Tomáš Kočko & orchestr

16. července 2007 v 20:47 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Tak dneska Vám napíšu o mém oblíbeném a naprosto perfektním hudebním seskupení, vystupujícím pod jménem Tomáš Kočko & orchestr!!

Předem odkazuji na jejich úžasné webovky, kde o nich najdete úplně všecko!! => tadýý
Jak bych je charakterizovala?
Sama nevím, je to míšení všemožných stylů, oni sami tvrdí, že hrají "world music inspirovanou moravskou tradiční hudbou". Takhle by to znělo asi nejvýstižněji.
Současné nástrojové obsazení:
Tomáš Kočko - kytara, mandolina, koncovka, zpěv
Helenka Macháčková - zobcové flétny, dvojačka, housle, cimbál, vokály
Libuška Černá - viola, housle, vokály, zpěv
Petr "Tvaroh" Hladík - perkuse, cimbál, vokály
Kamil "Medvěd" Tománek - kontrabas, vokály
Kde jsem se s nimi setkala poprvé?
Bylo už to hodně dávno, je to tak šest, možná i sedm let. Byla jsem v Ostravě v tamějším loutkovém divadle, jedna kamarádka vyhrála celostátní pěveckou soutěž, a tak se tam pořádal takový koncert ve stylu lidových písní a ona tam jako vítězka taky zpívala... A jako vrchol večera se tam objevila právě tahle kapela.
Jak se mi tenkrát líbili?
Musím říct, že už tehdy si mě získali! A to jsem do té doby kromě rádia a maximálně tak Hradišťanu nic jiného neslyšela. Byli jsme tam jako celá rodina ještě spolu s rodinou od našich známých... Seděla jsem tam vedle jedné stejně staré kamarádky, a tehdy nás zaujala písnička "Formani", kde se zpívá "Takovú růžu mám, na kterú není léku, neroste na polu, roste na člověku." Tenkrát jsme se tomu s Luckou šíleně divily, ale tahle písnička utkvěla v naši paměti a pak jsme si ji nadšeně prozpěvovaly.
Na kolika koncertech a kde jsem už byla?
Těch už bylo bezpočet, sama nevím, na kolika jsem byla! Ale bude to už přes dvacet snad... Nejprve tedy v té Ostravě, pak několikrát přijeli i do Opavy, byla jsem i na premiérovém promítání jejich videoklipu, na zahradní party v Kobeřicích... Je toho strašná spousta!
Jak je tomu dnes?
Teď se přes známosti vracejí k nám do Opavy pravidelně i několikrát ročně!! Jsou čím dál tím víc známí, letos získali i Anděla v kategorii World music!!
Co bych vzkázala těm, co je neznají?
Zkuste to! Nejlepší by bylo seznámit se s nimi formou koncertů, stačí sledovat rozpis na jejich webovkách! Jako ochutnávku sem hodím dvě videa z jejich tvorby! Ta první písnička - Ti koberští synci - je taková humornější, a ta druhá - Moravská - je tak trochu na zamyšlení, taková vážnější...
 


Anketa

Jestli jsi tady byl/a, usměj se :-)

:-)

Komentáře

1 Lucka | 16. července 2007 v 23:07 | Reagovat

Ahooooooj heezký a roztomilý blog hlavně ty ruce (klikyháky..) no jinak se ti to moc povedlo hezké fotky z Dánska :-*

2 Meadow | Web | 13. srpna 2007 v 16:51 | Reagovat

Byla jsem na jejich koncertu, moc povedené;)

3 telva | Web | 27. září 2016 v 23:54 | Reagovat

pujcky pro lidi na up :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.