Červenec 2007

Brigáda u archeologů

28. července 2007 v 13:24 | Bylinka |  ● Střípky každodenních nevšedností
Dorazila jsem na místo konání autem s tatínkem asi o deset minut dříve, s kolem na vlečce, abych se měla jak vrátit :) Muselo to vypadat dost komicky, ale zatím tam nikdo nebyl... Kromě jednoho kluka, který stál až vzadu. Tatínek ihned zmizel a já jsem se tam musela sama dokodrcat... Strašně dlouho mi v hlavě šrotovalo, jestli je ten kluk brigádník, nebo šéf... Mohlo mu být tak kolem dvaceti a předtím mi říkali, že jsou tam jako šéfíci mladí lidé... Dobrý den nebo ahoj? Nakonec jsem zamumlala něco mezi tím :-D A ten kluk se začal chlamat a řekl mi čáááu! :)

Za 10 minut dorazili i ostatní, znala jsem tam akorát Tomáše. Rozdělila se práce, konečně jsem našla šéfa a ten mi dal na vyplnění nějaké papíry a ahoj. Netušila jsem, kam mám jít, co dělat a tak dále, a tak jsem jsem popadla kyblík a motyčku jako ostatní se přidala k jedné skupince...

Tam už mi naštěstí vysvětlili, co a jak :) Měla jsem překopávat hroudu hlíny a hledat v ní "poklady". "A moc to neprožívej, tam stejně nic moc nebude!" - To mě fakt rozesmálo!! :-D Ale nakonec jsem našla za 8 hodin 3 střepy nějaké vázy, dobrý, ne? :-)

Celých 8 hodin neuvěřitelně pralo slunko, ale měla jsem tílko, tak mi bylo dobře a opalovací krém to jistil. Na záda jsem kašlala, protože na mě stejně svítilo zepředu... A to se mi vymstilo! Když jsem dojela domů a chystala se do vany, spatřila jsem svoje červená záda... kdyby červená, rudáááá! Tmavě rudá! A začlo to pálet, bolet, štípat... (Jen tak pro zajímavost - tohle já neznám, já se nikdy předtím pořádně nespálila!!)

Jinak první den byl nudný, 8 hodin okopávat hlínu není moc zábavné, kdybyste aspoň semtam něco našli... A měla jsem obrovské puchýře na obou rukách z té motyčky. A spálená záda. A navíc ještě se mnou v té skupince byli samí divní člověkové, 2 barbíny v kraťoulinkých růžovoučkých kraťáskách, vršku od plavek, cigaretkou v jedné ruce, v druhé mobil a když už někdo prošel kolem, vzaly si na chvilku i motyčku... A ještě měly na mobilu zapnuté celou dobu nějaké disco remixy... :( Nebyla jsem teda moc nadšená...

Druhý den už jsem si provizorně vzala triko s rukávem, ale sluníčko už nepálilo tak jako den předtím. Bylo fajně, a navíc jsem tam objevila Terku, spolužačku a nej kámošku od ségry! To bylo vysvobození! Povídaly jsme si při práci, líp to šlo a rychleji ubíhalo... A později jsme se daly do řeči i s šéfíkem Jindrou... A já jsem se jen tak mimochodem zmínila, jak to se mnou bude, když mi není 18... A on vykulil oči a udiveně se zeptal: "Tobě není 18? Tak mazej dom!" Myslela jsem si, že mám padáka nebo tak něco, ale on řekl jen, že už je půl jedné a brigádníci pod 18 můžou pracovat podle zákona jen šest hodin, uff...:) A k mému překvapení jsem zjistila, že jsem tam jediná pod 18 let, nejmladší! Všichni byli přátelští, skamarádila jsem se tam s hodně lidma. Většinou to byli studenti archeologie na praxi...:)

A další dny? Zase se dělo to samé, okopávání hlíny, akorát na lepším místě, strašně moc jsme tam toho našli, obrovské kusy střepů nádob z neolitu! Tři plné kyblíky!! A kromě toho spoustu mazanic - to jsou takové červené kusy hlíny, které vypadají jako křída. Potkala jsem tam další známou tvář - mojeho bývalého spolužáka ze základky!

Jeden den byla naopak strašná zima, tak jsem musela volat tatínkovi, aby mi dovezl teplé oblečení. Zkusila jsem si taky sama vyhloubit kulovku - to je zas taková sonda (půloblouk) v zemi. Semtam musím odvézt těžká kolečka s hlínou, ale to se dá vydržet. Je to tam super, začíná mě to pořádně bavit!! :) Akorát z toho ze všeho bolí záda... a to pořádně!

Baví mě to u archeologů, je to celkem klidná a ne moc náročná brigáda (kromě těch zad!). Jediným problémem je to vstávání v pět a cesta na kole - 20 minut tam a 20 minut zpátky rychlou jízdou! Ale,... vydělám si nějaké ty penízky, tak to stojí za to! Doporučuju!

Tomáš Kočko & orchestr

16. července 2007 v 20:47 | Bylinka :) |  ● Potěcha pro ducha skrz ucha
Tak dneska Vám napíšu o mém oblíbeném a naprosto perfektním hudebním seskupení, vystupujícím pod jménem Tomáš Kočko & orchestr!!