Únor 2008

Raz za štyry roky a raz za život (?)

29. února 2008 v 13:22 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
29. únor... Tohle datum se mi úplně hodně líbí. Vyjímečný a zároveň zcela obyčejný den. Jednou za čtyři roky :) Strašně často jsem uvažovala nad tím, že musí být fajné mít narozeniny v tenhle den. To nikdy nezestárnete, a v osmdesáti můžete se vztyčenou hlavou tvrdit, že vám je 20, aniž byste lhali :-) A tak tady nemůže chybět devětadvacítko-únorový článek :) To se poštěstí jen jednou za čtyři roky ;-)

Dneska ten ojedinělý den nějak musíme oslavit, jedu se sborem na soustředění na celý víkend. Víte proč...? V záři se jede (teda spíš letí :-D) do AMERIKY!!! Ale tohle štěstí bude mít jen 36 lidí z celého sboru, což je hoodně stručný výběr... Tak zatím jen tajně doufám :) Není to taky nejlevnější, a tak jsem se s našima domluvila, že když budu v nominaci, polovinu ceny za zájezd si zaplatím sama a v létě si pořádně máknu někde na brigádě... Zajímá vás cena? 15 000 na dva týdny, a jsou v tom už noclehy, jídlo, letenky... Když se to tak vezme, tak to na tohle všechno zas až tak moc není... Ale když mají jet z jedné rodiny hned dvě zpívající dítka, je to malinko složitější... :) Tak mi držte pěsti, moc bych tam chtěla, protože taková šance se naskytne možná jen jednou za život :)

Proč zrovna Bylinka...? :)

27. února 2008 v 20:59 | Bylinka :) |  ● Bylinčin svět
aneb jak vznikla moje přezdívka a blog... :)
Tak ještě jednou, pro pořádek - ikdyž už jsem něco podobného kdysi dávno psala, spousta z Vás se mě ptá - proč zrovna Bylinka? A co to znamená "Hierbezuela"? A to se Vám budu snažit během pár dalších chvil vysvětlit :)

Bylinčin blog vznikl na konci června 2007, v krásném období, kdy sluníčko svítilo o sto šest a kdy byly známky ve škole dávno uzavřené... :) No prostě energie na rozdávání, veselá nálada. Rozhodla jsem se založit si veselý blog plný veselých zážitků, které bych si chtěla co nejdéle pamatovat, nejlíp navždy :)

Proč Bylinka?
Bylo nebylo... :) Dlouho jsem přemýšlela nad názvem blogu. Není to jen tak, že :) Ale tohle dilema se nakonec vyřešilo úplně samo beze mě :) Dvě spolužačky v té době vymýšlely indiánská jména každému, kdo o to stál :) Tak jsem to zkusila taky. Vypadalo to asi tak, že si před Vás sedly, hluboce se na vás zadívaly, a pak z úst první z nich vzešlo podstatné a z úst druhé přídavné jméno. No a když se to dalo dohromady, bylo to prostě indiánské jméno :) Tak tedy Bylinka. Přídavné jméno není až tak podstatné, ale bylo to něco jako "Neomylná" nebo "neobmylná"? Už ani nevím.

A dál?
Tahle přezdívka se mi zalíbila. Asi proto, že je to české srozumitelné slovo pro všechny, a možná taky proto, že mám dojem, že perfektně vystihuje můj svět - ekologie, příroda, harmonie, sympatie k hippies... :) To byla trefa, a konečně ten správný název!

A co je teda Hierbezuela?
Bylinka. Akorát v překladu do španělštiny, mého oblíbeného jazyka, protože doména bylinka.blog.cz nebyla tenkrát k dispozici :) To slůvko zní ve španělštině úplně kouzelně... pro neznalé, čte se to bez H, takže "ierbezuela"...

Tak jen doufám, že si  tady budu bylinkovat ještě dlouho... :-)

Troškova nejkrásnější hádanka :)

25. února 2008 v 14:17 | Bylinka :) |  ● Kulturní okénko
To byla ale vydařená sobota ;-) Kromě vyplavené kuchyně, o které jsem psala v minulém článku, se udála ještě jedna fajnová věc. Když už bylo vše v suchu, vyrazili jsme celá rodinka do Ostravy do Futura.

