oslavná píseň a že se v ní určitě zpívá o něčem pěkném ;) A tož to bych nebyla já, kdybych se nepokusila někde najít překlad! Nejprve jsem našla španělský překlad, a tak jsem se hned pustila do překaldu do češtiny :) A až pak jsem našla, pro mě jednodušší, anglický překlad :) Ale to nevadí...

Tady máte video, ať víte, o čem vlastně mluvím. Zpívá to slavná izraelská zpěvačka Ofra Haza. Kdybyste chtěli naplno vnímat hebrejská slovíčka, jedou k tomu jako "karaoke" a nahoře je španělský text. A ten klip je krásný :) Hlavně ten skvělý hlas, nenechte se odradit a nejlíp někdy v klidu si tuhle písničku poslechněte, stojí za to na chvíli vypnout... :)


A abyste byli v obraze, podělím se s Vámi i o kousek amaterského překaldu:

Aliona Savchenko a Robin Szolkowy :)

22. března 2008 v 0:01 | Bylinka :)
Že Vám tahle dvě jména nic neříkají...? :) Třeba si na ně vzpomenete po přelouskání tohohle článku, nebo se dozvíte, kdo to vlastně je :)
Koukáte rádi na krasobruslení? Já jo, ale baví mě sledovat jen sportovní páry ;) A ten nejlepší z nejlepších je právě tento :-)
Aliona je původem Ukrajinka, Robin Němec.
Před každým jejich vystopupením komentátor zopakuje, jak se tihle dva vlastně dali dohromady, tak možná se Vám vybaví právě po těchto faktech:
  • Aliona bruslila nejprve za Ukrajinu se Stanislavem Morozovem. Společně vyhráli v roce 2000 Mistrovství světa juniorů. V roce 2001 skončili šestí na ME seniorů.
  • V roce 2003 se Aliona dala dohromady s Robinem a začala bruslit za Německo.
  • Těsně před olympiádou 2006 v Turíně Aliona získala německé občanství a mohla se tak zúčastnit ZOH .
A proč fandím zrovna jim? Sama nevím, v krasobruslení se, abych řekla pravdu, moc nevyznám :) Ale tenhle pár mi přijde celkově strašně moc sympatický :-) Fandím už jim 3 roky :) A jsou vážně dobří, letos vyhráli Mistrovství Evropy :) A v těchto dnech probíhá Mistrovství světa ve Švédsku, kde samozřejmě nemůžou chybět :) Tak jen doufám, že se umístí co nejlíp :)

Tady Vám pro představu vkládám video z exhibice před dvěma lety :) Jízda snů, ta se mi nikdy neokouká, je to živé, moderní a tak celkově sympatické ;) Určitě se mrkněte :)

Aktuální inforamce: Aliona a Robin vyhráli MS v krasobruslení spotovních dvojic ve Švédsku 2008!!! No neříkala jsem, že jsou skvělí? :-)

Jak vidím samu sebe

20. března 2008 v 14:07 | Bylinka :) |  ● Bylinčin svět
 Je mi sedmnáct a půl a pět dní (:-D), takže toho mám už dost za sebou, ale mnohem víc před sebou a snad dokážu objektivně posoudit sama sebe.

Jsem spíš introvert, ale to taky záleží na situaci a na lidech, se kterýma v danou chvíli jsem. V přítomnosti těch mých nej nej nej přátel jsem extrovert bez hranic :-D

Jsem kamarádská, ráda navazuju nové kontakty. Ale často se v přítomnosti cizích lidí nebo lidí, které až tak dobře neznám necítím moc svá, takže opravdu mě poznáte až po delší době, kdy k Vám získám jakousi důvěru ;)

Neoplývám vysokým sebevědomím, což by mělo být asi mínus, ale já to vnímám spíš jako velké plus. Lidé s vysokým seběvědomím se přece jen dívají na svět jinak, mnohdy opovržlivě, a taková bych být rozhodně nechtěla. Takže díky za nedostatky a komplexy, které dokážou člověka držet při zemi :) Dejme tomu, že se pohybuju ve střední míře sebevědomí, takže zdravá hodnota, ne? :-)