Co tam? Právě předevčírem se v CineStaru odehrávala velká premiéra nové Troškovy pohádky Nejkrásnější hádanka. Předcházela jí krátká autogramiáda herců... Které jsme se samozřejmě zúčastnili :)
Nebylo tam sice moc lidí, ale stejně se na všechny nedostalo :( My jsme byli úplně poslední, kdo podpisy ještě ukořistil :-)
Nebudu Vám tady asi vysvětlovat, jak jsme se dostali k "V.I.P." lístkům přímo na vyprodanou premiéru, ale byla to dost velká náhoda a známosti :-) Nikdy jindy jsem se žádné premiéry neúčastnila... A bylo to honosné, dostali jsme i malé dárečky :-)
Potom jsme v předsálí odchytili ještě jednou pana Trošku, a byl strašně fajný a se všema se dal do řeči a nechal se vyfotit :)

A samotná pohádka? Nádhera, fakt jo. Ale to jsou všecky Troškovy pohádky, že :-) Nebudu Vám tady vyzrazovat děj, je tam tolik zápletek, že byste z toho měli akorát guláš... Ale radím Vám dobře, zajděte si do kina :) Pohádek není nikdy dost! Troška nikdy nezklame, a pokud chcete podpořit natáčení dalších tradičních českých pohádek, tak vám necelá stovka za lístek neuškodí :-) To zní skoro, jako kdyby mě tam podplatili za propagaci, že? Ne.
Mějte pohádkový den.
Vaše Bylinka :)
Radůza

14. února 2008 v 17:54 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Včera jsem byla na koncertě Radůzy - a jsem nadšená! Takový hlas se jen tak neslyší a... prostě stručně, bylo to krásně nekomerční, lidské a skvělé. A nebylo to jen tím, že jsme seděli v druhé řadě a měli všecko z první ruky... :)
Ta lidskost byla úžasná. Přišla před nás barokní dáma v džínech a svetru, naprosto obyčejná, šedá myška, na ulici byste si jí těžko všimli. Ale když začala zpívat, sršelo z ní strašně moc emocí, charisma vzrostlo o 200%... A kino bylo vyprodáno!
Radůza zpívala, hrála na akordeon, na kytaru a na klavír. V přestávce si odskočila nakrmit malého potomka... Celou dobu si dělala sama ze sebe legraci, prokládala písničky vtipnými hláškami...
Vkládám Vám tu písničku, která sice bohužel na koncertě stejně jako Nebe, peklo, ráj nezazněla, ale určitě ji všeci znáte... Studený nohy.
Zpívala naživo opravdu perfektně! Doteď jsem ji znala jen z cédéček, ráda jsem ji poslouchala, ale... po koncertě ji mám mnohem mnohem radši! Obdivuju zpěváky, kteří zpívají naživo, a dobře naživo :-) A když k tomu ještě ovládají hromadu nástrojů a sami si píšou písničky... :) Většinou to tak bývá, že z koncertu je člověk víc nadšený, než z cédéčka... Ale tentokrát tohle platilo dvojnásob! Z cédéčka na vás nemíří tolik pozitivní energie :-)
Jsem ráda, že jsem tam byla, a jestli k nám ještě přijede, jdu zas! Bylo to zas trochu něco jiného a v českých končinách naprostý originál bez konkurence.. :) A jako třešničku jsem ukořistila podpis :-)

Rozvíjej se, poupátko... :)

12. února 2008 v 14:49 | Bylinka :) |  ● Střípky každodenních nevšedností
Nejkrásnější pocit je radovat se z maličkostí ;-) A já mám zase o jeden důvod víc! :)
Zcela nečekaně mi na okně vykvetla kytička, kterou už opečovávám snad tři roky, a doteď jediným, co vždy vyrostlo, byly dlouhé listy...
Přes jarní prázdniny jsem si všimla, že konečně vyrostlo i "něco jiného", jakýsi dlouhý stonek... A opravdu, po pár dnech se objevil i květ, nádherný, obrovský, červený... :-)
Trošku znetvořeně upravená fotka pro představu :-)
Udělalo mi to strašnou radost, takový ten pocit, jako třeba když je první krásný teplý jarní den po dlouhé zimě... Úplně mi to připomnělo, že už za chvilku možná fakticky přijde jaro, huráá! :)
Buďte veselí :-)