"Předvádím světu svůj blog" ;-)

17. března 2008 v 20:02 | Bylinka :) |  ● Tvořivý koutek
Tož aj já se zapojuju do téhle fajné soutěže... :) Bo jsu tvořivý a akční člověk, zkouším své štěstí... :)
↑ Soutěžní fotka ↑
Tenhle nápad se mi vkradl do hlavy ve společnosti fajných človíčků na soustředku se sborem uprostřed noci :-) Od té doby jsem na něm průběžně během volných chvilek tři týdny pracovala :) Jde o jednoduchou techniku SAVO plus barvičky na textil :)
Proč rovnou čtyři trička?
Jednoduchá odpověď a záměr. Kdybych byla sama, nebylo by to prostě ono :-D A tak jsem si přizvala na zdokumentování tohohle dílka hned čtyři další kamarádky. Opravdu čtyři - WéWéWé Market, blogovou Nelču, sluníčkovou Marťu a vzadu je ještě fotografka Veru :) Sluníčko Honzy Volfa proto, že stejně jako samotný název charakterizuje můj blog :)
↑ Takhle vypadala trička čerstvě po dokončení :) ↑

A budoucnost a trvalost téhle reklamy?
Doufám, že co nejdelší! Prostě, když budem spolu pohromadě, reklama bude celistvá =) Po ukončení focení si každá fotomodelka (:-D) odnesla své tričko jako suvenýr :) myslím, že tahle reklama vydrží víc, než nápis na chodníku, papírová loďka, nápis na kameni... ;) Může totiž mezi náma trvat navždycky ;) Můj blog mě prostě ještě víc spojuje s kamarády :-)
↑ Takhle vypadají trička ze zadní strany, to bohužel na fotce vidět nejní Prostě moje přezdívka - BYLINKA :) ↑

Samotné focení se uskutečnilo dneska, no a musím říct, že k němu málem nedošlo :) Překážek byla spousta. Celé dopoledne se nepřívětivě venku mračilo, a těsně před polednem začalo pršet, a to nemálo :( Ale ani to nás nezastavilo, akorát jsme musely upustit od našeho prvního záměru lehnout si do trávy, a tak stojíme u keříku ;)
:-)
www.
hierbezuela.
blog.cz

Holky, musím Vám neskutečně poděkovat! Za to, že jste "take fajné"!
Pro Vás, kdo nevíte: Market s Marťou měly před písemkou z němčiny volnou hodinu, a místo učení daly přednost focení... Nelča byla nemocná, ale i přesto se speciálně kvůli téhle události dostavila do školy... A Verči děkuju samozřejmě taky, místo kopírování sešitů o volné hodině čapla foťák a šlo se na věc! V takové kose, co byla venku, se musely kvůli mým nápadům holky svlíct do triček a klepaly se zimou..

Já jsem se při tomhle tvoření vyřádila :) Bavilo mě to, jako odpočinková činnost, 100%! Plánuju vyrovbit si nějaké to další tričko ;) A navíc jsem si uvědomila hooodně fajnou věc :) Že mám skvělé přátele, kteří mě nenechají ve štychu :-) Nic jsem neztratila, snad jen zíkala :) Právě uvědomění si téhle skutečnosti :)

Tak jen - držte nám pěsti, ať je tahle reklama nesmrtelná! :)


Mad world - Gary Jules

13. března 2008 v 14:41 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Na tuhle písničku mě navedla ségra :)

Pro neznalce - to je sázka na kvalitu, jeden příklad mluví za vše - před rokem mi pouštěla Falling slowly - tenkrát to byla naprosto neznámá písnička, a teď...? :)

Aby to tak nevyznělo, radši se hned ospravedlním. Nemyslím si, že tahle písnička bude za rok Oscarový hit :) Ona už je totiž starší :) Ale hit to je, akorát v našich končinách né moc známý.

Zvláštní na ní je, že mě nejprve zaujal videoklip, pak až sama písnička. To neznamená, že by nebyla pěkná, to ona je, a hodně :) Ale prostě ten klip je tak jednoduchý a zároveň neuvěřitelně silný, že si mě hned získal. A krásná pomalá melancholická melodie k tomu - dokonalá harmonie :)

Doporučuju si tohle video prohlédnout, aj se zvukem :) Třeba ve Vás taky něco zanechá, jako ve mně :)


Aktualizace: Vidíte? UŽ ZASE! Většina lidí ji objevila až díky Superstar, my se ségrou dříve :-)

Předpremiéra Venkovského učitele :)

9. března 2008 v 14:59 | Bylinka :) |  ● Kulturní okénko
Připadám si nesmírně důležitě, protože už podruhé za měsíc jsem zavítala na premiéru :) Nebo ještě líp řečeno - na předpremiéru. Tentokrát ve svém rodném městě, v Opavě. A z nadpisu už je jasné, o jaký film se jednalo tentokrát. Venkovský učitel od Bohdana Slámy.
Že jste ještě o tomhle filmu nic neslyšeli? Není divu, ještě se o něm moc nepíše. Předpremiéra byla v Opavě proto, že sám režisér z Opavy pochází. Před náma ho viděli zatím jen novináři. Oficiální premiéra se má konat až 20.3.2008.
Na předpremiéru dorazil sám režisér se štábem a herci. Nemohl chybět Pavel Liška, můj oblíbený český herec, který byl naprosto úžasný :) Před začátkem filmu se ujal Bohdan Sláma mikrofonu a přímo na pódiu se pustil do rozhovoru s Pavlem, a nemělo to chybu :-)
O čem film je?
"Film vypráví příběh učitele, který odchází z města na venkov, aby se zde pokusil najít sám sebe. Začne učit na vesnické škole a postupně poznává místní obyvatele..."
Víc nemusím prozrazovat, má to jednu velkou a důležitou zápletku, o které je lepší, aby jste se dozvěděli až během filmu. A od té se celý příběh odvíjí...
A můžu Vám říct, že když zavítáte do kina, nebudete zklamáni. Tenhle film má své obrovské kouzlo. Úplně mě dojal silný příběh učitele, kterého zahrál Liška víc než skvěle... Takhle jsem ho dosud neznala.. :)

Jestli máte chuť, podívejte se na trailer. Asi vám moc neřekne a možná Vás ani nenavnadí. Ale vřele doporučuju. Je to jeden z nejpěknějších českých filmů, který jsem viděla. Myslím si, že shrábne opět stejně jako Štěstí na zahraničních filmových festivalech spoustu cen. Má na to.

Pokud máte rádi neobyčejné příběhy obyčejných lidí, je to to pravé pro vás.

"Přestože Venkovský učitel vypráví o lásce a přátelství, o schopnosti v životě odpouštět, nevyhýbáme se ani komediálním prvkům, které do filmu vstupují přirozeně, stejně jako do života každého z nás," říká Bohdan Sláma.

Yael Naim

5. března 2008 v 14:38 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Tak se mi podařilo úplnou náhodou narazit na jednu na první poslech fajnou zpěvačku. Její jméno jsem nikdy předtím ani neslyšela, nikde se o ní skoro nic nepíše... Jediné, co jsem se dozvěděla, že byla objevena pomocí reklamy... Je Francouzka, ale zpívá anglicky... Údajně má i izraelské předky... Jmenuje se tak originálně, Yael Naim, vůbec netuším, jak se tohle jméno vyslovuje... :-)
Písnička se jmenuje New soul. Ten klip se mi docela líbí... :)Nevím, jak ji charakterizovat. Připadá mi, že je určitě tahle písnička šmrncnutá francouzskou hudbou, ale zároveň mi strašně moc připomíná Lily Allen, Kate Nash a Norah Jones v jednom :-)

No uvidíme, co se z ní vyklube, třeba se proslaví :)